Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás tizedikben?

PLL_girl kérdése:

Iskolaváltás tizedikben?

Figyelt kérdés
Idén vagyok tizedikes, és iskolát szeretnék váltani. Sokáig bíztam abban a gimiben ahová jelenleg járok, de csak idén láttam be, hogy nem kapom meg itt azt a fajta oktatást, amire nekem szükségem van. Nem szeretek ott lenni, a barátaim elmentek és a tanárok is folyton kinéznek maguknak. Remek angolos vagyok, az irodalmat és a törit is nagyon szeretem, ám ezt sosem emelték ki mert fizika szakos ofőm van aki minden év végén az osztály előtt aláz, hogy szarul állok matekból meg fizikából. (Amikor meg kilencedik elején középfokú nyelvvizsgát tettem, az nem volt kiiemelve..) Egy szóval elegem lett, és váltani szeretnék. Tudom, hogy gimiben ez már rizikós és nem is tanácsolt, de mindenképpen szeretnék átmenni egy másik suliba, lehetőleg még félévkor. Azokhoz szól a kérdésem, akik átmentek ilyesmin, akik gimi közepén váltottak sulit: el tudjátok mondan a tapasztalataitokat? Eselteg miket kell említeni egy ilyen elbeszélgetésen a reménybeli új suli igazgatójával, illetve mi a menete ilyenkor a váltásnak? (Gondolom szintfelmérőt kell írni a szakos tárgyakból, de van még valami ami ilyenkor fel szokott jönni?) Előre is köszi a válaszokat!

2017. szept. 2. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!!


Én is váltottam annó sulit, 9. után mentem át a nyáron rögtön egy másik gimibe... A szüleim kikérték a diritől a bizit meg elintézték a kiiratkozást, és átmentünk a választott új sulihoz ahol előzetes egyeztetés után felvettek :) Ha ilyen problémáid vannak akkor mindenképp ajánlom a váltást, hisz még jó pár év áll előtted

2017. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!