Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10. 000 Ft beszedése a diákokt...

10. 000 Ft beszedése a diákoktól az érettségire-mi ez a pénz mire szedik be?

Figyelt kérdés

Gyerekem most érettségizett (sima középiskola, nem állami, nappali tagozat) ahol tanulónként 10.000 ft-ot szedtek be a diákoktól „érettségi adminisztrációs díj“ címen.

Akárhogy nézem a vonatkozó jogszabályt nyoma sincs benne hogy egy iskolának joga lenne pénzt szedni az érettségire.


Akkor mi ez a 10.000? Sima lehúzás tolvajlás füstadó? Pénz szedése a semmire hogy bizonyos zsebekben több legyen?

AZért van két érettségiző osztály osztályonként kb 25 emberrel, kb 50 érettségiző, tehát 50 x 10.000 = 500.000 FT. Mire?


2018. máj. 7. 17:43
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Ha virágra/csokira/enni- és innivalóra kell, akkor azt mondanák“


Semmi gond majd a NAV ellenőrnek számlával igazolhatja fillérre pontosan mit mire költött.

Mert akkora gyökér a suli hogy még pecsétes NYUGTÁT is adott rajta „érettségi admin „ szöveggel....

2018. máj. 8. 17:52
 22/27 anonim ***** válasza:
Ööö, ha a gyereked tovább akar tanulni, akkor oda már be kellett adni a jelentkezését. Hát innen tudhatja, hogy hova megy tovább. Szerinted meddig tart 2-3 telefonhívást elintéznie? Valahol sajnálom a gyerekedet, hogy ilyen anyja van. Akkor kellett volna nagynak lennie a szádnak, mikor azt a pénzt beadtad. Utána már könnyű sipákolni...
2018. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"Ööö, ha a gyereked tovább akar tanulni, akkor oda már be kellett adni a jelentkezését. "


Hova "oda" te agyhalott? Hova? Az adott egyetemre? A felvi.hu-ra? És azt ugye jelen iskola vezetése látja is, ugye....

Vagy hova "oda"? Állat.

Anyám és ennyi ésszel még él valaki.


És ha tudja oszt' akko' mégis mi lesz? A felvétel eljárás automatizált hál istennek már évek óta felvételi vizsga az nincs, csak a hozott pontok számítanak semmi más, ha ponthatáron felül van felveszik ha nem nem.

Ebbe beleszólása élő embernek nincs.

2018. máj. 8. 19:05
 24/27 A kérdező kommentje:

"Utána már könnyű sipákolni...“


Hidd el nekem sipálokni itt nem én fogok....

Nem nekem szabnak majd ki csinos összeget a navosok, ha odajut a sor.



De nem is értem: te most egy mocskos csaló sikkasztó szemetet védsz??????

Hát nem vállveregetés járna nekem azért mert egy a diákok és szülők pénzét potenciálisan elsikkasztó mocskot lebuktatok? Még én vagyok a szemét mert tolvajt kiáltok?

nem a tolvaj aki lop az a szemét, hanem én aki rászól hogy hé öcsém mit csinálsz?

Hát hogy van ez?


mert újra elmondom: ha az iskola legitim célra szedte be akkor nyilván el is tud számolni vele = félnivalója semmi.

Ha meg sikkasztott csalt akkor meg hadd feszüljön. Megérdemli.

nem?

2018. máj. 8. 19:11
 25/27 anonim ***** válasza:
24 egy alapítványi iskolában nem tudod ezt normális hangnemben megbeszélni??? itt dühöngesz a gyakorin? akkor jobb egy állami iskola - és olcsóbb..
2018. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
64%
Kezdem azt hinni te egy troll vagy, akinek érettségi szünet van... Amennyi eszed van, gondolom fogalmad sincs hogy megy a jelentkezés, mert megragadtál a szakmunkásképző szinten. De legalább akkor hallgatnál, ha fogalmad sincs valamiről. Kamu az egész sztori, sehova nem kellett beadnod 10ezer forintot, de talán még gyereked sincs. Kívánom is, hogy ennyi ésszel ne is legyen. Talán a sors kegyes lesz velük és nem szaporodsz tovább, mert az nagyobb katasztrófa lenne, mint a nagaszaki atombobázás.... Nem etetem a trollt, úgyhogy hergeld csak magad tovább ha akarod, én meg pusszantalak, drága! ^^
2018. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
"mocskot lebuktatok? Te csak magadat buktattad le, mocsok.
2018. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!