Váci Madách Imre gimnázium vagy a Boronkay?
A Boronkay sokkal jobb iskola, viszonylag normális felszereltséggel. Viszont ennek következtében a bejutás is sokkal nehezebb, főleg ha nem érdekelnek a szakgimnáziumok (informatika, elektrotechnika, gépészet, vegyészet, környezetvédelem). Ha van annyi angol tudásod, hogy egyből teljesíteni tudnád az elég kemény angol szóbelit ami a gimnáziumhoz kell, és fel tudsz készülni a felvételire (matek 40 pont, magyar 40 pont ajánlott a gimnáziumi osztályhoz), akkor reális cél lehet számodra az angol kéttannyelvű gimnázium.
A tanárok többsége normális, van egy két kivétel, de az mindenhol van.
A közösségről csak annyit tudok mondani, hogy a diák programok nagyon jók és ha nem adsz rá okot akkor nem közösítenek ki.
A Boronkay-t ajánlom, én is ide járok és imádom, ne értsd félre a Madách sem egy rossz iskola, de még a Boronkay szakgimnáziumi osztályaiban is sokkal több lehetőség van, mint a Madáchban bármelyik szakon.
Boronkays voltam, tavaly fejeztem be a szak tanulását, azaz OKJ-t, szóval 5 évig jártam :)
rengeteg lehetőség van, és messze nem olyan nehéz iskola, mint amilyennek tűnik, bejutni nehezebb, mint teljesíteni bent
én nagyon ajánlom, több osztálytársunk az évek alatt a Madáchból jött át
a közösség jó, van pár gyökér, de mindenhol
a tanárok kifejezetten képzettek, segítenek haladni
sok diák centrikus dolog is van, sok sikert! :)
A felvételim jó lett, 42-40, fel is vettek könnyedén
És mi a baj a szakgimnáziumi osztályokkal?
A környezetvédelem/vegyészet ezerszer többet ér, mint a Madáchban a biológia-kémia.
Az elektronika/gépészet/informatika sokkal jobb, mint a Madáchban a matek-infó.
Nem mondtam, hogy jobb vagy rosszabb. Ellenben csak akkor tudsz szakgimnáziumba menni, ha egészen pontosan tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mert onnantól kezdve nem tudsz mást csinálni. Vagy tényleg azt akarod és rögtön elhelyezkedsz, vagy végigcsinálod ugyan, de aztán ráébredsz, hogy nem ezt kellett volna. Gimnáziumban fel tudsz venni fakultációkat, ha meggondoltad magad.
De ha nem is váltasz irányt, csak egy bizonyos irányon belül is sokkal szélesebbek a lehetőségeid gimnáziumban. Tegyük fel, érdekel a biológia. Ha környezetvédelemre mész a szakgimnáziumban, akkor arra fogsz fókuszálni szinte kizárólag és pl az embertant teljesen kihagyod. Ha tényleg a környezetvédelem a célod, akkor nagyon szuper, de ha rájössz, hogy pl orvos akarnál lenni, akkor cseszheted. Ha fel is vesznek orvostudományi egyetemre, akkor lemaradásban leszel. Ha bio-kémre mész a gimiben, akkor nem kell eldöntened 14 évesen, hogy mégis mit akarsz kezdeni egész hátralevő életedben. Márpedig nagyon sokan nem tudják még ezt 14 évesen. Egy emelt biológia és kémia érettségivel rengeteg irányba indulhatsz el, ellenben muszáj továbbmenned egyetemre és nem tudsz rögtön elhelyezkedni.
Szóval egy erős szakma nagyon hasznos, ha már nyolcadikban biztos vagy benne, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ha meg nem, akkor jobban jársz a gimnáziummal, mert van még időd dönteni és ha meggondoltad magad, akár irodalmár is lehetsz biosz szakon, mert van rá lehetőség. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai és egy szóval sem mondtam, hogy egyik jobb, mint a másik. Csak felhívtam a kérdező figyelmét a különbségre, amit nagyon nem szabad elhanyagolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!