Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az államtudományi képzési...

Az államtudományi képzési doktorinak mi a rövidítése? (lent)

Figyelt kérdés

Jogász: dr. jur. (JD)

Általános orvos: dr. med. (MD)

Fogorvos: dr. med. dent. (???)

Gyógyszerész: Pharm.D., doctor pharmaciae (???)

Államtudományi: dr. rerum politicarum (???)

A kérdőjeles részeket nem tudom. Pl ahogy orvosnál MD, jogásznál JD... A többinél?



2018. szept. 1. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azt használhatod, ami a törvényben van. Ha angolszász országban szerezted, akkor vagy MD vagy JD. A PhD mindenhol magasabb liga a foglalkozásdoktorinál, ne hülyíts már. Nem a tanulmányok, a követelmény miatt. Jobb helyeken 90% nem kap tudományos fokozatot, mivel be sem tudja nyújtani az értekezést, és ezt kell alapul venni, nem azt, hogy mennyit kell hozzá tanulni.
2018. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kisdoktori címet ne hasonlítsd a PhD-hoz, meg a DSc-hez. Ostobaságokat beszélsz. Amúgy már nem három év a PhD, és alig valaki végezte el korábban is három év alatt, legalábbis jogtudományból biztos nem. Ás nyugtass meg, hogy nem államtudományira jársz ezzel a felkészületlen személyiségeddel.
2018. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Látom, értetlenkedsz tovább. Itt valóban nem MD-nek hívjuk, de ha pl kimész Angliába orvosként, ott elfogadják MD-nek, mert azzal azonos szint. Ha nem fogadnák el, akkor a magyar orvosok nem praktizálhatnának az EU-ban.

MD=Doctor of Medicine=az orvostudomány doktora.

Mi nem érthető ezen? A 4 magyar orvosi egyetemen pedig a diplomaosztón az orvostudomány doktorává avatják. Magyarországon nem azt mondjuk, de ugyanazt a címet kapják meg, csak dr med-nek rövidítik.

Ismétlem.... Kérdezz már meg egy orvost, aki PhD-zett is (elég sokan megcsinálják), hogy melyik volt nehezebb menet: a PhD vagy az orvosi egyetem. Szerintem mind a 4 magyar orvosi egyetem "valamire való hely" egyébként. Ha már itt tartunk. Viszont a te kommentjeid eléggé irigységszagúak.

2018. szept. 2. 11:36
 14/18 A kérdező kommentje:
Aha, mert a jogi PhD nagyon nehéz, abból biztos nem lehet 3 év alatt megszerezni, de az orvosi PhD nagyon könnyű :D Hogyne. :D
2018. szept. 2. 11:38
 15/18 A kérdező kommentje:
De akkor én leírom. Szerintem meg hiába magasabb szint PAPÍRON, egy orvosi vagy jogi egyetemet ne emlegessünk már egy lapon mindenféle büfészakokon szerzett PhD-val.
2018. szept. 2. 11:43
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Eddig úgy tudtam csak ún. "büfészakok" vannak, de te most feltaláltad a büfé Phd doktori címet:)

Szerintem bárki, bármilyen tudományágból Phd doktori címet szerez, az már egy tiszteletre méltó dolog.

2018. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
33%

"állam - és jogtudományi doktorrá avattuk"


ez áll a diplomámban!


A phd azoknak való akik nem nyertek felvételt egyik olyan egyetemre sem ahol a diplomaosztón doktorrá fogadják őket :-) Szívás!


Magasabb liga? :-))))))))


na pá!

2018. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Hú, de nagy a sötétség a fejekben....

16-os, nem ezt mondta. Nem találta fel a "büfé PhD-t". Érdekes, hogy a szakoknál te is büfészakozol, de a PhD, na az már azért más tészta. A kérdező annyit mondott, hogy bizonyos szakokon nehezebb megszerezni az általad lenézett "csak" foglalkozásdoktorit, mint egyes szakokon a PhD. De ha szerinted pl egy szabad bölcsész PhD többet ér és nehezebb megszerezni, mint egy orvosi diplomát.... Hát. Érdekes. Nem nézem le a szabad bölcsészeket sem, de ne hazudjuk már azt, hogy minden szak ugyanolyan nehéz. És ha valami, akkor az orvosi és a jogi NEM tartozik a büfészakok közé.

66%-os. Nem, nem Amerikában vagyunk. Mivel a kérdező nem vezette le neked elég alaposan, majd én.

dr. med. = doctor medicinae = orvostudomány doktora

MD = Medical Doctor = Doctor of Medicine = orvostudomány doktora

Tényleg nem tűnik fel a hasonlóság? Full ugyanazt a címet kapják meg, csak más a rövidítése, mert az egyik az angol nyelvű, a másik latin.

A magyar törvényben "dr. med."-nek van rövidítve, de senki se használja itthon az MD-t, se a dr. med.-et, csak a név előtt a dr-t, amire ugyanúgy jogosultak. Pont.

Bármennyire is hadakozol ellene, ha egy magyar orvos pl Angliában vállal munkát, ugyanúgy jogosult az MD használatára, mivel a dr. med. azzal ekvivalens címet ad. Mi nem érthető ezen? Ha nem így lenne, akkor magyar orvosok nem mehetnének külföldre pl Angilába rezidensnek, vagy a USMLE letétele után után akár az USA-ba is.

Még tovább egyszerűsítde a dr. med. és az MD ugyanannak a címnek (ld fentebb) a más nyelvű -latin ill. angol- rövidítése, de mindkettő az ORVOSTUDOMÁNY DOKTORA rövidítése.

2018. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!