Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két egyetemi képzés esetén,...

Két egyetemi képzés esetén, az egyik lehet passzív félév a másik pedig aktív?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen megteheted. Azonban, ha államilag finanszírozott képzésre jársz, passzíválás után a gyakorlatban nagyon kevés az esélye, hogy államilag támogatott képzési formába vissza tudsz kerülni.


Van arra lehetőség, hogy egyszer a képzés alatt, úgynevezett mentelmi jogot kérj, ebből is két fajta van, amikor egy vizsga alól kérsz (de csak arra az egy vizsgaidószakra vonatkozik) és, amikor pöasszíválod a félévét. Viszont ez csak nagyon indokolt esetben teheted, ami törvényben van szabályozva. Pédául: haláleset, családi vagy életkörülmény megváltozása, dióhéjban ennyi. Persze a törvényben sokkal részletesebben benne van. Ez esetben természetesen folytathatód államilag támogatottan.

2017. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom milyen egyetemre jár az első, mert mentelmi jogról nem hallottam. Dékáni méltányosságit lehet kérni bármire (majdnem), viszont passzív félévről senkinek nem kell nyilatkozni. Neptunban passzívra rakod a félévet és kész, a kutya nem kérdi, hogy miért.
2017. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első válaszoló vagyok. BGE PSZK-ra járok gazdasági informatika szakra!


Az, hogy vannak ilyen mentességek azt, onnan tudom, hogy elégé érdekel a jog, s tán egyszer levelezőn elvégzem. Viszont, ami jobban igazolja a válaszom hitelességét, hogy az egyik ismerősöm egy vidéki nagy és népszerű egyetemnek a tanulmányi osztályán dolgozik és ő mondta.


Természetesen nagyon ritka, hogy ilyen joggal lehet élni. Legfőbb esetben haláleset, pszichiáter szakértői véleménye, családban megváltozott életkörülmények, tartós kórházi kezelés alatt álló, vagy tartós beteg teheti meg egyszer az adott szak kezdetétől az adott szak végéig (értem alatta Államvizsgát), indokolt esetben. Ezek igénybevételéhez azonban, olyan okmányok és igazolások szükségesek, amit nem lehet, vagy nagyon nehéz indokolatlan esetben megszerezni, illetve kiállítani.

2017. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!