Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az államtudományi képzési...

Az államtudományi képzési doktorinak mi a rövidítése? (lent)

Figyelt kérdés

Jogász: dr. jur. (JD)

Általános orvos: dr. med. (MD)

Fogorvos: dr. med. dent. (???)

Gyógyszerész: Pharm.D., doctor pharmaciae (???)

Államtudományi: dr. rerum politicarum (???)

A kérdőjeles részeket nem tudom. Pl ahogy orvosnál MD, jogásznál JD... A többinél?



2018. szept. 1. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Én szerintem a fogorvos is MD, a gyógyszerész PD és az államtudományi meg RP, de lehet hülyeséget írtam. xD Az viszont biztos, hogy mindenki ugyan azt a két betűt kapja a neve elé: dr. XY
2018. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Amúgy azóta rájöttem, hogy úgy rémlik, a forgorvos D.MD.

Biztos nem RP, mert abban nincs rövidítve, hogy D, ami a doktori. Pl a tudományok doktora PhD (ez kimaradt a felsorolásomból): Doctor of Philosophy

2018. szept. 1. 16:48
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a rövidítés érdekel, amit a név után írnak hivatalosan pl Dr. Gipsz Jakab D.MD, MD, JD, PhD, DSc, med. habil stbstb és az államtudományit hogy rövidítik hasonlóképpen?
2018. szept. 1. 16:49
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
1: Nagy hülyeség, MD, JD nincs Magyarországon. dr. jur.; dr. med.; dr. mrd. dent.; dr. pharm.:-); dr. rer. pol. - de ezeket ebben a formában kevesen használják. A PhD egy másik, magaabb liga; a DSc meg még magasabban áll.
2018. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
dr. rer. pol. Gipsz Jakabot lehetne írni. Vagy Dr. Gipsz Jakab PhD-t. Prof. Dr. Gipsz Jakab DSc (nagy ritkán van, aki egyetemi professzori cím előtt szerzi, addig Dr. Gipsz Jakab DSc). Nyilván tudod, hogy a PhD tudományos fokozat, a DSc pedig efelett álló tudományos cím. És ezek a foglalkozásdoktorik csupán végzettséget tanúsítanak, és még véletlenül sem szabad a PhD-val összevetni, az külön képzés, fényévekkel magasabb elvárásokkal.
2018. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ha valamihez nem értesz, ne okoskodj a témában. Hogy ne lenne MD és JD? :D Egy orvosi egyetem elvégzése után az ember orvosdoktor lesz: doctor of medicine =MD. (JD=Jurist Doctor hasonló mintára) Attól, hogy itt dr med és dr jur-nak mondjuk, ha kimész külföldre orvosi diplomával, használhatod az MD-t, mert orvosdoktor vagy (Doctor of Medicine), a dr med azzal azonos titulus.

A PhD nem "magasabb liga". MSc/MA szintű diploma után (legyen az jogi, orvosi, gyógyszerészi, vagy foglalkozásdoktorit NEM adó mesterszak) az ember jelentkezhet Doktori Iskolába, ahol 3 év után megszerezheti a PhD-t, tehát a tudományok doktori címet. A "magasabb liga" azért csúsztatás, mert van olyan szak (és mindenki gondoljon ide, amit akar), amit BA/BSc+MA/MSc+PhD-vel együtt is könnyebb elvégezni, mint egy orvosi egyetemet pl. Plusz elég sok orvos megszerzi a PhD-t is, ha már itt tartunk.

2018. szept. 2. 11:14
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem kérdezz meg pár PhD-zett orvost, hogy a "fényévekkel magasabb" elvárás a Doktori Iskolában volt-e vagy az orvosi egyetemen. :D Meglepődnél....
2018. szept. 2. 11:15
 8/18 A kérdező kommentje:

Ugyanazt a hülyeséget hajtod, amit itt sokszor lehet olvasni különböző formában: "És ezek a foglalkozásdoktorik csupán végzettséget tanúsítanak"

NEM! Ha valaki elvégzi az orvosi egyetemet, ORVOSDOKTORRÁ avatják, az ORVOSTUDOMÁNY DOKTORA lesz. Magyarországon használhatja a dr. med. titulust, külföldön pedig az MD-t, mert a dr. med.-nek ott az a megfelelője, azonos képzettségi szintet jelent.

2018. szept. 2. 11:18
 9/18 A kérdező kommentje:

De akkor leírom még tömörebben, hátha úgy érthető. Attól, hogy nem MD-nek mondjuk, még VAN ez a cím Magyarországon.

Mint írtam, az orvosi elvégzése után orvosdoktor leszel, ami angolra fordítva doctor of medicine, ennek csak a rövidítése az MD. Minden orvosdoktor angolul MD.

2018. szept. 2. 11:21
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Én nem értek hozzá? Ez itt nem Amerika, olvasd már el a törvényt! Itt ezeket nem használják. Nyugtass meg, hogy nem államtudományira jársz...
2018. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!