Milyen élményeitek vannak magyar akadémikusokkal?
Az MTA rendes, vagy levelező tagjaira gondolok.
Én hármat-négyet "ismerek", de úgy érzem, el van szállva az egójuk és az agyuk. Vannak földhözragadtak is köztük?
A személyeskedést, neveket, kérem mellőzzük!
Köszönöm a válaszokat!
2.: Akkor ezek szerint a bölcsészek normálisak, csak a természettudományosok/műszakiak között vannak elszállt egóval rendelkező akadémikusok?
Na, igen a tudományos munkatárs az aztán "elszállhat", főleg, ha meglátja a saját közalkalmazotti fizetését...
4.: Én természettudományos vagyok, más területeket egyáltalán nem ismerek (hallgató voltam).
"Nyilván a köztestület rendes" - nem a köztestületről, hanem az akadémikusokról szólt a kérdés, ha jól tudom most 15628 MTA köztestületi tag van, gondolhatod, hogy van közöttük mindenféle ember, úgy, ahogy a magyar társadalomban is. A hallgatók között is mindenféle akad, nem tagadom.
Az akadémikusoktól, már kicsit többet várna az ember, főleg a többszörösen kitüntetett emberektől.
Valahol, ahogy csúcsosodik a piramis, azt lehet gondolni, hogy felfelé egyre jobb emberek találhatók arányaiban. Nem? Végül is ők nem politikusok elvégre.
7.: Nem keverem a köztestületi tagokat a rendes tagokkal, olvasd el még egyszer, amit írtam, szerinted a 15628 fő az ki?
És ha privátot írsz, akkor írd le a véleményedet is abban, csak azért ne írj privátot, hogy az esetleges válaszban megtudd valakinek a felhasználónevét! Vagy ide írd a véleményedet és ne írj privátot.
A kitüntetésekkel veszi meg az adott politikai hatalom az akadémikusokat.
A Nobel-díjas néhai Oláh György Professzor Úrnak van olyan kiváló Professzor tanítványa (tanított), aki nem akadémikus, mégis meg merem kockáztatni, nagyságrendekkel jobb oktató és kutató szinte bármelyik magyar akadémikusnál! Szerintem nem is akar, akart akadémikus lenni!
Egyszerűen nem érdekli, bohóckodásnak, alakoskodásnak tartja, ennyi.
Tudok olyan professzort, akinek teljesen irreális, még a levelező tagság is, mert kb. 2 fős kutatócsoportja volt világéletében és alig oktat, mégis rendest tag akar lenni, mert kellene neki a pénz...
Ha jól tudom, külföldön, komolyabb helyeken az "akadémia" fizetős, de meghívásos elven működik.
Azaz az USA-ban az "akadémikus" maga fizet, hogy tag lehessen és boldog az, akit meghívnak!
Nálunk kihalásos elven működik és az akadémikusok állandóan panaszkodnak a juttatásaikra, amit az állam biztosít.
Külföldön, pl. Angliában jobb helyen addig lehet valaki kutatócsoport vezető, tanszékvezető, amíg évente teljesít, nálunk, aki egyszer odakerült valahogy a húsosfazékhoz, az "halhatatlan" elvtárssá vált.
Magyarországon, jelenleg az akadémikus tisztség szerintem jórészt ugyanolyan, mint az NBI-es labdarúgó: politikailag csinált "tudomány" és "sport".
Értem, hogy az állam így igyekszik támogatni az adott szektorokat, hátha a jövőben nemzetközi szinten is lesz valami belőlük. Csak az a gond, hogy ez a rendszer rossz, sohasem jutunk el igazán a nemzetközi szintre!
ui.: én Kormánypárti vagyok jelenleg, ez csak egy kritika.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!