Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n milyen a nyelvi alapviz...

ELTE-n milyen a nyelvi alapvizsga első év végén?

Figyelt kérdés
Kb. milyen nehéz? Hogy érdemes rá készülni? Mennyire szigorúak?

2017. szept. 21. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!:)nem tudom melyik szakon vagy. En nemetbol voltam. Nem volt egyszeru, de a hallasertesen kivul teljesitheto volt. A hallasos feladatok viszont borzaszto nehezek voltak, kb a csoport felet megvagtak rajta. A masik idoponton a nyelvtanos feladatok voltak ugyanilyen nehezek.

A szobeli nem vesz. Ott nagyon segitokesz mindenki :)

Ha eleget tanulsz ra es tenyleg jo vagy a nyelvbol,akkor viszont siman teljesitheto.

En kitoltottem az elozo evek osszes feladatsorat es igy 4esre sikerult:)

2017. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a szóbeli milyen volt? a nyelvtan kb. milyen szintű? nyelvszakos gimibe jártál?
2017. szept. 22. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Teszt van?
2017. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát jóval nehezebb volt, mint a gimis. Azt hiszem B2-C1 volt, de inkább C1-nek tűnt. Nekünk írásbeli 3 részből állt, egy nyelvtanos tesztsor, egy hallásértéses feladatsor és egy szövegértés (ennek a végén kellett fogalmazást írni).

Szóbelire pedig le kellett adnunk előre egy témát kidolgozva és akkor arról ment az érvelés ellene mellette, miért ezt választottuk stb. Továbbá nekünk volt egy Landeskunde óránk, ez ilyen töri, föci, gazdaság és politika egyben. Annak az órának az anyagát kérdezték még ki, tök random volt pár kérdés és ennyi. A szóbeli tényleg nem vészes, ha rendesen felkészülsz. A teszt sajnos lutri.

2017. szept. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!