Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen alapon követelik meg a...

Milyen alapon követelik meg a nyelvvizsgát a hallgatóktól, ha az egyetemi oktatók sem beszélnek nyelveket?

Figyelt kérdés

Először az oktatóktól követeljük meg a VALÓDI nyelvtudást, és majd utána lehet elvárni a hallgatóktól is.


Egyébként elkeserítő azt látni, hogy úgy lehet ma PhD-fokozatot szerezni, hogy elég egy középfokú nyelvvizsga (de, igazam van, tessék csak megnézni a frissen doktorit szerzettek önéletrajzát az egyetemi honlapokon!; rengeteg az ilyen), nemhiába mondják egyre többen az egyetemi szférából, hogy az évi kb. 1000 doktori fokozatot szerző közül csak 120-140 érdemli meg a doktori címet. A többiek csak dísznek kapják, mert ez az előírás. De vajon miért süllyedünk évről évre lejjebb a ranglistákon... (Nyugodtan tessék beleolvasni a kari honlapokon elérhető doktori dolgozatokba! A többség szakdolgozati szinten teljesít.)


Visszatérve a kiindulóponthoz: először az oktatók tudjanak angolul órát tartani, csak utána lehet előírni a hallgatóknak a nyelvi követelményeket. Egyébként nyelvvizsga helyett annyi kellene csak, hogy az első évben az oktatás és a vizsgáztatás nyelvévé az angolt kell tenni, nem pedig a lehúzásos nyelvvizsgamaffiát erősíteni. Mondjuk el is bukna a 22 000 oktatóból legalább 20 000...


Még annyit a Rendes nyelvvizsgákról, hogy azokat időtartamra adják (1-2 év), mert bizony az nem ér semmit, ha valaki azzal villog, hogy letett egy vizsgát 5-10-20 évvel ezelőtt.


Te mit gondolsz?


2018. ápr. 1. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

"Ne haragudj, ez óvodás szint. Itt azért egy alapvető vitakultúrával már kéne rendelkezni."


Kedves 9-es, pont ezért nem kellene lesüllyedned a személyeskedésbe, mert ezek szerint az érveid már elfogytak.

2018. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem viszont sokkal degeneráltabb az, aki egy nyelvvizsga meglétének vagy hiányának alapján akarja megmondani/kiszűrni, hogy ki alkalmas az adott nem nyelvi szakra...."


Ha már összefüggésbe hozzuk a személyeskedést az érvek hiányával, akkor ezek szerint neked soha nem is voltak. Nem személyeskedtem, csak rávilágítottam, hogy képtelen vagy vitatkozni, ha érvek ütköztetése helyett a másik mondandóját elferdíted, aztán azzal a szalmabábbal vitatkozol, amiről senki nem beszélt. Ez nagy probléma, így tulajdonképpen alkalmatlan vagy bárminemű vitára.


Igen, a globalizált világban, EU állampolgárként szükség van idegennyelvi ismeretekre, nagy hátrány, ha nincs. Ezt a munkán belül és kívül is lehet hasznosítani. Nem értem miért olyan nehéz megérteni, hogy a nyelvtudás akkor hoz elemi változást az országnak, ha tömegesen kezdik el beszélni az emberek, ami alapjaiban változtatja meg az állam versenyképességét.

2018. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 12-es azt hiszem felesleges neked bármit is írni, mert csak a magadét fújod, meg az EU-s meg a többi blablát, de nem érted a dolgok mögötti lényeget és amit a korábbi hozzászólók írtak és jól megfogalmaztak.


Sajnos úgy tűnik, hogy a nyelvtudás valóban nem elég a disztingvált viselkedéshez, de legalább az EU-nak megfelelsz.


Üdv.!

2018. ápr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12%
Így van, egy vitában "viselkedni" kell, nem érvelni. Üdv!
2018. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jó pár oktató repülne az egyetemről ha nyelvvizsga követelmény mindenkire érvényes lenne!


Ráadásul azt ha már az alkalmasnál tartunk "felvételizők" az alkalmas egyetemi tanárokról is kellene szólni....amikor idegbetegek, ok nélkül buktatnak és még nyelvvizsgájuk sincsen ugyebár!

2018. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az oktatók elég jelentős része külföldi anyagokat felhasználva végzett/végez kutatómunkákat...

Egyébként ha már itt vered a melledet, hogy angol nyelvű legyen az oktatás, akkor már olyan szinten vagy bizonyára, hogy egy B2 szint nem jelenthet gondot...mi is a probléma akkor? Most már vissza is kapod a pénzed, ha sikerül. Ha meg nem tudsz min. egy ERŐS középfokon, akkor csak ne pattogj az angol nyelvű órák miatt, mivel lópikulát sem értenél belőlük és akkor meg azért jönnél rinyálni, hogy "mi az hogy magyar egyetemen angolul oktatnak".

A B2 mellesleg igen messze van attól a szinttől, amin már szakórákat lehet tartani.

"Rendes" nyelvvizsga a Cambridge is például, amit nem kell újítgatni.

2018. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!