Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri-e képzőművészetben...

Megéri-e képzőművészetben továbbtanulni (nem elhelyezkedés szempontjából)?

Figyelt kérdés

Igazándiból az érdekelne tényleg olyan e a művészeti egyetem/főiskola, hogy nem az egyéni gondolatvilág a fontos.. mármint most nézegettük az érettségi portfólió követelményeit és kicsit megdöbbentett mennyire körbevan határolva és megkötik az ember kezét. Ha valaki tényleg művész miért van 7 darab alpontba összeszedve milyen lehet a munkája, hogy felvegyék? És megéri e pont emiatt továbbtanulni ilyenben? A művészetet lehet tanulni/tanítani?

Nagyon elbizonytalanodtam, mert minden álmom, hogy ilyennel foglalkozzak hosszú távon és imádom ezt csinálni, de ha meg van szabva hogyan lehet akkor végülis mi értelme? Nem pont kiölik a lényeget?

A válaszokat előre is köszönöm ^^



2018. máj. 17. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A MOME-ra járok, és nem érzékelem úgy, hogy ez lenne. Nem zárnak el a kreatív gondolkodástól, az önmegvalósítástól, sőt bíztatnak rá. Viszont mivel ez egy egyetem, nem lehet az hogy csak bemész és csinál amit akarsz, kellenek feladatok, amiknél vannak megkötések. Ezeken a megkötéseken belül viszont azt csinálsz amit akarsz. És a feladat határait is feszegetheted ha meg tudod magyarázni miért. És persze hogy lehet művészetet tanulni és tanítani:D Technikai és elméleti szinten is. És nem tudom pontosan melyik szak portfólió kiadványait nézted, de én nem emlékszem hogy annyira sok megkötés lett volna. Nálunk volt egy kiadott feladat (ami nagyon tág volt) a korábbi munkák mellett (ami teljesen szabad) és egy mennyiségi korlát az egészre, semmi több. De nagyon függ egyetemtől és szaktól is. A portfólió, a tanítás jellege, minden. Szóval nem lehet őket egy kalap alá venni, hogy művészet és akkor egyformák.
2018. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megéri.

Azért van ennyire konkretizálva, hogy miket kérnek felvételire, mert általában olyanokat kérnek, ami mindennek az alapja. Nálunk is kellett portfólió,tanulmanyrajzok, csomó alapvető meghatarozott követelmény.


Emellett vittem magammal,ami ezeken kívül foglalkoztat. Festményeket, bemutattam a saját koncepcióimat.


Aztán,hogy ki mit kezd vagy nem kezd az alapok után a saját tudásával, kreativitásával,az majd ott fejlődik. Hidd el, a kurzusokon kapott feladataid nem lesznek ennyire kötöttek, hagynak, illetve segítenek megtalálni mi az amiben erős vagy, és az alapján fognak fejleszteni.

2018. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magát a művészetet nehéz megmondani, hogy lehet e tanulni. Rajzolni,alapokat megtanulni, anatómia, typo stb, szorgalommal szerintem bárki el tudja sajátítani idővel.


Az már más, hogy a tanultakat hogyan tudod hasznosítani a saját művészetedben. Van, aki a tanultaknál megragad, és nem tud vele igazán mit kezdeni. Viszont izgalmas látni, ki milyen irányba indul innen.


Van egy mondás, hogy meg kell tanulni rajzolni, aztán el kell felejteni :)


Legyen szó egy absztrakt festményről, egy portreról,csendéletről, vagy akár egy tervezőgrafikai munkáról, mindennek az alapja, hogy minél tágabb ismereteid legyenek.


Láttam nagyon jó festményeket, amihez elengedhetetlen az anatómia tudása, pedig nem egy realisztikusan megfestett embert ábrázolt, de ha alapok nélkül csinálsz ilyet, annak teljesen más a hatása.


Vagy akár egy arculat terv. Geometriai alapokra vezette vissza a srác az egészet. Szuper volt.


Persze meglehet, hogy valaki tanulmányok nélkül is fejlődik ezekben, sőt!


De a válaszom mégis az,hogy megéri! A felvételire kért anyag miatt meg ne akadj fent ezen :) Szerintem szimplán kíváncsiak, milyen szinten állsz ilyen téren, és biztos nem fognak csúnyán nézni, ha viszel plusz melókat, ami mind téged tükröz:)


Tapasztalat. 2. válaszolo voltam újra

2018. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!