Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a kommunikáció és média...

Ha a kommunikáció és média szakból nem lehet kapcsolatok nélkül megélni állítják sokan, akkor mégis mért olyan telített és népszerű ez a szak?

Figyelt kérdés
Én most fogok érettségizni és szeretnék véleményt kérni erről a szakról és érdemes -e ez jelölnöm.
2009. aug. 26. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan nem tudják mit akarnak csinálni az életben, és ide könnyű bekerülni. Az én osztályomból azok mentek ide, akiknek lövésük se volt, hogy hol akarnak továbbtanulni, de már eljött a határidő, és ez "jól hangzott". Szerintem csak akkor menj ide, ha komoly terveid vannak a médiával, mert ha nagyon jól végzed, akkor akár jó állást is kaphatsz, mert kiemelkedsz a motiválatlan tömegből, akik csak a fentebb említett okok miatt vannak ott. Különben nem ajánlom...
2009. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért bekerülni nem a legkönnyebb (államis képzésre)

Pár éve talán még 2007-ben amikor értettem a pont számítást, akkor a DF-en a kommra nehezebb volt bejutni államis képzésre mint egy orvosi képzésre államis támogatással...

2009. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
BTK-s szakokra mindig magasabb a ponthatár mint orvosira vagy TTK-ra. Ennek egyszerű oka van, míg neked csak a magyart , törit kell jól tudnod és már azzal is felvesznek, addig a ttk-snak , orvosisnak a kémiát bioszt is. A kérdésre válaszolva, azért mert mit csináljanak? Lehet,hogy sokan vannak akiknek kell a diploma és úgy vannak vele, hogy Liptait vagy Till Attilát ők is tudják utánozni, mert a Nők lapjába cikket is tudnak írni, és hát máshoz nem értenek ,nem is érdekli őket semmi, akkor marad ez, ebből még az is lehet,hogy meggazdagodnak. Olyan is a képzés, de ezt hagyjuk. Viszont biztos ,hogy van egy kisebb tömeg akinek élete álma,hogy a Fókuszt vezesse vagy a Cosmoban írjon, ezért ha telített ha nem ő oda fogja beadni.
2009. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremet idén felvették állami képzésre, de mesélte hogy csak hárman kerültek be a pontok alapján. A többiek mind költségtérítésesen kezdik az évet. Tesóm azért választotta ezt mert már kicsi kora óta ír pályázatokra és mondták neki hogy tehetséges is az írásban. De én nem látok ebbe bele, mert én szakácsnak készülök :D
2009. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
3 embert nem is vehettek fel államisra , a minimum létszám ahonnan indulhat egy egyetemi szak adott tagozata az 15fő, tehát annyit minimum fel kell venni államilag finanszírozottra ,hogy indulhasson a szak. Kivéve ha hivatalosan is másoddiplomás képzés.
2009. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat.
2009. aug. 27. 00:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt a "kapcsolatok nélkül nem ér semmit" mondatot minden második szakra rámondják. Ha ez érdekel csináld ezt.


Én például politológiát szeretnék tanulni és erre is ugyanúgy rámondják hogy csak kapcsolatokkal ér valamit.

2009. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel minden szak M.o-n csak kapcsolatokkal ér vmit.Sz@r ez az ország.
2009. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!