Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az, hogy ha már...

Lehetséges az, hogy ha már felvettek egy egyetemre, elkezdem, de jövőre mellette újra felvételizem?

Figyelt kérdés
Szóval azért gondolok erre, mert ha idén nem vesznek fel az első helyre amit megjelöltem, csak a második/harmadikra, akkor elkezdem, hogy ne hagyjak ki évet (mindenhol ugyanazt a szakot jelöltem meg, szóval végülis azt tanulnám), és jövőre újra jelentkeznék úgy hogy közben már egyetemre járok. Ez lehetséges, vagy nem lehet jelenzkezés alatt hallgatói jogviszonyban? Vagy intézmények között megpróbálhatok átjelentkezni? Hogy van ez?
2010. máj. 23. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Létezik olyan is, hogy újra felvételizel, és olyan is, hogy átjelentkezel (ennek a feltáteleit a másik iskola diktálja). Szerintem ha már felvettek, és megvalósítható, akkor a második variáció az értelmesebb és könnyebb:)
2010. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja felfogtam... Na, hát avval elszúrsz 2 (gondolom állami) félévet, ami nem jó. Inkább dolgozz vagy tanulj nyelvet helyette, ha mindenképp az elsőre akarsz menni. Ha meg tökmindegy akkor persze járhatsz a 2. vagy 3. helyre egy évet, jelentkezéskor újrafelvételizel megint, de hogy a hallgatói jogviszonnyal hogy van, azt most meg nem mondom, TO-don majd megkérdezed akkor és ők megmondják. AMúgy meg simán lehet, hogy annyira megszereted azt a helyet 1 év alatt, hogy nem akarsz máshová menni. Milyen szakokról van szó?
2010. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom erre gondolsz-e, de én olyanról hallottam hogy párhuzamos képzés....

Direkt erre van kitalálva, és egyszerre 2 szakon tanulhatsz egy időben..

2010. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz, és igen, lehetséges. Gondolom ugyanarra a szakra jelentkeznél, csak másik suliba. Ha szerencséd van az elvégzett tárgyaidat be tudod majd számíttatni, ehhez asszem az kell, hogy a tanagyag 75 %-a egyezzen, és akkor nem buksz állami féléveket sem. A másik megoldás valóban az átjelentkezés, bár az kicsit bonyolultabb.
2010. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Anglisztikáról van szó.

Elsőnek az ELTE-t jelöltem, mindenképpen ide szeretnék járni,egyetem utáni elhelyezkedés miatt is, hiszen előbb alkalmaznak egy eltést mint egy másika egyetemistát, vagyis én mindenhonnan ezt hallom...

Másodiknak a Károlit,aztán a pázmányt.

Köszönöm mégegyszer:)

2010. máj. 23. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindegy hol diplomázol,anglisztikával nem lesz könnyű elhelyezkedni mire lediplomázol,most sem az:D
2010. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen
2010. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!