Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem inkább csökkenteni kellene...

Nem inkább csökkenteni kellene a tanárok bérét?

Figyelt kérdés

Kb. 50% -ra gondolok, semmi több. Mert a tananyagot ugyan leadják, de a gyerekekre odafigyelni nem tudnak.


Nemrég a gyerekre rámentek négyen, a földön feküdve verték, az egyik gyerek elment szólni a tanárnak, az mondta rá, hogy ő már kiment a teremből vissza nem megy.


Korábban egy másik fojtogatta a gyereket napokig úgy feküdt le, hogy attól fél meg fogják ölni, akkor bementem az igazgatóhoz, hogy mégis mi van, azt mondta nem tud csinálni túl vadak a gyerekek. Még azon agonizált, hogy volt már sok minden, de pont fojtogatás még eddig nem...


Olyan mértékben nem érdekli őket semmi, hogy az leírhatatlan. A lényeg, hogy a fenntartónak a szükséges papírok mindig időben be legyenek adva, aztán ennyi, semmi több csak a túlélés. Haverok, ismerősök gyerekei körbe vannak nyalva természetesen.


Elég szomorú, hogy ide jutott a közoktatás és szerintem itt nem lehet mindent az alacsony bérekkel magyarázni. Benne vannak a tanárok, igazgatók is nyakig a maguk nemtörődömségével.


2017. okt. 10. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Kérdésedre a válasz: NEM


A kérdező nagyon dúrván általánosít. A tanárok elenyésző százaléka olyan amit írt a kérdező.

Azért megnézném a kedves kérdezőt, hogy mit kezdene tanárként egy nyolcadik kerületi gimiben.

2017. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy ha azt mondják négyen mennek egy gyerekre akkor nem lennék lusta visszamenni. Akárhányadik kerületben, de ez itt "csak" egy nagyobb falu.


Ehhez még tanárnak se kell lenni elég csak felnőttnek, de még a gyerekeknek is volt annyi esze, hogy segítséget kell kérni...


Ha már nem megy vissza azért mert mégiscsak tanár, akkor legalább visszamehetne, hogy magát védje, mert ha valami komolyabb "baleset" történik akkor az ügyész megkérdezi: Mit tett Ön annak érdekében, hogy az eset ne következzen be? Nem fog túlzottan örülni amikor kijelenti, hogy lusta volt visszamenni.

2017. okt. 10. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Inkább a szülőknek kéne megneveli a gyereket. Ilyen esetben pedig kirúgni a balhézókat
2017. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Inkább a szülők vannak benne nyakig, mert nem nevelik a saját gyereküket - tisztelet a kivételnek.

A tanárok bérét pedig emelni kell, ugyanúgy, mint sok más dolgozóét.

2017. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Már ne is haragudj de próbáld ki csak egy hétig milyen tanárnak lenni :D aztán gyere vissza pampogni. Meg kellene már tanulni nem általánosítani. Igen,történnek balesetek, vannak rosszindulatú tanárok, vagy éppen figyelmetlenebbek, de amilyen lehetőségek között kell dolgozniuk nem csoda. És nem ez a nagy többség! :)
2017. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akinek nem megy az inkább keressen más munkát. Ja persze, nincs annyi szabi, a gyári meló meg büdös és nem lehet biciklivel járni...


Én amikor középiskolába jártam világbanki támogatást kapott az iskola az osztályunk után. Felszereltek komplett termeket, műhelyeket az iskolának. Úgy volt hogy mire oda jut a dolog kitalálják mi lesz a vége, hogy lesz szakma a kezünkben. Hát nem találták ki. 4 év alatt nem jött össze. A felszerelés megmaradt az iskolának, mi meg egy érettségivel - mert mást nem kaptunk - mehettünk ahova láttunk. Úgy tudom senki nem maradt a pályán.


Főiskolán kiválóval diplomáztam. Első két év teljesen oké volt, megalapozunk ezt, meg azt. Teljesen jogos. Aztán amire a szakmai rész jött volna kiderült hogy a tanárok közül senki nem ért a mai technológiához. Igen kemények voltak, bevasaltak mindent, vért kellett izzadni egyes vizsgákon, mindig azt ígérték majd mire eljön az ideje megkapjuk a modern képzési modulokat, ez soha nem következett be. 30 éve elavult ismeretekkel jöttem ki. Persze a dékán, a tanárok, tanársegédek vígan felvették a fizetésüket, mire rájöttem hogy csak azért kellettünk oda, hogy legyen nekik munkájuk addigra késő lett, mert végeztem. Nagyjából ki is dobhatom a kukába a diplomám, soha nem is használtam.


Most a gyerekem még csak általánosba jár, itt meg ez van.


Még egy percet nem járt iskolába, az első szülőit megtartotta az igazgató, azzal kezdte hogy az iskola mindent megtesz, de a szülők azok ilyenek, azok olyanok, azok elrontják a gyereket, úgy indítják el, hogy csináljanak rossz dolgokat, meg ne tanuljanak.... hát én nem tudom, de ilyen szülővel én nem találkoztam, de az első szülői témája ez volt, hogy milyenek már a szülők. Amikor még nem is ismerhettek, már akkor tudták.


Nem tudom mik ezek a szörnyű körülmények amiről beszéltek. Nyáron nyugi van, ősztől tavaszig fűtött helyen vannak, ami nem mondható el minden munkavállalóról, a fizetés garantáltan a számlán minden hónapban, ez sem általános más helyeken, az igazgató teszetosza, a legfontosabb hogy reggel szép komótosan bebiciklizik, nem éppen 8 órára, aztán hazabiciklizik ebédelni ugyanilyen komótosan, aztán vissza... szép megfontoltan, aztán mielőtt a szülők mennének a gyerekekért már otthon van. Amikor tavaly két hétig nem volt fűtés az iskolában hogy hogy nem épp nem járt be. Igaza is van, minek dideregjen, meg minek fárassza magát azzal, hogy válaszol a szülőknek mért fűtési idényben cserélik a kazánt... A gyerekeknek muszáj bejárni, ő minek szenvedjen. Ahogy megjavult a fűtés a következő napon mint egy hős szép komótosan bebiciklizett :)))


Igen, biztos vagyok benne hogy lehetne ezt jobban csinálni. Én így végezném a munkám engem felkoncolnának. Élve.


Hát nem tudom, én nem adnék ezért a munkáért több pénzt. Biztosan vannak iskolák ahol nem így működnek a dolgok és megérdemlik, de amit én látok az alapján nem.

2017. okt. 11. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!