Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha v. hova 380...

Szerintetek ha v. hova 380 pont a ponthatár, akkor ha nekem 420 pontom lesz az azt jelenti h bekerültem?

Figyelt kérdés
és még azt szeretném megtudni érdemes e azt a szakot választanom ha ennyivel "jobb" vagyok? annyira bizonytalan vagyok ezzel a továbbtanulás dologgal kapcsolatosan...:S
2010. máj. 29. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Ez így elég hiányos..

Milyen szakra mész?Az akarsz lenni nem, akkor mi itt a kérdés?


Am. meg szted ha 420 pontod van 380 a határ, akkor nem vesznek fel ugyeee?-.- jaj istenem...

felvesznek, államira, bár a szaktól is függ, lehet többen is vannak akik jobban teljesítettek

2010. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha több a pontod, mint amennyi a ponthatár és nem tudod, hogy bekerültél-e, akkor ne menj egyetemre inkább... Menj vissza az oviba pár évre és tanulgasd hogy mi több a 3 alma vagy a 4 körte... Milyen szakra mész? Ugye nem matek?
2010. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
kommunikáció és médiatudomány a szak neve....tudom h gyenge meg mindenki szidja de hallotam h ha kombinálom vmivel akkor ellehet vele helyezkedni csak nem tudom a lehetőségeim sajnos
2010. máj. 29. 12:58
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha rengetegen jelentkeznek arra a 380 pontosra, és a max létszámot ebből kiteszi azoknak az embereknek a száma, akiknek még nálad is több pontja lett, csak akkor nem kerülsz be. De ha olyan sokan jelentkeznének, akkor nem 380 lenne a határ, úgyhogy a helyedben nem aggódnék ilyenen. Az alacsony ponthatár meg nem azt jelenti, hogy oda a gyengébbeknek érdemes menni, a magasabb ponthatárú szakra meg a "jobbaknak". A ponthatárokat többek között az alapján határozzák meg, hogy hányan jelentkeznek az adott szakra. Például egyik osztálytársam alkalmazott matematikusnak megy (oda azért csak nem a hülyék mennek, gondolhatod...), de a ponthatára 200valamennyi.
2010. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

12:57


tudom h emlyik a több nem vagyok hülye csak arra gondoltam ha nagy a túljelentkezés és több pontosok is előrébb vannak nálam vagy vmi ilyesmi és nem férek be a felvehető létszámba

2010. máj. 29. 13:00
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
sztem meg a 380 pont határból nem derül ki h sokan v kevesen jelentkeznek, pont jó
2010. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
12:58 köszike :)
2010. máj. 29. 13:01
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kommunikációra mész, nagyon sürgősen tanuld meg a központozást (vessző, írásjelek) és szokj le a köszikéről, mert az ilyen hallgatók miatt van a kommunikáció szakoknak olyan híre...:( És az sem válasz, hogy tudsz úgy írni, csak ide jó így is, mert előbb-utóbb keveredni fog a kettő. Kaptam már komm.szakon olyan szakdolgozatot, ami tele volt ":), mien, h. szercsizem" és hasonlókkal.

Kommunikáció szakon tanítok, sajnos tömegével látok olyan diákokat, akiknek nagyon nem lenne a helyük olyan szakon, ahol írni és beszélni kell, mert egyiket sem tudnak.

2010. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a ponthatárt nem meghatározzák hanem a jelentkezettek közől a elvehető létszámkeret alján meghúzzák a vonalat és a legjobbak közűl az utolsó ember pontja lesz a ponthatár ha több pontod van nála akkor te előtte vagy szóval benne vagy a legjobbak között és felvettek
2010. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy a ponthatárból rögtön kiderül, hogy hányan jelentkeztek a szakra, hanem hogy azt is igencsak figyelembe veszik. A ponthatárokat is ezért jóval a jelentkezések lezárása után teszik közzé. Mindenféle műszaki képzésre viszonylag alacsony a ponthatár, bekerülni könnyű, bentmaradni nehezebb, míg a mostanában divatos szakoknál pont fordítva van, a ponthatárokat felhúzzák a sztratoszféráig, de VISZONYLAG könnyebben elvégezhető.
2010. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!