Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 40 évesen hogyan lehet bekerül...

40 évesen hogyan lehet bekerülni egy egyetemre?

Figyelt kérdés

Azoknál is néznek középiskolai érettségi jegyeket, akik ennyi idősek és ezer éve érettségiztek? Vagy csak valami felvételi tesztet kell csinálni?

De ha csak tesztet, akkor hogy lehet valaki versenyben most érettségizettel, akinek vannak "vitt pontjai"?


Na szóval hogy vannak ezek a dolgok?



2017. szept. 4. 08:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nincsen semmilyen teszt, csak az eredményeid alapján számolnak. Menézed, hogy mik az adott szakra a felvételi tantárgyak, kiválasztasz kettőt (vagy csak egyet, attól függ, hogy milyenek az eredményeid és hány pontot szeretnél elérni) és azokból újraérettségizel. Ha van nyelvvizsgád vagy szakképesítésed, akkor azért kapsz plusz pontot is.
2017. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem érettségizett nyelvből, valószínűleg nincsen ny.vizsgája (sem)
2017. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
De attól függ, hova szeretne jelentkezni
2017. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

11. vagyok


Ja, igen, bocsi, nem láttam, hogy nincsen nyelvi érettségije. Bár az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehet nyelvvizsgája sem...40 éves, azért érettségi óta eltelt néhány év, bőven volt ideje nyelvvizsgát szerezni. Ezért gondoltam azt, hogy azért valamilyen papírja (szakma, nyelvvizsga) csak van, hiszen valamit eddig is kellett csinálnia.

2017. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem,tantárgyanként 25000ft, ha valaki újraérettségizik.
2017. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

12-es válaszoló! Én elismerem, hogy sötét homályban vagyok a felvételi eljárások ismeretét illetően. De hogy te még sötétebben a nyelvi dolgokat illetően, az is garantált!

Nincs nyelvi érettségim, egész egyszerűen azért, mert abból nem kellett és nem lehetett nálunk érettségizni, ennyi.

Nyelvvizsgám viszont van, kb érettségi után 1-2 évvel középfokúztam németből, később angolból. Iskolától függetlenül, magamtól, a Rigó utcába jelentkezve, meg máshol, mindegy. Szóval a nyelvvizsgát nem az érettségin osztogatták, hanem külön intézményekben vizsgáztunk...


Gondoltam munkához is jól jöhet, de egyébként a főiskolai diplomámat nyelvvizsga nélkül meg sem kaptam volna!!!

(Igaz, valahol szemétség ez az eljárás, mert a fősulin csak egy nevetséges kis nyelvoktatás volt, inkább gyakorlás nagyon ritkán, abból egy nyelvvizsgára felkészülni nem lehetett volna, de mégis elvárták a diplomához a nyelvvizsgát. Ráadásul előtte küzépsuliban is pocsék volt a nyelvoktatás... Nem volt egyik sem arányban azzal, hogy a nyelvvizsgát viszont kérik a diploma kiadásához... Na mindegy, végülis nálam ez nem volt gond, mert megcsináltam suli segítsége nélkül.)

A lényeg, hogy van nyelvvizsgám, ami nem érettségi.

2017. szept. 5. 09:07
 17/23 A kérdező kommentje:

Viszont hogy a manóba lehet újra érettségizni??


Meg hol? A régi sulimban, vagy hol?


Na erre rákeresek, persze hozzászólhattok...

2017. szept. 5. 09:09
 18/23 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ennyire érthetetlenkedek. De akkor a manapság tényleg semmiféle felvételit, se írásbeli, se szóbeli nincs az egyetemeken, főiskolákon? Semmi?

Csak a középiskolai jegyek számítanak?


Nekem ez azért furcsa, mert én pl gazdasági vonalon tanultam a fősulin, és a felvételin nagyon mérték a gazdasági kérdésekben való jártasságot... Viszont ilyen tárgyakból nem érettségiztem a középsuliban. Akkor a mai világban hogy van ez.... Megnézi egy gazdasági fősuli vagy egyetem, hogy hanyasra érettségiztem magyar irodalomból és mondjuk töriből? Ez azért elég nonszensz...

