Tényleg a Károlin a legjobb a pszichológia? Ha igen, miért?
Én az ELTE-re jártam, és tökre szerettem. Az alapképzés lehet, hogy egy kissé elméleti, de szerintem ezt sokan félreértik, ez inkább azt jelenti, hogy nagy hangsúly van a kutatásmódszertanon, elvégre tudományegyetemről van szó mégiscsak. És ez az alap nagyon jól jön, ha az ember szakdolgozatot ír, kutatócsoportban szeretne tevékenykedni stb. A mesterképzésre nem mondható el, hogy nagyon elméleti, nekem 1-2 vizsgám volt általában, mert szinte minden tárgy gyakorlat...
Összességében pedig baromira mindegy, hol végzed a pszichológiát, az fog számítani, milyen módszerekben vagy járatos és melyik szakképzésre mész.
A "gyakorlatias" szó a gyenge színvonal szinonimája.
Szerintem meg pont azért mennek sokan egyetemre, hogy a rengeteg elméletet a gyakorlatban tudják hasznosítani. Az érettségire hiába magoltam be a 60 tételt, soha az életben nem veszem gyakorlati hasznát. Az egyetem megtanít arra, hogyan használd fel azt az életben, amit fejben már tudsz. Ez így van a pszichológiánál is.
"Az egyetem megtanít arra, hogyan használd fel azt az életben, amit fejben már tudsz."
Pont ez az, hogy egyetemi színvonalon nem tudnak a frissen érettségizettek szó szerint semmit. Nem is tudhatnak: az egyetem teljesen más világ. Az egyetem 5 éve tehát arra való, hogy megtanuld az alapokat. A legtöbb egyetemi szakon olyasmiket tanulsz, amikről korábban még nem is hallottál; amiről meg hallottál esetleg (matek, fizika, történelem) azokat meg olyan színvonalon tanulod, amit középiskolában el se tudtál volna képzelni. Azaz az egyetem elsődleges feladata, hogy elméleti alapokat tanítson meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!