Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin tilos a smink?

Érettségin tilos a smink?

Figyelt kérdés
Júniusban előrehozott szóbeli érettségim lesz... Az osztályfőnököm azt javasolta hogy egyáltalán ne sminkeljük ki magunkat a vizsgára, mert ezzel rossz pontokat szerezhetünk a szóbeliztető tanároknál, de nem tudom elhinni hogy azért hogy ki vagyok sminkelve másként bírálhatják el a tárgyi tudásomat! Pedig állítólag volt már rá példa... Ennek van alapja? Tényleg hanyagoljam a sminket az érettségin?
2010. máj. 19. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, és nagyon igazuk is van, nem értem, hogy miért kell ezen csodálkozni. Minek még festeni magad? Annyira fiatal vagy még ehhez.
2010. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
alapozót nem hiszem h észreveszik :D én mindig ki vagyok vele, de eprsze nem látszik:) meg a szememet húzom ki mindig, ennyi belefér
2010. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem hallottam, hogy valaki ne sminkeljen egyáltalán érettségire. :D


Én szakmunkás vizsgán nem sminkeltem mondjuk, mert a nagy napra beduzzadtak a vörös szemeim, mivel végigbőgtem idegességemben az éjszakát. :D

Most idén érettségizem, és szerintem egy szemcerka azért nem árt. :D Nem érzem jól magam smink nélkül.


Szerintem azért mondhatta a tanár, mert lehet már volt olyan, aki úgy kifestette magát, mint ha discoba menne, nem? :D Azért az sem piskóta. :D Mondjuk ettől függetlenül akkor sem kellene, hogy másként bíráljanak, de lehet hogyha kétes jegyre áll valaki, akkor szimpátia alapján döntenek (sajnos, nem sajnos).

20/L

2010. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok, még az jutott eszembe, hogy felnőtt embereknek nem tiltják a sminket sehol. Nektek vajon miért? Na, igen, azért. Mert még nem vagytok felnőttek, és mint ilyen, festeni se kell magatokat (gyereknek minek?)
2010. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
azért aki már 18 vagy több nem hinném h gyerek:) és a szemceruza meg alapozó nem nagy sminkelésnek számít, biztos úgy értette a tanárod h ne legyen kifestve hupililával a szemed meg stb
2010. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Vannak érdekes tanárok. Most minek ezzel kísérletezni: Egy napot kibírsz, nem?
2010. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

17:16-os vagyok.

Nekem mesélte az ofőm, hogy volt egy olyan tanuló, aki az érettségin strandpapucsba, rövidgatyába ment be felelni. :DDD Kicsit sem akadt ki. Asszem épphogy átengedték (persze nem a kinézete miatt - állítólag). :D Mondjuk aki így jelenik meg, abból nem is nézném ki, hogy 4-es, 5-ösre képes teljesíteni. :D

2010. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is mondták, hogy mivel egy nő lesz a vizsgabiztos, ne öltözzünk fel majd kirívóan, mert sajnos volt már rá példa, hogy az öltözékéről ítéltek meg valakit és úgy viszonyult hozzá az elnök..
2010. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

17:19 : mért ne??!:O

mért baja az ha valaki sminkeli magát 18 alatt??ezt annyira utálom.ha nem tetszik nem kell odanézni,de mért kell elbírálni meg ilyneket mondani/írni?!

2010. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy majdnem 18 éves fejjel túl fiatal lennék ahhoz, hogy kisminkeljem magamat... Nem arról van szó, hogy ne bírnék ki egy napot smink nélkül, inkább azt tartom felháborítónak, hogy a külsőm alapján megítélnek és esetleg negatívan diszkriminálnak egy érettségi vizsgán, ahol a vizsgáztatóknak csak azzal kellene törődniük hogy megfelelő-e a tárgyi tudásom... A válaszokat köszönöm :)
2010. máj. 20. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!