Miért mennek annyian gazdasági szakokra, mint a pénzügy-számvitel?
Mert sokkal könnyebb mint egy mérnöki szak és több az állásajánlat vele mint egy bölcsészen.
Csak miheztartás végett:
Mérnöknek 30-35 órája van egy héten.
Na ez egy gazdaságisnak kb 20 25.
"A gazdasági (üzleti) szakoknak nem lenne indokolt az egyetemen való oktatásuk, tekintve, hogy nem igényelnek tudományos alapokat."
Nyilván viccből osztanak gazdasági Nobel-díjat már 1969 óta :D Az, hogy nem tanít meg absztrakt gondolkodásra viszont inkább a legtöbb képzési program hibája, nem magáé a gazdasági szakok létéé.
"nem igényelnek tudományos alapokat"
A Te szinteden valóban nem. De a bankfiókos Gizike, vagy a Jóskapista Káefténél könyvelő Marika szintjén sem.
A gyakorlatban egy Apple, Google, Toyota, Deutsche Bank, American Airlines, Walmart, Allianz, AT&T stb. szintű szupervállalat irányítása, menedzsmentje, üzleti és pénzügyi folyamatai elképzelhetetlenül komplex rendszert alkotnak.
Magyarországon Te elvégzed a kis PSZ-edet, és beülsz valami kkv-hoz, vagy egy multi kiszervezett leányvállalatához betanított majomnak. Ha végképp agyhalott melót akarsz, akkor elmész az önkormányzathoz.
Nagy hiba a fatornyos kis falud alapján véleményt mondani a nagyvilág működéséről.
A kérdésre válaszolva: azért mennek sokan gazdasági szakokra, mert minden sz*r kis vidéki főiskola meg jópár BP-i kamuegyetem is indít ilyen szakot. Hogy milyen minőségű a képzés, azt inkább hagyjuk... de igazából Magyarországon nem is van sem igény, sem szükség ennél többre.
Jó lett volna az egész mondatot idézned, akkor lehet megértetted volna, amit írtam. Nem mondtam sehol, hogy egy nagyvállalat irányítása nem igényel komoly módszertani alapokat, azt mondtam, hogy az üzleti szakokon tanítottak nem igényelnek. Ha igényelnének, mint mondjuk az informatika és mérnöki szakok, akkor ugyanolyan hírük is lenne, mint azoknak, ergo nem mennének ennyien oda.
Csak hogy világos legyen, jelenleg ilyen üzleti szakok vannak Magyarországon:
pénzügy és számvitel
nemzetközi gazdálkodás
gazdálkodási és menedzsment
emberi erőforrások
kereskedelem és marketing
turizmus és vendéglátás
Ezek egyike sem méltó egyetemi képzésnek, és nem csak a budapesti kamuegyetemeken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!