OE/BME mérnökinfo és gazdasági informatikus akik oda járnak/jártak vélemény? Inkább az oktatás szinvonalára lennék kiváncsi és a követelmények mennyiségéről/teljesithetőségére. A szakokon tanultak alkalmazhatóságáról és aktualitásáról.
Én is az Óbudaira járok gazdinfóra. Szerintem brutálisan nehéz. A tanárok tényleg jófejek, nem szivatnak. Viszont felsőbbéves diákok tanítják a programozást, és nem tudják átadni az anyagot. Van egy magolós gazdasági jog tárgy szaros 3 kreditért -> 900 diás ppt+2 könyv van feladva a vizsgára. Analízist nagyon túltolja a tanár, prog elméletre meg kódokat kell magolni mert szó szerint kell leírni a papírra (igen, papíron programozunk a ZH-n). Statisztika gyakorlat abból áll, mint az elmélet. Kivetíti a prezentációt, és lézerrel mutogatja a szövegeket, és SZÓBAN számol meg oldja meg a feladatokat.. röhejes, nem is tudom hogy fogok ámenni belőle, mert elvárja, hogy meg tudjuk csinálni a számolásokat, de nem oldunk meg írásba semmi feladatot, nincsenek levezetések. Bevezetés az informatikát egy kopaszodó öregember tartja, aki tanítás helyett az óra nagy részén mesedélutánt tart, hogy pl hogy gáz számlája milyen magas volt, és ilyenekről beszél 20 perceket + megakadt egy szinten, és mikor "tanít", csak az ősrégi dolgokat tudja, még az angol szavakat se tudja kiejteni helyesen. A bevinfó gyakorlatot meg egy olyan srác tartja, aki kibukott az OE NIK-ről, és inkább idejött a gazdasági karra és itt végzett gazdálkodás és mendzsmenten. Ja és sokat hangoztatja, hogy kibukása előtt viszont "évfolyamelső volt 3-as átlaggal". A gyakorlati óráin más tanárok ppt-jéből tanít, és 1 számolást nem bír hiba nélkül elvégezni a táblán. Mikroökonómia tanár mindenkit előre ültet, aki a 4.sorba vagy afelett ül. Teljesen dedóba érzem magam. Aki késik előadásról, azt 1.sorba ülteti és megjegyzéseket tesz, hogy nem örül hogy megzavarják az órát, mert fel kell állniuk az 1.sorban ülőknek, hogy a késők be tudjanak ülni melléjük. Holott a fél terem üres hátrafelé, simán leülhetnének bárhova zavarás nélkül, de hát dedóban vagyunk. Még előadáson is kérdezgeti a névsorról az embereket, hogy mondja azonnal a választ a feladatra, amit akkor veszünk frissen és rohadt nehéz, elvárja hogy már egyből tudjuk a választ. Nem is beszélve arról, hogy muszáj bejárni az előadására, mert jelenléti ívet tart. Szerencsére azért van olyan előadás, amin nem kezel minket dedósként a tanár, és nem kötelező bejárni sem (nincs jelenléti ív), hisz felnőttek vagyunk elvégre is.
Szóval összegezve: én nem ajánlom, és szerintem a 2.félévet már el sem kezdem, hanem megyek is kiiratkozni.
