Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz ezzel az országgal?...

Mi lesz ezzel az országgal? Ki fog itt termelni? Miért hitetik el az emberekkel h diploma nélkül nem érnek semmit?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak ámulok és bámulok.

Mire is gondolok?

Konkrétan arra hogy manapság mindenki egyetemekre vagy főiskolákra jár.Hová tűnt az Európa szerte elismert jó magyar szakmunkás?Miért nem akar senki sem dolgozni?Ki fog itt mondjuk10év múlva házakat utakat hidakat építeni?

Csak ha szétnézek a környezetemben komolyan mondom nem ismerek 20év körüli szakmunkásokat.Felsőoktatási intézményekbe járókat viszont rengeteget.Elhiszem h nagyon divatos lett a diploma de a mai diplomások fele munkanélküli vagy nem abban dolgozik amit tanult.

Félreértésne essék nem azt mondom h nincs rájuk szükség mert van csak a létszámuk nem mindegy.Míg 20évvel ezelőtt 15kőművesre jutott egy mérnök addig ma 10mérnök jut egy kőművesre.Miért nem veszik észre az emberek h ez így nem mehet tovább?Vagy mire észreveszik addigra már késő lesz?Én tudom h szégyen a munka meg hogy manapság egy tököm tudja milyen manager többet ér az emberek szemében mint mondjuk egy jó ács.De hogy ez valóban így van-e arról azért lehetne vitatkozni.Mert pl.ugye mikor télen fagynak a váltók késnek a vonatok az emberek tudnak lázadozni meg hőörögni.Csak az nem jut el a kis agyukig hogy hahó emberek ez nincs aki megcsinálja mert mindenki inkább elvégez egy valamilyen büfészakot csak h ne kelljen dolgoznia.Miért azt mutogatja a média h mennyi munkanélküloi diplomás van és miért nem beszél arról hogy alig vannak a szakmájukhoz értő szakmunkások(gyengébbek kedvéért szakmunkás nem = a segédmunkással).Csak amikor szakembert kell hívni és ő bizony elkér érte szép pénztakkor lázadoznak hogy ez milyen drága volt.Hahó emberk fel kellene ébredni.Aért drága mert alig van.Ha 10x ennyi lenne akkor olcsóbb lenne mert ha ő nem akkor van 100másik.De nincs 100másik.

Még mielőtt valaki írigységgel vádolna meg..dehogy is sőt.4szakmám van(kőműves,festő,búrkoló,hegesztő)magőánvállalkozóként elég szépen keresek is a dolgon.Szóval ha nekem most kívánni lehetne én mindnkinek diplomát kívánnék.Hiszen nekem akkor kevesebb a konkurenciám.Csak egyszerűen nem értem azt hogy ez a társadalomnak miért jó?És a média(akinek ebben a legnagyobb a szerepe)erre miért nem hívja fel az amberek figyelmét?

Szóval 100szónak is egy a vége ki fog itt termelni.Mert uyge ha nincs termelés nincs gazdaság ha incs gazdaság nincs pénz.Csak ezt mikor vesszük már észre.Miért hiszii azt az emberek hogy többet érenk akkor ha elmennek egy bölcsész szakra(ahol köztudott h rengetegen vannak és nagy a munkanélküliségi arány)azzal ők többet érnek mintha kitanulnának valami jó keresett szakmát és azzal szépen kaszálhatnának.

Szóval nekem ez magas.Remélem kapok rá értelmes válaszokat.

Előre is köszönöm.


2010. máj. 28. 13:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja igen és még lenne egy kérdésem.Én önerőből szereztem 3 szakmát(a festő az alapszakmám ezen kívül a már említett 3)Mivel most szezon van tele vagyok melóval.De ősztől már jelentkeztem ács tanfolyamra ami 1 éves és 480ezer Ft.Emellett (ha minden jól megy)jövőre érettségizek.De beterveztem még egy szakácsot valamint egy nehézgép kezelőit.Szóal én tudatosan képzemmagam h minél több szakmám legyen és minél több munkát tudjak vállalni.

De az emberek szemében mégis én vagyok a társadalom alja aki meg mondjuk elvégez agy jogi szakot és azon kívül semmi máshoz nem ért ő meg az atyaúristen.Basszus én felépítek alaptól a tetőig egy házat amiben generációk fogan felnőni.

Na szóval tényleg nem értem én ezt.

2010. máj. 28. 13:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kínaiak, erdélyiek, törökök fognak termelni, mint most is.

Én amiatt aggódom, hogy milyen kevés tudás kell egy diplomához. A hülyéket sem buktatják meg, mert ugye az egyetemnek az az érdeke, hogy minél több diplomást engedjenek szélnek. És ezek építik a hidakat, házakat, ezek sebészkednek.

2010. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ja bocs, nem építik, hanem tervezik...
2010. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen de ki fogja megépíteni?

Miért érdekünk nekünk magyaroknak h románokkal ukránokkal építessük meg azt amit a magyarral ismeglehet?Aról nem is beszélve h ha magyar építi akkor a magyar a fizetését itt forgatja vissza a gazdaságba a román meg hazaviszi.

2010. máj. 28. 13:16
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak még egy beszédes számadat.

Idén 160ezer ballagó volt.Ebből 110ezren jelentkeztek felsőoktatásba.Tehát marad 50ezer ember.Ebből tegyük fel a fele szakközepes vagy gimis tahát érettségi van de tovább nem tudnak menni.Tehát maradt 25ezer szakmunká.

