Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfó inkább PA vagy BME?

Mérnökinfó inkább PA vagy BME?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok érdekeljenek, olyanok írjanak akik VAGY JELENLEG IS ODA JÁRNAK VAGY MAX ELMÚLT 2-3 évben végeztek. Tanácstalan vagyok melyik legyen, mind kettő mellett szólnak érvek és ellenérvek is pl:


Pannon egyetem: Rohadt jó kolik vannak (unokatesom is oda jár), mindenki számára van koli és tökre mint egy 3 csillagos hotel!

Kevés létszám!! én nem bírom ha egy vagyok a több száz közül, és a tanár 2 év után jó esetben arcról megjegyez.. Én szeretem ha tudják nevem tudják ki vagyok, stb.

Sokkal jobb esély ösztöndíjra! Kevés létszám miatt könnyebb ösztöndíjasnak lenni, és ahogy néztem nem rosszak ösztöndíjaik


BME: Híresebb, nevesebb, nyilván többet érne az a diploma. Sokak szerint nehezebb, szivatós. Kollégiumba rendkívül nehéz bejutni annyi az ember, és azok az állapotok amik ott vannak.. Jártam ismerősök révén párban és khm...

ÓRIÁSI tömegképzés.. Én egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy a PA 40-50 fős mérnökinfós csoportjához képest itt 400-500 emberke van.. Jó részüket nem ismerném 4 év után se, ekkora tömeg nem tud összefogni, összedolgozni, tanórákon beülnék hátra a 150. sorba nem lehetne mint egyén érvényesülni, a tanár nem tudná lényegében nevem évek után se kb.


Főként személyes tapasztalatok érdekelnek, ezek alapján PA felé hajlok



2018. febr. 5. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de neked tényleg szempont az hogy a tanár ismerjen fel 2 év után vagy hogy mindenkiről tudjad a csoportban hogy ki kicsoda? A BME kollégiumai általában tényleg nem túl acélosak, sima ösztöndíjból meg sem a PE-n, sem a BME-n nem fogsz megélni.

Döntsd el hogy miért akarsz egyetemre menni, aztán utána nézd meg szakmai szempontok szerint is mindkettőt. Az alapján dönts.

2018. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem megélni akarok ösztöndíjból, de költőpénznek jó, és igen nekem nagyon fontos a személyes kapcsolat a tanárokkal. Ennél már csak a jó koli lenne fontosabb ami ott kb esélytelen sajnos. Mint mondtam én tudom hogy végzettségben többet ér a BME, de azt a 6 évet valahogy meg is kell csinálni.
2018. febr. 5. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem PA a rövidítése az egyetemnek, hanem PE
2018. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igazad van sry, de valaki kérdésre válasz, tapasztalatok!!
2018. febr. 5. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A leírás alapján neked inkább a PE-re húz a szíved, szerintem meg is válaszoltad a saját kérdésedet, hogy hova jelentkezz.

Az érvek persze külső szemlélőként (ahogy az 1. válaszoló is írta) nem túl meggyőzőek - de kinek mi a fontos, mások vagyunk.

Én a BME-re járok egyébként. Az hogy 2 év után ismer fel a tanár... Nem lesz olyan oktatód, aki két évet tanít. Általában mindenkivel csak 1 félévben fogsz találkozni, különleges esetekben 2. Szóval olyan klasszikus tanár-diák kapcsolatra ne számíts, mint középiskolában. Ettől függetlenül ha egy tárgy érdekel, elől ülsz az előadásokon, jól teljesítesz, interaktív vagy és a felmerülő kérdéseidet óra után megbeszéled az oktatóval, akkor elég hamar tudni fogja, hogy ki vagy te. Nekem is van olyan előadóm aki tudja a nevem és olyan is aki nem ismerne fel a folyosón - leginkább attól függ, mennyit fektetsz egy tárgyba és mennyire kereset a kontaktust.

Azt nem tudom, hogy milyen az ösztöndíj a PE-n, de itt 3-as átlagra már lehet 9k-t kapni, 4-esre 18k-t, én körülbelül 28k-t fogok kapni ebben a félévben. Szóval viszonylag alacsony átlagra is jár már ösztöndíj és ha jobban teljesítesz, akkor viszonylag jó összeget kaphatsz (ha jól tudom a BME-n belül a VIK-en a legmagasabbak az ösztöndíjak - de javítsatok ki, ha tévedek).

A kolik közül szerintem a Schönherz egész jó, de a szobatársaidtól nagyban függ, hogy milyenek lesznek a körülmények. A lányszobák általában nagyon rendben vannak, fiúknál 1-2 esetben lehet elrettentő példát is látni. Bekerülni gólyaként tényleg nehéz (kb. 425 pont kell hozzá), onnantól viszont kicsit egyszerűbb már. Egy ismerősöm 2,6-os átlaggal és minimális közösségi ponttal bejutott most.

Vannak nehezebb és valóban "szívatósabb" tárgyak, de ezzel együtt is teljesíthetők szerintem a követelmények. Valószínűleg több dolgot mélyebben tanítanak a BME-n, főleg a matematikai alapozótárgyakat és a HW-s megközelítést.

De hiába ér többet a BME-s diploma, ezen a területen a legtöbbet úgyis a tényleges tudás éri. Nem azt nézik majd állásinterjún, hogy hol végeztél, hanem adnak majd egy feladatot, amit meg kell oldanod. Ahhoz, hogy jó legyél a szakmában rengeteg plusz energiát kell befektetned, egyedül megtanulnod dolgokat otthon. Bármelyik egyetemre is jelentkezel, ezt nem fogod tudni kikerülni.

2018. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!