Károli-ELTE pszichológia szak között különbségek, hasonlóságok? Szerintetek melyik a jobb?
Nem, utolsó: magas szintű stratéga vagyok az egyik legnagyobb európai konszernjében, és sokszázmillió eurós befektetéseken dolgozom. A csapatomban megfordult pszichológus, kulturális antropológus, teológus, gépész- és villamosmérnők, informatikus, persze a közgazdászok mellett.
A pszichológia a humán tudományok egyik zászlóshajója jelenleg, aki ezzel nem boldogul, az tényleg menjen a mekibe szendvicseket gyártani.
Én a Károlin jártam alapképzésre, és az ELTE-n a mesterre. Aki az ELTE-n volt alapszakos is, az mind kb utálta ott az alapszakot, mert nagyon az elméleten és a kutatáson volt a hangsúly. Gyakorlataik alig voltak, nem jártak terepen, mikor mesteren ki kellett menni sulikba, vagy gyakorlatra emberekkel foglalkozni, szét izgulták magukat, hogy "úristen mit kell, hogy kell". A Károlin az alapképzésen is volt elmélet bőven, viszont nagyon sok gyakorlati tudást is szereztünk. Mentünk ki oviba, iskolákba, engedték, hogy emberekkel foglalkozzunk és tapasztalatot szereztünk, én nagyon élveztem. :) A szakmában is többektől hallottam már, hogy a Károli alapszak a legjobb pszichológiát tekintve. Az ELTE mestere viszont nagyon jó volt, ott már van gyakorlat rendesen, nagyon jófejek és profik a tanárok, a légkör is nagyon családias, szerintem hasznos és jól alkalmazható tudást ad. :) Ha valaki tudja, hogy kutatni szeretne a későbbiekben, akkor érdemes végig az ELTE-re járnia. Ha valaki pedig szeretne már alapképzés alatt is gyakorlati dolgokban részt venni, emberekkel foglalkozni, akkor pedig inkább a Károli.
Ehhez a kis "vitához" meg, hogy "a pszichológia nem jó semmire, csak munkanélküli leszel" annyit tennék hozzá: hogy valóban, aki csak az alapszakot végzi el (ergo viselkedéselemző lesz, az ilyenkor a diplomában a megnevezés), az valóban nem igen talál munkát, mivel az még nem pszichológus, tehát nem végezhet szinte semmit sem önállóan ebben a szakmában, max asszisztensnek mehet. Aki viszont a mestert is elvégzi, ezáltal pszichológus lesz, az viszont talál munkát. :) Pláne, ha később fejleszti magát pl szakképzéssel. :)
Szia, én az ELTE-re jártam és én szerettem. Tényleg nagy hangsúly van az elméleten, sok a kutatásmódszertan óra és sokat is kell kutatni/valamilyen rész feladatot csinálni. Mondjuk engem ez nem zavart, mert engem érdekel a kutatás. De hozzátenném ez nem azt jelenti, hogy semmi gyakorlatunk nincs. :)
Nem tudom ez mennyire számít, de az ELTE pszichón nagyon jó a közösségi élet, én már első év végére csomó barátot szereztem, van animátori kör, tanulmányi ügyekkel is foglalkozhatsz, lehetsz mentor (külföldi hallgatóknak) vagy akár ha szeretsz fotózni csatlakozhatsz a media grouphoz. Sok a jó program pl. Minden hónap elején van pub kvíz, kari bulik stb.
A Károlira nem jártam, szóval arról nem tudok sajnos véleményt mondani, de akiket ismerek és ott tanultak ők szerették:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!