Elsős egyetemista vagyok! Neptun órarendtervező?
Csak beiratkozás után lehet órarendet tervezni?(ami nekem gólyatáborban lesz) Esetleg ezeket a regisztációs hèten kell majd intèzni? A reg.hèten akkor ki lesz jelölve egy időintervallum amikor felvehetjük a tantárgyainkat? Fontos lenne előre tervezni mert osztatlan tanárin vagyok ès a lehető legkevesebb óraütközèst szeretnèm (egyik szakom TTK másik BTK)
Köszi előre is!
A Debreceni Egyetemen a TO csak a féléved aktívra állítását intézi (természetesen ha passzív szeretnél lenni, arról a beiratkozáskor külön papírt kell beadnod.)A tárgyaidat neked kell felvenni, és olyan nem lesz, hogy órarendtervezés.
Egy tárgyból általában több időpontot hirdetnek meg, maximális létszámmal. (mondok egy számot, heti 4 alkalom) , ha vagytok azon az órán 100-an, akkor értelemszerűen 25 lesz a maximális férőhely, de csak mondtam egy példát. Az, hogy te melyik 25-ös időpontba férsz be, az majd tárgyfelvételkor derül ki. ugyanis itt az veszi fel, akit a Neptun hamarabb beenged, tehát lehet tervezni, de jobb, ha tudod, hogy az nem úgy lesz, ahogy elképzelted. A legjobb időpontok hamar elfogynak.(kb 5 perc)Itt max azt teheted, hogy ha kinéztél egy jó időpontot, de betelt, akkor nézegeted, hátha leadja valaki. Elő szokott fordulni. jó ha csinálsz egy tervet az órarend alapján (ezek általában a szaki honlapon van fennt), mert akkor tudod, mikorra mit jó felvenni, de számíts arra, hogy ez nem így lesz. Azt tudom ajánlani, hogy pl ha 12-től lehet majd felvenni a tárgyakat, akkor már reggel 6-kor ülj be a Neptun elé, és lépkedj a menük között, mielőtt lejár az asszem 10 perces visszaszámláló. Nekem már párszor bejött ez a módszer. A tárgyfelvétel TTK-n és BTK-n is általában a regisztrációs héten ,kb szeptember 2. hetében van, erről majd kaptok levelet, egy ilyen féléves tájékoztatót, minden félévben a fontos időpontokról.
Azt esetleg megtudod csinálni, hogy pl ha ütközik 2 órád, de az egyik szeminárium( gyakorlat), a másik kollokvium (előadás) ,akkor mind a 2-t felveszed és a gyakorlatra bejársz, előadásra nem, vagy csak egyszer-kétszer. Ez úgy működik, hogy szemináriumról (gyakorlatról) max 3szor lehet hiányozni, 4-egyére elégtelent kapsz, előadásra általában nem muszáj bejárni. Ha van ilyen, hogy egy ilyen páros ütközik, én leinformálnám a felsőbb éveseket, hogy arra az előadásra mennyire kell bejárni, és ha nem kell, sima ügy ;) (természetesen amit írtam az elején az szakonként eltérő lehet :) ) ha van kérdésed akkor írj nyugodtan privit, én is a DE-BTK-n végeztem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!