Hogy néz ki a két szemeszter közötti időszak egy egyetemen?
Figyelt kérdés
Az világos, hogy egy szemeszter ált. 12 hét, abból 4 hét vizsgaidőszak. Ezek tavasszal és ősszel vannak. A két időszak között mi van? Gyakorlatot csinálnak az egyetemisták, ha van, esetleg dolgoznak?2017. nov. 3. 17:33
1/7 anonim válasza:
Az őszi szemeszter végén lévő vizsgaidőszak tulajdonképpen a téli szünet. Ahogy vége, kezdődik a tavaszi.
2/7 anonim válasza:
Januar vegen 1-2 het az a teli szunet potlasa.
Nyaron (junius vegetol szeptemberig) pedig "szabadfoglalkozas", lehet semmit csinalni, vagy 8 oraban dolgozni is. Ahol 6-8 hetes a szakmai gyakorlat, ott is erdemes ide szervezni.
3/7 anonim válasza:
Egy szemeszter egy szorgalmi és egy vizsgaidőszakból áll. A szorgalmi időszak 14-15 hét, a vizsgaidőszak 5-6. Az őszi szorgalmi időszak december közepén ér véget, onnantól vizsgaidőszak, ami január végéig tart, februárban pedig kezdődik a tavaszi szemeszter, aminek a vizsgaidőszaka június végéig tart. Vizsgaidőszakban már nem kell bejárni az egyetmre, csak vizsgázni, ez az otthoni tanulásról szól. Ha valaki jól osztja be az idejét és mondjuk végez az összes vizsgájával a vizsgaidőszak közepén, akkor utána van pár szabad hete amíg nincs semmi (de ez nem annyira jellemző:D). Szóval ami teljesen szünet az a nyáriszünet, de sok helyen van nyári gyakorlat is.
4/7 anonim válasza:
ahogy előttem írták, a szorgalmi időszak nagyjából 13-15 hét, szeptember elejétől nagyjából december második hetéig tart, vagy február elejétől május közepéig. utána kezdődik a vizsgaidőszak, ami nagyjából január közepéig-végéig tart (egyeteme válogatja, de ha a végéig tart, akkor februárban általában egy héttel később kezdődik a szorgalmi időszak), a tavaszi félévben a vizsgaidőszak május közepétől június közepéig-végéig tart, ezt is egyeteme válogatja, utána nyári szünet. általában a vizsgák, pótvizsgák, egyetemi projektek határideje miatt a vizsgaidőszakban sincs pihenés, tanulni kell ezerrel, de már egyetemre nem kell bejárni órára, gyakorlatra, hiszen a szorgalmi időszak végével befejeződnek az adott félév órái. mégsem mondanám azt, hogy henyélés van a vizsgaidőszakban vagy a vége felé, hiszen vizsgák vannak, és a végén nagyon jól jön az az egy-másfél hét pihenő, mert sok vizsgára napokat, heteket tanulsz reggeltől estig, megállás nélkül. persze van olyan, aki mindemellett dolgozik, de ez függ a szaktól, évfolyamtól stb.
5/7 anonim válasza:
A kérdésben tévedés van. 12-13 hét szorgalmi időszakot követ 7-8 hét vizsgaidőszak. A vizsgaidőszak nem része a szorgalmi időszaknak. A vizsgaidőszak nem szünet, hanem akkor van a legkomolyabb tanulás és vizsgázás. Szünetből őszi, téli és tavaszi szokott lenni ezek 1 hetesek, valamint nyári ez 2 hónapos. Az 1 hetes szünetek általában beadandó dolgozatok készítésével telnek, nem igazán pihenés. A nyári szünet inkább szünet, bár sok szakon ekkor tartják a nyári gyakorlatokat. Az egyetemen a szünetek használhatók leginkább a szaklaboratóriumi, szakdolgozat készítési, TDK munkákra, mert máskor nemigen jut rá idő.
6/7 anonim válasza:
utolsó ez azért bőven szak és egyetemfüggő is
nálunk pl nincs se téli se őszi szünet , se beadandók
7/7 anonim válasza:
Valóban egyetemfüggő, nálunk 14-15 hét a szorgalmi időszak, utána 5 hét a vizsgaidőszak. Viszont az én szakomon annyira nincsenek vizsgák (csak félévközi jegy + megajánlott jegyek), hogy tavaly télen egy vizsgám volt, azt január első hetében csináltam meg, így volt egy kéthetes karácsonyi szünetem, plusz utána is két-három hetem még. Idén ha minden jól megy 8 hetes téli szünetem lesz. Ezalatt az elsődleges tervem, hogy kipihenem ezt a borzalmas 14 hetet, amit ugye így, hogy ugyanúgy betömörül ide 34 kreditnyi tantárgy, egy borzasztó, vég nélküli tanulásból és stresszelésből áll. Nyáron (idén 12 hét) dolgoztam 5 hetet, a maradék 7-et pedig aktív pihenéssel töltöttem. Ha jobban meg lennék szorulva dolgoznék egész végig. Egy ilyen időszak alatt meg tudnék keresni annyit, hogy fenntartsam magam a maradék, tanulással töltött idő alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!