Fejlettségben mi a különbség a BME-VIK és az OE-KVK között? (tanagyag, eszközök a laborokban, milyen programokat használnak)
"a mai világban elengedhetetlen a folyamatos fejlődés."
BME-VIK 2017 - Papíron írunk programozás ZH-t, holott más egyetemeken mindenhol gépen írják. De jó hely a BME :)
A kérdést megválaszolni nem tudom, csak megjegyzem, hogy egy (azaz nem kettő) ténnyel szemben mindig lehet állítani egy másikat, olyan szegények sosem vagyunk, hogy ez probléma lenne.
Például a BME nagyfeszültségű laborja egyedülálló, a pár éve (4? 8? valami ilyesmi) végzett felújítás óta a nagyfeszültségű feszültség alatti munkavégzés tanpályája is tud lenni, de persze ehhez az az igen komoly háttérmunka is tartozik, hogy az említett munkamódszert felélesztették, modernizálták, stb - ami egyedülálló fegyvertény kis országunkban.
"BME-VIK 2017 - Papíron írunk programozás ZH-t"
A kiszh-t és a laborbeugrókat írják papírra csak, amilyen rövidek, nyugodtan lehet őket papírra írni
4. Tudnivalók II.
Számonkérések jellege
Részvétel: jelenlét előadáson, gyakorlaton és laboron
Röp-ZH: 4-5 soros programocskák papíron, vagy a laborfeladatok egy része legyen kész
KZH: kisebb feladatok, 20-25 soros programok írása papíron
NZH: kb. 4-5× KZH
NHF: kb. 500 soros, egyénileg elkészített C program dokumentációval. A laborvezetőnél meg kell védeni
Jegy: NZH + KZH + extra pontszámokból
Akit zavar az, hogy papíron kell írni ZH-t és kisZH-t, annak leírnám az előnyeit (előnyét) is a dolognak:
ez nem véletlen, tisztában vagyunk vele, hogy lehetne digitális formában írni ZHkat, kisZHkat, de ha már a hallgató kezébe adunk egy számítógépet és használhat egy fordítóprogramot, akkor megjelenik az a faktor, hogy addig "taszigálja" a kódot, amíg jó nem lesz. (Drága jó matematika előadóm mindig tiltotta a számológép használatát ZH-n. A panaszainkra ő azt mondta, hogy szívesen megengedi, de akkor jóval nehezebb feladatokat kell adnia, hisz a mai számológépek már integrálni, deriválni minden további nélkül tudnak. Megbeszéltük vele, hogy egyszer kipróbáljuk: nem érte meg.) A papíron való ZH íratással ezt a "taszigálást" akarjuk elkerülni, nem az a cél, hogy minden egyes lehagyott pontos vesszőért pontot vonjunk le.
Persze, megoldható, hogy szoftveresen tiltsuk az ilyen programok használatát, de akkor pedig gyakorlatilag ott tartunk, hogy egy online űrlapot töltetünk ki a hallgatókkal, a papíron való számonkérés helyett, és nem lehetünk benne biztosak, hogy a védelmet nem kerülik meg valahogy a hallgatók.
Hát ezért maradtunk meg még a papíron való ZH írás mellett. Egyébként a német nyelvű mérnök képzésen kötelező kisházikat is be kell adni hetente, itt már fejlesztjük a feladatok automatikus javítását. A ZH-kat és kisZH-kat azonban (jelenleg) nem tervezzük más módon megíratni.
Egy prog labvez
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!