Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi kapcsolatok (bce)...

Nemzetközi kapcsolatok (bce) szak mellett, szerintetek még mit érdemes tanulni, hogy legyen munkám?

Figyelt kérdés
politológia, esetleg művtöri
2010. jún. 9. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Már nincs nemzetközi kapcsolatok szak a corvinuson...
2010. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor tanulmányok..-.-
2010. jún. 9. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mert a régi nemzetközi kapcsolatok közgazdász végzettséget adott, ez pedig egy társadalomtudományi képzés.

Ha elég tehetséges és törtető vagy, éss igazán érdekel ez a téma, akkor NT-vel is nagyon jó álláshoz lehet jutni. De ez az út csak a legkitartóbbaknak van nyitva, és igen rögös.

Ha pedig csak úgy megcsinálod ezt a szakot, akkor mondjuk egy politológia mellé ugyanúgy nem sokat ér, mint az NT. Először is azt kellene eldöntened, hogyan képzeled el a jövődet, miben tevékenykednél szívesen? Úgy könnyebb lenne esetleg tanácsot adni...

2010. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jooo bocsi, bal lábbal keltem, és igazad van!

hát, nemtudom igazából nyelvekben erős vagyok, meg a konfliktuskezelés, is jól megy, meg szeretek irányítani, de ezt nem rossz értelemben mondom, tehát nem aza kiskirály típus vagyok, de jól bírom a csapatmunkát, és mindig vezető szerepet vállalok benne. a türelmemen persze még van mit javítani,de ezen rajta vagyok. és egy teljesen más világ is nagyon vonz, mégpedig a művészetek szinte minden formája érdekel nagyon, de az alkotást meghagyom a nálam sokkal jobbaknak:), tehát egy ilyen diplomáciai munka érdekelne, de olyan területen, ami közel áll a művészetekhez...de akkor is tök boldog lennék ha kiállításokat szervezhetnék. szóval igazából még nem tudom mi lehet az én utam, addig is nyelveket és művtörit tanulok ezerrel.

2010. jún. 9. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát azok alapján, amit írtál, nem biztos, hogy a nemzetközi tanulmányok a legmegfelelőbb választás. Mellé a politológiát másodiknak végképp nem értem.

A kulturális diplomata állás persze igen vonzó, de ahhoz ismerettségi kör, komolya kapcsolatrendszer kell. Ráadásul a kinevezésig eljutni sok időbe és munkába telik, a verseny pedig nagy. Szóval csak akkor vágj bele, ha erre felkészültél, elég kitartó, intelligens és tehetséges vagy, de még így is benne van a pakliban, hogy nem siekrül.

Ha pl. hazai kulturális programok szervezése (vagy teszemazt európai uniós kulturális projektek szervezése) a célod, akkor nem sok értelme van NT szakon atombombáról meg katonai akciókról meg nemzetközi szerződéskötési technikákról tanulnod (ez alatt azt értem, hogy nem biztos, hogy reálisak az elképzeléseid erről a szakról). Akkor már inkább kommunikáció és médiatudomány vagy művtöri.

Akármelyiket is választod, a nyelvre a lehető legnagyobb hangsúlyt fektesd. A minimum ma már az angol és még egy világnyelv (EU szinten elsősorban francia vagy német) ismerete. Ha ezeken felül ismersz más, esetleg ritkább nyelveket, akár többet is, akkor értékes leszel a munkaerőpiacon.

Minden attól függ, milyen magasra akarsz jutni, és mennyire gondolod komolyan.

-egy corvinusos nt-s-

2010. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a kulturális életben szerencsére megvannak a kapcsolatok, hála a szüleimnek, ezzel nincs gond, az a baj, hogy tényleg nem tudom pontosan mit is akarok.

akkor te végül is mihez fogsz kezdeni a diplomáddal? milyen lehetőségeid vannak? (lesznek)

Köszönöm a válaszodat amúgy:)

2010. jún. 9. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Számomra ez egy izgalmas szak, igazi kihívás.

Mit lehet vele kezdeni? A két szélsőséget említeném: lehetsz vele titkárnő egy irodában vagy nagykövet, diplomata. (Meg a kettő között is elég sok minden, de ez a 2 véglet.) Az, hogy melyik lesz belőled, az az egyéni képességeket és a kapcsolatokon múlik.

A többség, aki ezen a szakon van, nem tudja, hogy hol akar/fog tudni elhelyezkedni. Nekem az a célom, hogy a külügyminisztériumban vagy más államigazgatási szervnél külkapcsolatokkal foglalkozzak, esetleg az EU-nál is el tudom képzelni magamat. Ehhez viszont azt kell, hogy az ember kitűnjön a 200 többi közül, sokat kell gürcölni, és valami pluszt csinálni mellé (pl. szakkollégium, diákszervezet, sok nyelv ismerete, TDK dolgozat stb). Persze egy kis szerencse sem árt :)

És ha még van kérdésed, szivesen válaszolok ;)

2010. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már így is nagyon sokat segítettél, köszönöm:) végre valakitől egy átfogóbb választ kaptam, eddig mindenki csak annyit mondott, hogy ezzel a szakkal titkárnő lehetek... Most nincs konkrét kérdésem, de nagyon köszönöm, hogy segítettél!:)
2010. jún. 10. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!