Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan szabály/rendelet...

Klopusz kérdése:

Létezik olyan szabály/rendelet, mely meghatározza, hogy a tanároknak mennyi időn belül kell kijavítaniuk a dolgozatokat, vagy ez csak "urban legend"?

Figyelt kérdés

Gyerekem állítja, hogy van ilyen szabályozás, de sehol sem találtam :(


Állítólag olyan is van, hogy ha a határidőt nem tartja be a tanár, akkor a gyerek megteheti, hogy az adott jegyet "nem fogadja el", vagyis nem kerül be az e-naplóba.



2018. dec. 11. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a házirendben található.
2018. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Házirendben szokott lenni. De a tanár újra is irathatja, s ha nagyon az agyára mennek, akkor nehezebb lesz az új dolgozat! Tehát nem éri meg.
2018. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
"Csak a vezetéknevet tessék aláírni... de mostanában ne tessék bemenni az iskolába... a kaput kiemelték... most átalakítják... nincs kapu... nem lehet bemenni... majd egy-két hét múlva..."
2018. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A házirendben ilyesmit nem találtam.


Kedves 3. válaszoló!

Lányom négyes-ötös tanuló már tizenkét éve, úgyhogy Karinthy bármilyen jó, most mégsem illik ide.

2018. dec. 11. 19:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A házirendbe szokott szerepelni(általában 2 tanítási hét), de a gyakorlatban még nem igen hallottam olyanról, hogy bárhol komolyan vették volna a szabályt.

"a gyerek megteheti, hogy az adott jegyet nem fogadja el, vagyis nem kerül be az e-naplóba." erről meg annyit, hogy a tanár meg megteheti, hogy ez esetben az adott anyagból gyorsan lefeleltesse/röpdogával leosztályozza, és a tanár nyilván nem fog könnyű kérdéseket adni(alkalomadtán, olyanokat, amikről sejti, hogy a diák nem tudja).

Egy szó mint száz az általános/közép iskolában lehet ilyen szabályokkal dobálózni a tanár irányában, de a tanárnál van gyakorlatilag minden hatalom, és bőven a diákok felett áll, azaz egyénileg "nincs esélyed" ellene, csak másik vele egy szinten vagy felette álló tanárnak/igazgatónak.(elméletileg az ilyen szabályok rendszeres megszegése esetén az osztályfőnöknek kellene jelezni, és neki lebeszélni az adott tanárral, vagy jeleznie az igazgatónak, hogy az adott kollégával/kolleginával probléma van)

2018. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Házirend, Pedagógiai program vagy SZMSZ. Ezek közül bármelyikben benne lehet. Nálunk tudom, hogy benne van és tényleg két hét.
2018. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Házirendben szokott ilyen bent lenni, 10 munkanap áll általában a tanárok rendelkezésére. De a tapasztalatom, hogy a diákok nem mernek szólni, hogy nem kérik a 10 nap lejárta után a jegyet (ilyenkor nem kötelező beírni, a gyerek közbeszólhat), de a tanárnak új dolgozatot kell összeállítani, ami ilyen esetben lehet nehezebb és szivatósabb lesz.
2018. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk két hét volt ez, de nem tartották be. Olyan is volt talán, hogy az előzőt még nem javította ki, de íratta a következőt. Meg olyat is hallottam, hogy elhagyta a tanár a témazárókat; de komolyan; és ezért újra kellett írnia egy osztálynak (Szerencsére nem mi voltunk, hanem a C-sek, akiknek meg részvét). Ja meg még olyat is olvastam, hogy akkor ha a gyerek nem akarta elfogadni a jegyet; akkor közölte a tanár rögtön, hogy "Akkor lapot elő." Ha nem kell ez a jegy. És akkor mégis inkább kérték a jegyet; mert addigra már el is felejtették, amit az előzőre már megtanultak , szóval jobban jártak, ha beírja nekik a kettest vagy hármast. De mondjuk még talán olyat is hallottam, hogy fakultatívvá, vagy mivé lett téve, tehát aki akarta, annak a tanár beírta, aki nem kérte, az nem kérte; de nem íratta a tanár újra; meg még olyat is hallottam, hogy akiknek jól sikerült, azok dönthettek, hogy beáldozzák-e a jó jegyüket a többiekért, akiknek nem jól sikerült. Tehát olyan áron engedte volna a tanár az újraírást azoknak, akiknek rosszul sikerült, hogy a többi is pl lemond a négyeséről, meg ilyesmi. Nem mentek bele. Én amúgy azok között voltam, akik 4-est kaptak, tehát én ezt nem akartam feláldozni. Nem is volt garancia egyébként, hogy a többieknek következőre jobban sikerülne, és végre kaptam egy négyest; ha már megdolgoztam érte, nem akartam beáldozni, hiszen azt én már elértem, nagyon szép eredmény.
2018. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az iskolának "gyönyörű" a házirendje.

Csak és kizárólag a tanulók kötelességei/jogai vannak felsorolva, semmi más.


Az SZMSZ és a Pedagógiai program egy kalap - majd megmondom mi. Gyakorlatilag semmit sem csinálnak úgy, ahogy az le van írva.

Mondjuk nem csodálom, negyedik éve jár oda a lányom, és egy jó szót sem tudnék írni az iskoláról.

2018. dec. 14. 11:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A válaszadók jól leírták, hogy hol érdemes ezt keresni és hogy van-e lehetőség nem elfogadnia a jegyet a tanulónak. Annyit tennék hozzá ehhez az utóbbi részhez, hogy szerintem az is elég nagy probléma, ha egy tanár képtelen két hét alatt kijavítani a dolgozatot, de azt meg kifejezetten visszataszítónak tartom ha egy tanár ilyen esetben(ha a diák nem akarja elfogadni a jegyet) bosszúból nehezebb dolgozatot írat belőle(mondom ezt tanár szakos egyetemi hallgatóként).
2018. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!