Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kis falvakból, tanyáról...

Kis falvakból, tanyáról nagyvárosi felsőoktatási vagy középfokú intézménybe kerülve milyen tapasztalatokat szereztetek?

Figyelt kérdés
Nem éreztétek magatokat hátrányos helyeztűnek?

2018. nov. 5. 05:37
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Egy falu széli szomszédmentes tanyaépület szerű házban nőttem fel. Majd városon kollégista lettem középiskolásként. A tanárok esetében egyáltalán nem éreztem hátrányt, sőt szín jeles tanuló voltam. Viszont a diáktársaknak, főleg a kollégiumban nem tetszett a nagy nyugodtságom. Mert például nem szívtam napi több doboz cigit idegbajosként mint ők. De aztán megszoktuk egymást. Majd fősuli kollégiumba is kerültem. Ott szintén irritálta néhány primitívebbet a nyugodt életmódom. De néhány hónap múlva saját lakásba költöztem és nyugodtan tanulhattam a magam uraként. Így minden vizsgám mindig elsőre sikerült, aminek legfőbb titka persze az volt hogy ők a kollégiumban vizsga előtt úgy "tanultak" hogy teljes hangerőn bömbölt a zene és így egymást zavarták nem hogy a tanulásban de még az alvásban is. Hajnalig így "tanultak" a kollégiumban, majd másnap az írásbeli vizsga közben egyik lefejelte a padot mert elaludt a kimerültségtől. Saját lakásban élve a társaim is belátták hogy én élek megfelelően a nyugodt életmóddal, hisz egyrészt így lehet könnyen megoldani az akadályokat. Viszont ott meg a tanáraimat kezdte zavarni hogy nyugodtabb vagyok mint ők, viszont mégis 4-esre és 5-ösre teljesítek még akkor is ha ezt némelyik akadályozni próbálta volna. Ez a lakás ma is az állandó lakhelyem de vissza akarok költözni a szülői házamba. Mert azért nem hiába mondják például ökofaluba költözött diplomások is hogy élhetőbb a városi értelmetlen rohanásnál és a mégjobban értelmetlen rezsifizetésnél. Jelenleg az a véleményem erről a városról, hogy sorkatona időmben a laktanyában kellemesebb volt élni mint itt "szabad" civilként. Tehát jól tűrjük mi "tanyasiak" a városi élet minden nehézségét, de nem tartjuk normálisnak például a rohanást. Mert tudjuk hogy lehet nyugodtabb és élhetőbb körülmények közt is élni. Tréfásan azt szoktam kérdezni ismerősöktől hogy miért nem előny és miért hátrány városon élni. Például miért nem jobb a levegő mint egy fenyő- és virágillatú tanyán? Miért nem olcsóbb a víz az ingyenes fúrt kútnál is? És a többi rezsi is miért nem olcsóbb? A szuperszónikus hipermarketek élelme miért nem jobb a tanyasi bio-nál? És miért nem olcsóbb például a tojás a kapirgáló tyúk alól kiszedettnél? Többet vártam a várostól és a diplomás élettől is.
2018. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Van ám azért más, sokkal életbevágóbb különbség is, kedves 1-es. Mert amíg te napi feladatok között cseperedtél, addig a veled egyívású városi gyerekek a számítógép zsinórjaiba gabalyodva nőttek fel. Te ezen feladatok révén megszerezted a kellő önbizalmat, hiszen láttad, hogy minden rád háruló, s egyre nehezedő tennivalót meg tudsz oldani. Ők meg csak kapkodják a fejüket, amikor mindenhonnan azt hallják, hogy legyen önbizalmad. Hát honnan a búbánatos nyuszibogyóból szerezhetnék meg szegények? Ahhoz tenni kell. Dolgozni, döntéseket hozni, problémákat megoldani. Te már túljutottál ezen, ők még csak ezután pedzegetik majd.
2018. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!