Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a pénzügy és számvitel nevű képzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi karán, vagy a Kaposvári Egyetem Gazdaságtudományi karán tanulták, illetve tanulják ezt a képzést.


A kérdéseim személyhez szólóak, nem általánosítóak, hanem a saját tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, hogy a ti esetetekben, hogy volt, illetve, hogy van? És legyetek szívesek odaírni, hogy melyik egyetemen tanultátok, vagy éppen tanuljátok a pénzügy és számvitelt.


Kíváncsiságom alatt értem azt, hogy:

-Milyenek a tantárgyak? Milyen mértékben nehezek?

-A képzés jelentős része a matematikát, vagy a gazdaságit tartalmazza?

-Nagyon nehezek a számolások? (én személy szerint egyébként szeretem a matekot nagyon is, viszont a bizonytalanságtól való félelem mindig ott lapul bennem:D)

-Lehet tartani a lépést? (tudom, elég hülyén hangzik maga a kérdés, de ha már egyszer elkezd valaki egy egyetemet, akkor nyilvánvalóan nem szeretné csak úgy feladni, alapesetben)

-Egy kevéske szabadideje is marad az embernek azért közben? elég sok rémhírt hallottam már, hogy egyetemekre az éjjel-nappal tanulás a jellemző, de ez valóban igaz?

-Egy átlagos nap nagyjából mennyi ideig kellene bent lenni az egyetemen?

-Meg van szabva, hogy egy héten hány órán kell részt venni?

-Az órák, vagyis inkább előadások milyen hosszúak? Ez változó?

-Beadandó feladatot is kell készíteni?

-A vizsgáknak mindig van szóbeli és írásbeli része?

-A vizsgák időpontját már a félév elején meg lehet tudni?

-Egy félévben te hány vizsgát tettél?



2018. jan. 23. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most végeztem a Pannonon.

"Milyenek a tantárgyak? Milyen mértékben nehezek? "- Változóan nehezek, a kisujjból kirázomtól a vért izzadsz a nyamvadt kettesért. De átlagban teljesíthetően nehezek, van benne egy kihívás, de még megcsinálhatóak.

"-A képzés jelentős része a matematikát, vagy a gazdaságit tartalmazza? " - Nem annyira matekos szak mint ahogy ezt szerintem sokan képzelik. A szak nagy részén a számolás annyi, hogy beírod a számológépbe az értékeket. Nem a matek miatt nehéz, a számviteles tárgyak az elmélet és a konkrét könyvelési feladatok miatt nehezek, hogy eszedbe jusson mit mivel szembe könyvelsz, hány lépés tartozik a gazdasági eseményhez. Az csak ujjgyakorlat, hogy összeadd az anyagfelhasználást vagy kiszámold az áfát. Pénzügyi tárgyaknál meg sok képlet van amire emlékezni kell meg esetleg logikusan átalakítsd őket.

"Lehet tartani a lépést?" - Többnyire igen, de tűntek el hallgatók az egyetemről vagy váltottak szakot inkább.

"Egy kevéske szabadideje is marad az embernek azért közben? elég sok rémhírt hallottam már, hogy egyetemekre az éjjel-nappal tanulás a jellemző, de ez valóban igaz? " - Van szabadidő, túlzás ez az éjjel.nappal tanulsz dolog. Általában összerakható úgy az órarend hogy van egy szabad hétköznap vagy úgy szét lehet osztani a tárgyakat hogy naponta 2-3*90 percet vagy csak bent. Ha nem tanulsz szorgalmi időszakban akkor ZH előtt lehet éjszakázni vagy vizsga előtt, de ha csak hétvégente átnézed az anyagot máris teljesíthetőbbek a ZH-k, vizsgák. Pár tárgy van ahol a folyamatos tanulás mellett is kell mondjuk egy hét felkészülni, de ez is mondjuk napi 6 óra. Különben se hatékony éjjel-nappal tanulni.

"Egy átlagos nap nagyjából mennyi ideig kellene bent lenni az egyetemen? " - Attól függ hogy állítod össze az órarended, volt hogy kedden mondjuk 8-12 majd 14-20-ig volt órám, majd másnap csak egy óra volt reggel 8-10 között. Átlagba napi 2-3 óra amit fel szoktam venni úgy laza, vagy 3 napot besűrítek akkor egy szabad meg meg egy olyan amikor van may egy órám. Nagyon változó, de olyan nincs hogy reggel 8-tól estig bent vagy minden nap.