rövid vélemény:
- a szak nehéz, különösen a BME-s változat
- a szakma alapjait tanulod, amelyek gyakran hatnak elavultnak, szükségtelennek, de sok esetben előjöhetnek a jövőben, ha nem is közvetlenül (többször előfordult)
- idősödő, régi szemléletű, vaskalapos oktatók, akik perverz vágyaikat gyakran élik ki a hallgatókon, elavult tananyaggal, elavult oktatási rendszerben
- a konkrét papír nem számít (legalábbis külföldön), főleg nem egy tudás alapú szakmában, de néha viszont nagyon jól jön
- BME-n a szorgalmi időszak a közepétől végéig halál, a vizsgaidőszak már csak amolyan "levezetés" féle
DE
- lehet jó embereket lehet megismerni, együtt szívni, bulizni, lazulni, inni életre szóló kötelékek alakulhatnak
- a hátrányok ellenére jó sok otthoni felkészüléssel/továbbképzéssel kiegészítve nemzetközi szinten is ütőképes tudás szedhető össze
Megjegyzés:
- sokan nem gondolnak bele, de a szak lényege, hogy megtanítson "szívni/szopni"... nem ritka, hogy a valós életben 2-3 hétig googlizol egyetlen egy problémát, csak hogy megoldd az adott technológiával, eszközzel stb. ez más szakon végzetteknek szinte elképzelhetetlen (gyakran negyed óra után hagyják a francba az egészet), e tekintetben viszont ezek az egyetemel nagyon is beteljesítik céljukat... (kitartás kell elvégzésükhöz az igaz, de sok időt megspórolnak majd neked ha a szakmában helyezkedsz el, viszont ezt inkább az átadott szemlélettel érik el, nem pedig az átadott konrkét tudással)
ha hajlandó vagy bevállalni a mérhetetlenül nagy szopást, rááldozni pénzt, időt, energiát, mindezt csak azért, hogy utána, egyetem mellett és egyetemről kikerülve mégtöbbet tanulhass (igaz, az már jóval könnyebben fog menni), hogy aztán egy igazán jó szakmabeli legyél, akkor mindenképpen...
csodát ne várj az egyetemtől, nem az egy az egyben használandó tudást fogja a szádba adni, hanem a szemléletet, ami ahhoz kell, hogy magadnak szedd fel a tudnivalókat...
a BME a hiedelemmel ellentétben nem teljesíthetetlen, de sok áldozattal jár... az OE-t ennél azért gyakorlatiasabbnak gondoljuk az elmondottak alapján.
Tökmindegy hova mész, ha csak az egyetemen tanultakkal szeretnél munkát vállalni, akkor az nem fog menni olyan könnyen.
A képzés alatt megkapod az alapokat, de ami számodra érdekes, amivel szeretnél foglalkozni (péládul legyen most ez az ipari képfeldolgozás) azokat sok-sok utánaolvasással, magadtól kell megtanulni. Az egyetemen nem tudnak mindig naprakész tudást adni, minden egyes irányzathoz, mert egyszerűen nincs hozzá elég oktató, és nem lehet ilyen ütemben változtatni a tárgyakat.
Mivel gazdinfóra/mérnökinfóra mész, ezért programozni sem az egyetemen fogsz megtanulni (akár BME akár ÓE). Ott a szemléletmódot sajátíthatod el, több tárgyon keresztül, de ha nem írsz otthon programokat (később akár egész szoftvereket) akkor biztosan szenvedés lesz az első munkahelyre való bekerülés.
Így igazából mindegy hova mész, az a lényeg, hogy a tanulmányaidon felül, otthon szorgosan írd a programokat, találj ki projekteket, jelentkezz gyakornoki pozíciókra, legyél naprakész a saját területeden és nyert ügyed lesz. No természetesen ezt leírni sokkal, de sokkal könnyebb mint megvalósítani, de ha igazán érdekel a szakma, akkor menni fog.
Mindkét helyen nehéz a képzés, a BME több szopással jár, de ahogy előttem is írták, elvégezhető. Az ÓE egy fokkal könnyebb, de ott sem leányálom a képzés, ugyanúgy gurul a szopóroller.
Nézd meg a tanterveket, menj el a nyílt napokra (azért kritikusan állj hozzá, mert inkább marketing mint valós kép a képzésekről) és válassz a kedved szerint. Egyikkel sem nyúlsz mellé.
Amit viszont NEM ajánlok még, az az új Üzemmérnök-informatikus BProf. mert még semmit nem tudni róla. Idén kezdődött a képzés, így senkinek semmi információja arról, hogy a cégek hogy fogadják majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!