Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásban miért nem...

A felsőoktatásban miért nem támogatják jobban a tanulás melletti munkát?

Figyelt kérdés
Mindig arról beszélnek, hogy milyen fontos már egyetem mellett dolgozni, de olyan vezető még nem került cég élére, aki elnézné a kedd délután 2-re és a csütörtök 10:30-ra betett ZH-kat és vizsgákat. Még a kisZH-kat is állandóan munkaidőre teszik. Ezt még egy diákmunka témavezető sem tudná tolerálni, nemhogy egy cégvezető.
2018. máj. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem szerencsém van mert az én főnököm tolerálja. De sok olyan munkahely van ahol előző héten beszéled meg a diákmunkás kapcsolattartóval vagy a munkahelyen vkivel a kövi heti beosztást, tudsz szólni előre hogy bocs de nekem ekkor ZH és addig más beugrik helyetted. Azért ezt meg szokták érteni a közvetítők és a cégek is, hogy az egyetem az első. Sokszor a ZH időpontját nem is nagyon lehet variálni, mert ha nem óra alatt iratják akkor kisebb agybaj olyan időpontot keresni ami mindenkinek megfelel, úgyhogy azért van hogy csütörtön 10kor iratnak. Nem munkaidőre teszik hanem tanítási időre, másnak meg úgyis az lenne a baja miért péntek délután vagy hétköznap este van a ZH.

Nappali tagozatos hallgató főállásban tanuló, úgyhogy nem az egyetem feladata más munkájához igazodni. Ösztöndíjjal tudnak támogatni vagy a duális programnak is ez a célja, de mást nagyon nem tudnak csinálni. Vagy másik munkahelyet kell keresned ha az adott hely nem tolerálja a helyzetet vagy tanulj levelezőn.

2018. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20:13 : Az ösztöndíjak sajnos nevetségesen alacsonyak, a 4,0 átlag felett adott 40e Ft-ból 20e Ft-ot visszakérnek a kollégiumra. Az egyetemnek feladata alkalmazkodni a munkáltatókhoz, ugyanis ők hajlandóak tisztességes bért fizetni, amiből egyetem alatt meg lehet élni. Másrészt attól, hogy valaki államilag támogatott időszakát tölti ugyanolyan, mintha félévente befizetné a 450e Ft-ot. Az más kérdés, hogy ez az állam ajándéka, de több millió Ft-ot egy intézmény se játsszon el 0 szolgáltatásért cserébe.
2018. máj. 7. 20:41
 3/9 A kérdező kommentje:
20:13 : Mondjuk azt nem tudom, hogy a hétköznap délután 4-5 óra kinek nem jó. Gondolom aki a magyarázatod alapján egész nap tanul, az képes késő délutáni időpontban is letenni kicsit a könyvet egy számonkérés erejéig. Aki pedig dolgozik normálisan oda tud érni.
2018. máj. 7. 20:43
 4/9 A kérdező kommentje:
A levelező képzések feltételeiről pedig kérlek először tájékozódj. Az egy nagyon szűk rétegnek éri meg. Érdemes megnézni a levelező képzések féléves tematikáit.
2018. máj. 7. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Az egyetemnek feladata alkalmazkodni a munkáltatókhoz" - Mégis miért lenne feladata? Vagy most akkor minden egyetemnek többszáz munkahelyhez kéne alkalmazkodnia? Én sajnos magamnak fizetem a tandíjat úgyhogy nem vagyok jogosult ösztöndíjra sem, úgyhogy még 40 ezret se adnak. Az elvárt átlag meg erősen szakfüggő, mérnökök már 3-as átlagra is kapnak pénzt.


Nem nulla szolgáltatásért fizetik a tandíjat, hanem az oktatásért.


Sokaknak van 4-től még órájuk, én pl gyakran 6ig dolgozok, másnak a közlekedés a baja, hogy nyelvórája van, hogy ilyen-olyan fix programja van.


Tisztában vagyok a levelező feltételeivel, felsőoktatási szakképzést úgy végeztem el.


Rengeteg egyetemista tudja összeegyeztetni a munkát a tanulással. Sok munkahely van ami nagyon rugalmas munkaidőt biztosít, de az egyetemnek nem feladata hozzájuk alkalmazkodni. Ha nappalin akarsz tanulni vállalni kell hogy időnként el kell kéretőznöd a munkahelyedről. Nem az egyetemnek kell biztosítania hogy te dolgozni is tudj, ha nem megy ott a diákhitel. Sokaknak alternatíva a levelező képzés ha nincs megfelelő anyagi hátterük. Vagy hagyd a fenébe az egész felsőoktatást.

2018. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
21:06 : "Hagyd a fenébe"? Ezzel a hozzállással lehet élni, lehet dolgozni? Ha valami nem megy könnyen, akkor azt rögtön abba is kell hagyni? Ehelyett a nagyvonalú diákhitelezés helyett bele kéne gondolni a valóságba. Egyéb munkahelyeken ugyanis kizárólag minőségi munkáért fognak hosszú távon fizetni.
2018. máj. 7. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
"Ezzel a hozzállással lehet élni, lehet dolgozni? Ha valami nem megy könnyen, akkor azt rögtön abba is kell hagyni? " - Igen, ezzel a hozzáállással tudok egyetemre járni és mellette dolgozni is 3 éve úgy hogy közben nem akadok ki azon hogy tanítási időben elvárják hogy bemenjek ZH-t írni. Mégis mivel kéne támogatni az egyetemmel, ne kelljen órára se járnod meg az is délelőtt van, ne kelljen ZH-t írni mert neked nem jó se a délelőtt se a délután 2? Nem az én hozzáállásommal van itt a baj.
2018. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A számonkérések idejével van a baj. Ez nem támogatja sem az egyetem alatti pénzkeresetet, sem a tapasztalatszerzést.
2018. máj. 13. 08:35
 9/9 A kérdező kommentje:
22:32 : Az egyetemért valójában a hallgató fizet, így illene valamilyen szinten az ő igényeihez igazítani. Azt a sok felvett diákhitelt majd igen nehéz lesz visszafizetni egy olyan világban, ahol kőkeményen meg kell dolgozni a pénzért beosztottként. Igen nehéz lesz megkeresni egy félévnek is az árát. Azaz kényelmetlenkedsz előtte, közben, utána mindig. Így biztosan nagyon sikeres karriert lehet befutni!
2018. máj. 13. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!