Miért van túl sok törvény, rendelet, szabály?
Figyelt kérdés
Mindet lehetlen betartani mert túl sok van vagy nem életszerűek esetleg egymásnak mondanak ellen. Ellenőrizni meg lehetetlen mindet. Akkor mi értelme van a szabályoknak így? Van aki arra törekszik hogy mindent betartson de még ez sem lehetséges, akaratlanul megszegi valamelyik szabályt.2018. okt. 25. 11:49
1/8 anonim válasza:
Mert a hivatali működés ösztönzői ellentmondanak a hatékony működésnek. Egy hivatal, vagy bármelyik állami szerv nem a saját pénzéből működik, ergo nincs felelőssége. Nem kell profitot termelnie, ergo nem kell a hatékonyságra törekednie. Az állami működés természetes következménye a bürokrácia állandó növekedése és a korrupció. Az egész rossz alapokon lett kitalálva, de ezt még csak kevesen látják.
2/8 anonim válasza:
Ajánlanék két könyvet a témában:
Parkinson törvénye
Peter elv
3/8 anonim válasza:
Egy átlagembernek egyáltalán nem kell ismerni a szabályok döntő többségét. Ismerd a KRESZ-t, a BTK-t és az MT-t nagy vonalakban, és már el tudsz boldogulni. A speciális szabályoknak meg utánajársz, vagy szakértő segít benne. Az életünk egyre bonyolultabb, ezért egyre bonyolultabb a szabályozása is.
4/8 anonim válasza:
Azért, mert minden eshetőségre fel kell készülni, és írásba kell fektetni, különben gyakoriak lennének a megmikrózott macskás esetek.
5/8 felkelhetetle válasza:
Mert ha nem lennének törvények, rendeletek káosz, anarchia lenne.
Elég csak ránézni Szomáliára és akkor kiderülne mit történne ha nem lennének törvények...
Természetesen az összes szabályt nem szükséges ismerni egy átlag embernek, ha valami specifikus dolga van az embernek a törvénnyel akkor arra ott vannak a jogászok.
6/8 anonim válasza:
Ahogy nézem az ide írkáló rabszolga lelkű egyénekben fel sem merül a gondolat, hogy egy törvény lehet rossz és káros, vagy hogy a túlszabályozás megbéníthatja a gazdaságot.
7/8 anonim válasza:
Na és ha felmerül, akkor mi van? Minden állam futószalagon gyártja a jogszabályokat, ilyen a modern világ. Sokkal jobb, ha van elérhető szabály, mintha vita van két fél közt (családi, anyagi, öröklési stb) amire nincs szabály.
8/8 anonim válasza:
A törvény nem egyenlő a szabállyal. A törvény az egy felfegyverzett vélemény, a szabályok meg önkéntes megegyezés következményei is lehetnek. Önkéntes szerződések hálózatára is lehet jogrendszert építeni és jobban is működik, mint a törvények ráerőltetése a lakossága.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!