"Meg van szabva, hogy egy héten hány órán kell részt venni? " - Előadások nem kötelezők, de ajánlatosak. Szemináriumon attól függ, általában a szorgalmi időszak alatt (14 hét) összesen 3-4 alkalommal hiányozhatsz egy tárgyból, de vannak tanárok akik nem is íratnak katalógust. Ha heti 2 gyakorlat van akkor viszont duplázódik a lehetséges hiányzás is. A gyakorlatok X százalékát szokták számolni, nem tudom ez most mennyi, nálunk a heti 1 alkalmas szemináriumnál 4 hiányzás engedélyezett.

"Az órák, vagyis inkább előadások milyen hosszúak? Ez változó? " - Nálunk főleg 90 percesek, de vannak olyanok amik 45 percesek de kapásból utána 45 perc szeminárium. Amennyire tudom máshol is hasonló a felállás, hogy 45 vagy 90 perc egy előadás. De biztos vannak kivételek.

"-Beadandó feladatot is kell készíteni? " - Nem is keveset, főleg első évben. Van amit össze lehet dobni egy délután másik meg hetekig tartó részfeladatos.

"-A vizsgáknak mindig van szóbeli és írásbeli része? " - Nálunk kevés szóbelis tárgy van, ott is először van egy írásbeli ZH és/vagy vizsga, hogy ne kelljen annyi hallgatót feleltetni. De a csak írásbeli a jellemző. PSZ-n elég sokan vannak ahhoz, hogy folyton szóbeliztessenek.

"-A vizsgák időpontját már a félév elején meg lehet tudni? " - Vizsgát nem, ZH-t igen. A vizsgaidőpontok a szorgalmi időszak végefele derülnek ki, akkor kerülnek Neptunba.

"Egy félévben te hány vizsgát tettél?" - Legkevesebb talán 3, legtöbb 7, ha jól emlékszem.

Egyéb? :D

2018. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

* ne folyton szóbeliztessenek

Bocs nem olvastam el a kisregényt mielőtt elküldtem.

2018. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-n PSZ-re jártam 2 évig, aztán szakot váltottam. De talán tudok válaszolni a kérdéseidre (az SZTE-re kivetítve) a saját, illetve az évfolyamtársaim tapasztalatai alapján:


1.) Mintatantervet a legtöbb egyetemhez találsz, kb. 20-30%-ban térnek el ezek egymástól, és akkor is leginkább a nevükben. Pl. egyik helyen analízis az, ami máshol kalkulus néven fut, vagy egyik helyen mikro- és makroökonómia, másikon közgazdaságtan 1 és 2. Hogy milyen nehezek, az változó, nagyon oktatófüggő. Volt olyan kötelező, igen fontos alapozó tárgy, amin kis túlzással csak az nem ment át, aki nem akart, de olyan teljesen érdektelen kurzus is volt, amin a fél évfolyam megbukott. Elsősorban a számonkérés formájától függ.


2.) Nem meglepő módon igen.


3.) Tárgyfüggő. Valszámból és statból már nehezebb, és a pénzügyes tárgyak vége felé is nehezedik a dolog. Messze nem egy műszaki vagy informatikai szintű matekra kell gondolni, de aki nem tud egy stabil 3-ast, gyenge 4-est legalább összehozni egy középszintű érettségin, annak nem ajánlom.


4.) Igen. Elég sokan lemorzsolódtak, talán olyan 15-20% végzett időben, és még másfélszer ennyi egy éven belüli csúszással. De nem teljesíthetetlen.


5.) A GTK-s képzésekre nem feltétlenül igaz. Viszonylag kevés óra van, kevés beadandóval. A legtöbben nálunk diákmunkát is vállaltak mellette.


6.) Átlagos napon 3-4 óra van, vagyis 6-8 órát heti 4 nap.


7.) Vannak gyakok, ahova be kell járni, de a kurzusok túlnyomó többségén nincs katalógus. Volt, akinek volt olyan féléve, hogy hétfő-keddre berakta az összes kötelező kurzusát, és a hét többi napján meg dolgozott.


8.) Általában 90 percesek, de van, ami 50 perces.


9.) Kell, de nem sűrűn.


10.) Nem, tárgyfüggő. Van, ahol mindkettő van, van, ahol csak az egyik.


11.) Nem, a félév közepe-vége felé hirdetik meg őket.


12.) 6-8-at. Attól függően, hány vizsgás tárgyam volt.


Még egyszer, ez az SZTE-re vonatkozik, se a KE-ről, se PTE-ről nem tudok nyilatkozni. De talán segít valamit :)

2018. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat! Nem hittem volna, hogy lesz valaki, illetve valakik akik ilyen részletes és hasznos választ adnak nekem, ráadásul rövid időn belül!:)
2018. jan. 23. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!