Basszu 110ezer diplomás meg 25ezer szakmunkás évente.Nem vicces ez egy kicsit???????

2010. máj. 28. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatási rendszerrel nagy bajok vannak, de főleg a főiskolai/egyetemi Bsc képzéssel.

A szakmunkásképzések meg alig vannak, és tény hogy mindenki inkább egyetemre megy, elvégzi, és utána jön a hoppá.

2010. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 czibles ***** válasza:
59%

mert hülyék az emberek.

bölcselkedésben nem lehet elfáradni a munkában meg igen.

jó mondjuk én is egyetemre megyek, bár én mérnök infóra.

de néztem hogy 2 év alatt kitanulnék egy szakmát (ács, kőműves stb...) akkor 1 évvel hamarabb (már ha nem csúszok, plusz én msc-t is szeretnék és így 3évvel hamarabb) már tudnék keresni. ennyi idő alatt meg már elég szép összeget össze lehet gyűjteni ezekben a szakmákban. plusz egyetem nem is ingyen van tehát ha úgy vesszük én minuszból is indulok.

eleinte nem is lesz olyan jó fizetésem, kell 1-2 év mire a fizetésem eléri egy jól menő kőműves fizetését (igaz ha minden jól megy utána túlszárnyalja, de ezt nem tudja senki garantálni, míg a kőműves 100, hogy jól fog keresni.)


bár majd rájönnek az emberek, hogy 30+ éves és van 3 diplomája és nem tud semmit csinálni, mert nem ért semmihez, vagy annyian vannak, hogy nem tud ott dolgozni, és majd jön ide sírni, hogy mit csináljon.

2010. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:) Én személy szerint azért mentem egyetemre, mert itt van olyan dolog, ami érdekel:) (Orvosnak tanulok egyébként) Én abszolút tisztelem az olyan szakmunkásokat, akik tényleg értenek a dolgukhoz:) Az más kérdés, hogy nem nagyon tudnám magam elképzelni ácsként, vagy szobafestőként. (Lehet ebben közrejátszik az is, hogy lány vagyok:D).

Viszont úgy gondolom, az oktatási rendszer csúnyán el van rontva...Manapság mindenkit felvesznek egyetemre szinte...olyan alacsony ponthatárok vannak, hogy egyik másik helyre még kettes érettségikkel is be lehet jutni. Pedig a felsőoktatás pont arról szólna, hogy olyan embereket képezzenek, akik a "fejükkel dolgoznak".

De szerintem ez azért van, mert az államnak jó, ha az a 110 ezer ember nem munkanélkülinek van bejelentve, hanem tanulónak. Még is csak szebb így a munkanélküliség aránya:D

Az oktatási rendszeren kellene változtatni, nem szabadna ennyi embert felvenni olyan szakokra, amivel később nem lehet elhelyezkedni.

És akkor az olyan emberek, akiket nem vennének fel, biztos keresnének vmi szakmát:)

De szerintem mindenki úgy gondolja, hogy "biztos sok a munkanélküli diplomás, de én nem leszek az, mert király vagyok:D". Csomó ember csak akkor fogja fel, hogy TÉNYLEG nincs munka, amikor már ott van a kezében egy diploma, de még három év után is csak munkát keres...

2010. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A jobb egyetemeken igaz hogy felvesznek sok embert, de a bukási arány 70%! Tehát akik elvégzik nem hiszem hogy oly keveset tudnak!


Valóban igaz hogy sok a diplomás(főleg bölcsész meg társai), de azok meg munkát tényleg nem kapnak és kénytelenek lesznek olyan pozícióban dolgozni, amihez nem kell diploma.


De ha megnézed az álláshirdetéseket, láthatod hogy a legkeresettebb egyelőre a mérnök!

2010. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt tuom hogy a mérnök keresett meg az orvos is stb.

Deezeken a szakokon fele annyiannem tanulnak mint az ilyen olyan semmilyen szakokon.És igen nekik lesz is munkájuk.De az orvosok mérnökök (szerintem)a mai diplomások talán 20-25%-át ha kiteszik.De ott van a többi akikről én is beszélek.Akik mondjuk egy kommunikáció vagy jogász szak helyett lehet többet érnének mondjuk egy minősített hegesztő szakmával.

De én nem is értem h ők mit gondolnak vagy hogy gondolják.Azt hiszik h nekik majd milyen jó lesz mármint h kapnak állást anyagilag milyen jól járnak.Nekem van sok diplomás leendő diplomás haverom.

Pl.egy környezetmérnök ismerősöm aki már 5éve dolgozik keres havi nettó 120ezret a tanár ismerőseim is kb ennyit.És ők azt mondják h nem várnak javulást mármint fizetésben.

Egy kőműves meg ezelőtt 6évvel azaz 2004-ben is már napi 10rongyot kapott.Aki azalatt elment mondták rá a többiek hogy hülye.És még a hétvégi maszekokrólnem is beszélek.

Tehát ezért nem értem.Van egy ismerősöm aki jelentkezett bölcsész szakra(most 18a srác)és ő is mondja h nem biztos h lesz vele munkája mert tudja ő is h Dunát lehetne velük rekeszteni mert annyian vannak.De mégis elmegy mert h kell a diploma.

De kérdem én ha nem tudom használni akkor minek???????

Csak úgy mert most ez a trend??????

És azalat az 5 év alatt kitanúlhatna 2-3jólmenő szakmát amivel szépen kereshetne.De nem ő diplomázni akar.

Hogy utána mi lesz azt ő sem tudja de neki kell a diploma.

Kérdem én miért????

2010. máj. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!