Osztályfőnöki óra alól lehet felmentést kérni?
10-es.
A helyzet az, hogy 7 éve élek BP-n. A főiskola miatt jöttem ide, most pedig itt dolgozom. Ahogy én látom, az, még a HÉV is 10 percenként jár (minden nap azzal megyek Csepelre)
Persze nem ismerem egész Budapestet, de mivel hiányszakmában dolgozom, elég sok helyre mentem nagy rendszerességgel, és nem vártam még semmire soha többet 10(maximum 15) percnél. (hacsak nem reggel 7 előtt indult a busz.) Szerintem elég menetrendet láttam már.
Tisztában vagyok vele, hogy sokan választanak BP-n belül távoli iskolát, mert akkor még nem gondolnak bele, hogy milyen megterhelő az ingázás.
És tudod kötelező középiskolába menni. Ha falun laksz, akkor is. A magántanulói státusz pedig nem olyan egyszerű ám. Nem egyéni döntés. Bizottság dönti el, hogy valaki lehet-e magántanuló, vagy sem. Iskolapszichológus, ofő, igazgató, stb.. Ha ilyen egyszerű lenne, a falusi gyerekek nem járnának iskolába.
Tisztában vagyok vele, hogy sokan választanak BP-n belül távoli iskolát, mert akkor még nem gondolnak bele, hogy milyen megterhelő az ingázás.
De épp ezért írtam, hogy falun lehet, hogy az egyetlen lehetőség is messze van. Én nincs opció.
Maximum a kollégium, de azért, mert hetente egy órára nem érnél be, még nem mész be kollégiumba.
Inkább ingázol.
Mindegy. Az a benyomásom, hogy te ezt nem érzed át, mert nem is szeretnéd. Vagy mert nem tudsz elszakadni attól, amiben élsz.
"A magántanulói státusz pedig nem olyan egyszerű ám. Nem egyéni döntés. Bizottság dönti el, hogy valaki lehet-e magántanuló, vagy sem. Iskolapszichológus, ofő, igazgató, stb.. "
(5) A tankötelezettség iskolába járással, vagy ha az a tanuló fejlődése, tanulmányainak eredményes folytatása és befejezése szempontjából nem hátrányos, a szülő kérelmére magántanulóként teljesíthető.
Tehát egyszerűen csak kérni kell. Ha valaki nem szokott lógni a suliból, nem bukdácsol, stb., akkor nem lesz rá oka az igazgatónak, hogy megtagadja a szülő kérését. És ő dönt egy személyben, nem bizottság. Mielőtt dönt, persze megkérdezheti az ofőt, hogy ő mit gondol, de az csak a gondolkodásának a része. Az iskolapszichológust eleve meg se tudja kérdezni sok igazgató, mivel sok suliban egyszerűen nincs is iskolapszichológus. (Akkor ott szerinted eleve senki se lehet magántanuló, mert nincs iskolapszichológus, aki az állítólagos bizottság tagja kéne, hogy legyen? Nem.) Semmiféle bizottságról nincs szó se.
"nem vártam még semmire soha többet 10(maximum 15) percnél. (hacsak nem reggel 7 előtt indult a busz.)"
Ha nagy távolságokról van szó Budapesten belül, akkor pontosan arról van szó, hogy 7 előtt indul a busz, másképp nem ér be 7.50-re (ha abból indulunk ki, hogy 8.00-kor kezdődik a tanítás - ráadásul vannak iskolák, ahol korábban).
Oké, a magántanulói státusz egyszerűbb lett. (hajdanán egy családtagon is kérvényezte, az ő idejében nem volt ilyen egyszerű)
A téma pedig pont az volt, hogy sok vidéki gyerek számára a legközelebbi iskola is lehet egy órányi utazásra, míg BP-n egy választás kérdése.
Ráadásul a vidéki infrastruktúra nem csak abban különbözik, hogy sok településen nincs középiskola, hanem abban is, hogy van egy busz 6:50-kor, egy 7:10.kor, és aztán csak 8:05-kor (Ezt konkrétan fejből írtam, ez volt a menetrend a faluban, ahol éltem. Ha lekéstem, ki kellett mennem az országútra, és stoppoltam, hogy eljussak a városba, és onnan az iskolába. A mi falunk pedig még viszonylag közel volt, többen jöttek távolabbi falvakból is.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!