Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha v. hova 380...

Szerintetek ha v. hova 380 pont a ponthatár, akkor ha nekem 420 pontom lesz az azt jelenti h bekerültem?

Figyelt kérdés
és még azt szeretném megtudni érdemes e azt a szakot választanom ha ennyivel "jobb" vagyok? annyira bizonytalan vagyok ezzel a továbbtanulás dologgal kapcsolatosan...:S
2010. máj. 29. 12:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
az első 13:09-es: tudok helyesen írni, nem vagyok egy ostoba "tyúk", tudom ha kell nem használok rövidítéseket,smilekat és nem keverem a kettőt! de egy internetes fórumra szerintem nem szükséges ugyanazt a nyelvezetet használni mint például egy szakdolgozatban.
2010. máj. 29. 13:15
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"a ponthatárokat felhúzzák a sztratoszféráig, de VISZONYLAG könnyebben elvégezhető."


Mint mondtam a ponthatárokat az határozza meg ki jelentkezik az adott iskolába, ha az összes ember aki utálja a matekot de kitűnőre érettségizik irodalomból meg történelemből és van 2 nyelvvizsgája és max ponttal elgondolkodik hogy hova mehet és elmegy jogásznak akor több száz max pontos jelentkezik egy szakra akor a ponthatár is közel maximális pont lesz ott hiszen nem dobhatják ki őket , többet meg nem vehetnek fel mint a keret hogy lejjebb vigyék a határt

2010. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

A mostani rendszert minősíti, hogy vki ennyi ésszel 420 pontot képes összeszedni. Ne haragudj kedves kérdező, de nincs túl sok logikád. Ha 420 pontod van, és 380 a ponthatár, mi a retkes fenéért nem vennének fel? Ha pl nem adtál be jelentkezést, vagy nem mész el beiratkozni, akkor tényleg nem vesznek fel, még 480 ponttal se.

Szánalmas, hogy vki egyetemre készül, de azt sem tudja, hogy működik a ponthatár megállapítás. Szted mégis mi értelme lenne a ponthatárnak, ha még az sem jut be, akinek 40 ponttal több van? IIIISSTENNEEMM...

Ne haragudj, de kb az ilyen emberek miatt van a bölcsészeknek ilyen rossz híre...

2010. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én honnan tudod,hogy 380 pont a ponthatár?Mert az csak július végén fog valamikor kiderülni.Lehet,hogy tavaly annyi volt,de az nem jelenti azt,hogy idén is annyi lesz.Attól függ hányan jelentkeznek az adott szakra és milyen érettségit írtak.Pl.ahová én akarok menni oda tavaly csaknem 50-ven ponttal kellett kevesebb,mint tavaly előtt.Szóval kiszámíthatatlan,hogy idén mennyi lesz.Esetleg nézd meg hányan jelentkeztek a szakra.
2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

ne szidjátok már a kérdezőt.

nyugodj meg, nagy valószínűséggel felvesznek.

2010. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:05


Látom, te se vagy okosabb, mint a kérdező!


A ponthatár csak július 22-én derül ki, és nem a "nagyok" szabják meg, hanem attól függ, hogy az oda jelentkezőknek mennyi pontjuk van! Ugyanis, mint ahogy többen említették előttem, a felvehető létszám pl. 300, akkor a 300. ember pontja lesz a ponthatár!Tehát teljesen megjósolhatatlan! Hallottam már olyanról is, hogy valahol közel 100 pontot emelkedett.

2010. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm
2010. máj. 29. 19:43
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

14:05-ös vagyok, és teljes mértékig tisztában vagyok a ponthatár megállapítással, megnyugodhatsz. De a kérdés úgy szólt, ha vhova 380 a ponthatár (jelen időben), és neki 420 van, akkor felveszik-e?

Én ezt mertem úgy értelmezni, hogy ha kihirdetés után 380 a ponthatár, akkor lehetséges-e az, hogy mégsem veszik fel?...

Arra pedig teljes mértékben helytálló a válaszom.

Amennyiben úgy gondolta, hogy a tavalyi ponthatár volt 380, és neki most van 420, akkor miért nem úgy kérdezte?

Nem én vagyok itt a hülye.

Nyilván tudom, hogy a 2010-es ponthatárok még nem derültek ki...

2010. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!