Valóban ennyire rossz lenne a BGE-PSZK (számvitel Msc)?
Korábban egy másik egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán végeztem, a mestert mindenképp levelezőn szeretném megcsinálni, sajnos sok választásom nem volt, keresztfélévben a fővárosban csak a BGE-n indult levelezőn számvitel szak.
Közben több ismerősöm jelezte, hogy csak rosszakat hallott, tapasztalt a BGE-vel kapcsolatban, állítólag szemetek a tanárok, megy a szívatás. Kicsit el is ment a kedvem az egésztől, valóban ennyire rossz lenne? Érdemesebb lenne várnom a következő felvételiig, és egy másik egyetemen (pl. BME) megpróbálni?
A BME-t messziről kerüld el, ha jót akarsz magadnak.
Nem szemetek, csak megkövetelik a tudásanyagot. Basszus, ez egy mesteren ne legyen már gond. Kiváltképp számvitelen.
Az üzleti közgazdászok általában nincsenek hozzászokva, hogy 1-1 vizsgára 2-3 napnál többet kell tanulni, aki ennél többet mer kérni, "az egy szemét, a követelményei pedig irreálisak". 3. éve hallgatom ezt a csoporttársaimtól.
Nyugi, menj oda nyugodtan, több ismerősöm is tanul(t) ott, és senkivel szemben nem támasztottak irreális elvárásokat.
Azért az eléggé "merész", aki egy gazd. menedzsment után átmegy számvitel MSC-re. :D
Alapból lesz egy "szép" lemaradásod azokhoz képest, akik PSZ-en voltak.
Az meg egyénfüggő, hogy kinek mi a rossz.
Szerinted az rossz, hogy nagy a követelmény azonban ezzel párhuzamosan sokkal többet is fogsz tudni?
Amúgy a BME sokkal nehezebb. :D Oda ne is menj ha nem vagy felkészülve arra a szivatásra, amit még el sem tudsz képzelni.
Értem, akkor azt javasoljátok, hogy gazd.menesként inkább ne is menjek oda, mert úgysem tudnám megcsinálni?
Sajnos már a bsc alatt is rájöttem, hogy a számvitel szak többet ért volna, átfogóbb ismereteket kaptam volna, de már nem akartam félbehagyni. A mesterképzések közül a számvitelnek látom annyira értelmét, hogy munka mellett időt szánjak rá és ami motiválna a tanulásra, a többi annyira nem vonz.
Én sem gondolom, hogy a felzárkóztatásra odafigyelnek, annak örülnék pedig, ha lennének olyan plusz tárgyak, amik pótolják a hiányzó ismereteket. Előtte mindenképp átnézném a korábbi számviteli tanulmányaimat, plusz szereznék be oda kapcsoló könyveket, nekem se jó, beülök órára és semmit nem értek.
Főleg a vezetői számvitel szakirány ami vonz, mert a jelenlegi munkám során merültek már fel olyan helyzetek, amiket szeretnék megérteni és tisztán látni a szak segítségével.
Igaza van az ismerőseidnek, gondolom tapasztalatból beszélnek. BME számvitel MSc-je mérföldekkel jobb. Külön DipIFR vizsgát nem is kell tenned, és 5 ACCA modulból felmentést is kapsz.
PSZK egy színvonaltalan pöcegödör lett, nyugodtan jöhet a 0%, ha fáj az igazság :) Érdemes azt is megnézned, hogy milyen cégek szerepeltetik előnyként a diplomájukat, kkv-k, akik egy droidot akarnak, akire a teljes körű könyvelést rányomhatják, és a hatalmas felelősséggel lestresszelhetik. Általában egyébként "pszf-es" diplomát írnak, tehát nem is a mostani képzésből kikerült emberekre kíváncsiak, mert rengeteg oktató már nyugdíjba ment, akik a képzés színvonalát tartották. Mára maradt Rékasi Róbert, Percze Szabolcs, Farkas Szilveszter és társaik a PSZK-n. Nem arról van szó, hogy 3 napnál többet kell tanulni, természetesen azért megy az ember egyetemre, hogy tanuljon, fejlődjön.
Ha normális számviteli melót akarsz (AP, AR, R2R, GL, IFRS) akkor nem jársz jobban a BGE-vel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!