Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szűnt meg a tehetséggond...

Miért szűnt meg a tehetséggondozó felvételi? Butulnak a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint a mai központi felvételi feladatsorok még mindig könnyebbek, mint a 2012/2013-ban eltörölt tehetséggondozó változat, sokan mégis nagyon nehéz megmérettetésként élik meg a könnyű változatot is. Miért lett annak idején eltörölve? Szerintem lenne rá szükség, hogy az egyéb tagozatos iskolákban reálisabb képet mutasson (attól függetlenül, hogy a pillanat eléggé befolyásoló lehet).

2017. jan. 31. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Hogy mindenkinek azonos esélye legyen.

Amúgy meg elég sok pluszmunka volt még összeállítani a tehetséggondozós feladatsort meg ahhoz a pótfeladatsort, pluszkiadást jelenett. Az iskoláknak pluszban meg kellett szervezni még 2 felvételit ezért (a tehetség. meg a pótlását), ahhoz megint külön betekintés, a tanároknak pluszmunka, az iskolának pluszkiadás azért behívni szombaton a tanárokat, portást, takarítót stb. Túl sok pluszmunka és költség volt és annyira nem érte meg. A neves iskolákba közel tökéletes központit kell írni most is meg olyan jegyeket is kell vinni, nem romlik ettől az iskolák minősége. Nem azért csinálták mert butulnak a diákok, szimplán nem volt sok haszna. Én megírtam mindkettőt, de sok értélmét akkor se láttam hogy minek ezzel külön szenvedni. Bekerültem egy olyan suliba ahova a tehetséggondozós kellett, de nem ment lejebb a suli színvonala azóta se, hiába elég a központi már.


Amúgy persze hogy könnyebb a mostank központi, mint a tehetséggondozós volt. Nem alakították újra, hogy a régi központi és tehetséggondozó közötti nehézségű legyen, marad a nehezsége ugyanaz. Azért élik meg nehézségként mert ez az első nagyobb megmérettetésük és még fiatalok. 13-14 évesen ez nagy ügy, paráznak, általánosban bemesélok hogy ezen múlik az egész életük stb, pesze hogy nehéz megmérettetésnek élik meg. Pont mint 4-5 év múlva az érettségit, azon is parázik a többség, mégha a központi és az érettségi után is eltelik 1 év és nevetve gondol vissza rá hogy milyen feleslegesen parázott.


Miért mutatna reálisabb képet? Most is inkább az alapján sorolják az iskolákat, hogy a diákok milyen versenyeredményeket érnek el, hogyan teljesítenek érettségin, mekkora rész jut egyetemre és hányan szereznek gimi alatt nyelvvizsgát. Ezek reálisabb képet adnak egy iskoláról, mint hogy milyen típusú felvételivel kerültek be. Főleg tagozatos középsuli esetén, ha adva van pl matek tagozat meghatározóbb, hogy a diákok hogyan szerepelnek matek OKTVn és emelt matek érettségin, mint hogy milyen matek felvételit írtak.

2017. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, az iskola alatt meggatározóbbak az eredmények. Én viszont érzek gyengülést a saját iskolámban a tehetséggondozó felvételi megszűnésével (előtte csak ez volt jó). Annak idején én csak a tehetséggondozót írtam meg.
2017. jan. 31. 06:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ugyanazok az emberek írják meg a felvételiket, nem értem, ettől miért butulna bárki is. Lehet, hogy csak simán te értékelted felül a sulidban a felsősöket, amikor bekerültél, vagy csak simán kevésbé penge a felhozatal az alsóbb évfolyamokon, mert így jött ki a lépés. Én is megírtam mindkettőt és tehetséggondozós suliba kerültem, nem volt benne semmi, szerintem csak külön macera volt vele, ugyanúgy bekerültek okosabb és kevésbé okosabb emberek. Semmi reálisat nem mutatott az, hogy azoknak, akik erősebb suliba készültek, nehezebb felvételit kellett írniuk, maximum csak elijesztette azokat, akik kevésbé bíztak önmagukban vagy későn kapcsoltak, hogy mi kell oda, ahova készültek. Aki "elitsuli material", egyébként is kiemelkedően teljesít a felvételin, semmi értelme nem volt egy plusz baromságot a nyakunkba lógatni, semmivel nem mutatott reálisabb képet.
2017. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!