Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri diplomát szerezni?

Megéri diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Kétségek gyötyörnek afelől,valóban megéri-e diplomát.szerezni, hiszen sok embertől hallom, hogy nem veszik fel őket, mert diplomapótlékot kéne nekik fizetni. Mivel diszkalkúliás vagyok, azokra a szakokra, amik igazán érdekelnének, nem fognak felvenni ( pszicho, turizmus), olyan diplomát.meg nem szeretnék, aminek annyira nincs értéke (pl.anglisztika). Érdekelne pár nyelv, pl. holland, svéd, amiket szívesen megtanulnék magasabb szinten, de valószínűleg jobban,járnék, ha ezeket nyelviskolában tanulnám meg.

Az informatika nem igazán érdekel, a gyerekeket szeretem, viszont nem hiszem, hogy megérné csecsemőgondozónak vagy ovónőnek menni. (Egyébként bocsi a cspongásért, de szerintem érthető mire akarok kilyukadni).

Ti mit gondoltok?



2017. febr. 27. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Hát pont a pszichonak, turizmusnak nincs értéke, mivel divatszakok. Az anglisztika ezeknél többet ér(bocsi az ezeken tanulóktól, ez az én véleményem, ismerősök tapasztalatai alapján).
2017. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan h "a diploma". Szakok vannak, az egyik keresett a másik meg nem, de minden diplomának van egy hozzáadott értéke, te magad, ezen is múlik mennyit ér egy diploma.

A diploma az egy eszköz arra, hogy elérd a célodat, nem maga a cél. Találj egy olyan foglalkozást, amit szívesen csinálnál, ne az érdekeljen hogy diplomás vagy okj-s. Fordítva ülsz a lovon.


"Az informatika nem igazán érdekel" Akkor minek írod le? :D Nagyon sok embert nem érdekel, nem vagy különleges. Azt mondd mi érdekel.

2017. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy kizárjam, hogy valaki azt ajánlja.
2017. febr. 27. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A turizmus tényleg tömegszak lett az elmúlt években (én 20 éve kezdtem el, akkor még nem ez volt a helyzet + az oktatás reál része is erősebb volt...)

Most az ott felszedett (meg azóta kiegészített) számvitelből élek, és multinál vagyok tizenx éve alkalmazásban. De oda ugye kell a matek, ha azzal is szeretnél foglalkozni.

A ritka nyelvekre a mi cégünknél mindig van igény - főleg, hogy ha több nyelvről van szó. Mivel 'mi' több mint 30 nyelven 'szolgáltatunk', gyakorlatilag mindegy, h. mit tanulsz. Az erős angol persze alap, az a 'cégnyelv', mindenkinek jól kell tudnia (azzal kommunikálunk a közvetlen kollégákkal).

Ami humán jellegű képzés, és nem gond, ha diszkalkuliás vagy, az a mindenféle média meg nemzetközi kommunikáció (ez utóbbi régen közgáz. diplomát adott anélkül, h. lett volna egy perc matek benne, szóval erősen megfontolandó).

Amúgy pchichoval elmehetsz couchnak, trénernek (soft skills), mediátornak, bizonyos helyeken 'mentornak', HR-esnek, egyéb emberekkel foglalkozó újabb szakmákba.

Akármit is válassz, a ritka nyelvekbe fektetett energiád (idő, pénz, stb.) meg fognak térülni, ne hagyd ki akkor sem, ha nem dán-svéd szakpárt választasz. Mindig jó fognak fizetni itthon :)

2017. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!