Vagy ha belegondolok, aki mondjuk orvosira megy, de a középsulijában nem volt biológia érettségi.... Akkor ott is nézik a matekot, meg a törit, meg az jó ég tudja mit? Hát egy orvosin pl simán a biosz lenne a legfontosabb alap...

2017. szept. 5. 09:21
 19/23 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg elolvashatnád a felvételi szabályzatot ahelyett, hogy összeesküvés elméleteket gyártasz és kezded a "régen minden jobb volt" nótát.
2017. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen semmilyen felvételi (se szóbeli, sem írásbeli, max. egyes szakokon pl. tanári, művészeti van alkalmasságivizsga), de nem is csak a hasukra csapnak és megnéznek pár jegyet, ami alapján eldöntik, hogy felveszik a diákot vagy sem. Egyébként valóban sokkal egyszerűbb lett volna felmenni a felvire és utánaolvasni mindennek...Én csak a jelenlegi rendszerrel vagyok tisztában, nem tudom, hogy a te idődben mi, hogyan működött, de biztosan átszámítják a te jegyeidet is. Ezt egy másik kérdéshez írtam, de szerintem, ha elolvasod, akkor talán picit jobban körvonalazódik majd a dolog:



A felvételihez pontokat kell gyűjteni, ennek pedig két számítási módja van.

1. tanulmányi pontok+érettségi pontok+többletpontok

2. "duplázás" érettségi pontok kétszerese+többletpontok


A tanulmányi pontszám legfeljebb 200 pont lehet. Öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, választott idegen nyelv, választott természettudományos tantárgy), az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét. Az érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, választott idegen nyelv) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy legjobb százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni. Az érettségi bizonyítványban szereplő eredményekből összesen legfeljebb 100 pont számítható.


Az érettségi pontokat két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményei alapján számítják ki, mely legfeljebb 200 pont lehet. Minden szaknak meg vannak a maga felvételi követelményei, hogy milyen tantárgyakat fogadnak el és azokat milyen szinten kell teljesíteni. Egyes szakokon ez elég "kötött" pl. orvosira kötelező az emelt biológia és emelt kémia/fizika érettségi, mást nem is lehet választani, egy nyelvszakon felvételi tárgyak az idegen nyelvek, a magyar és a történelem, ugyanakkor pl. egy közgázos szak nagyobb választékot ad mert ott a törit, matekot, idegen nyelvet és szakmai tárgyakat is elfogadnak. Neked a felvételi tárgyak közül legalább kettővel kell rendelkezned, hogy azokból ki tudják számolni a pontjaidat.


A többletpontok összege legfeljebb 100 pont lehet:

1. Az emelt szinten teljesített legalább 45%-os eredményű érettségi vizsgáért többletpontot adnak, amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsgaeredmény alapján számítják. Vizsgatárgyanként 50 többletpont, így legfeljebb 100 többletpont vehető figyelembe ezen a jogcímen.

2.Nyelvtudásért legfeljebb 40 többletpont jár (B2 komplex nyelvvizsga - 28 többletpont, C1 komplex nyelvvizsga- 40 többletpont).

3.Esélyegyenlőség (hátrányos helyzet, fogyatékosság, gyermek -minden jelentkezési helyen 40 többletpont)

4. A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél után azonos képzési terület alapképzési szakjára történő továbbtanulás esetén (jeles záróvizsga eredmény alapján 32 többletpont,jó záróvizsga eredmény alapján 20 többletpont, közepes záróvizsga eredmény alapján 10 többletpont).

5. Tanulmányi és művészeti versenyeredmények

6. Legfeljebb egy, 1993 után szerzett, az Országos Képzési Jegyzékben szereplő 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítésért szakiránynak megfelelő továbbtanulás esetén 32 többletpont adható. (A felvin ezt is megtalálod, hogy melyik szakképesítés számít, melyik képzési területen).

7. Sporteredmény

2017. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!