Anglisztika a jobb döntés francia minorral vagy angol-francia osztatlan tanári?
Ma láttam egy kérdést, ahol valaki megkérdezte, hogy lehetne-e egyetemi oktató germanisztika BA-val (persze úgy, hogy továbbtanul mesterre és doktori)
Sokan a tanárit javasolták nekem, mondván az anglisztika totál büfészak, viszont nem szeretnék tanár lenni, inkább a kutatás érdekel vagy esetleg fordító-tolmácsként dolgoznék.
Namármost, ha osztatlanra mennék akkor utána PhDz-nék, ha anglisztikára, akkor angol vagy francia irodalom mesterre majd PhD vagy fordító/tolmács képzésre.
Ti mit javasoltok?
Tudom, hogy már be kellett adni a jelentkezést, meg is jelöltem mindkét szakot, de ugye lehet még variálni egyszer.
Ha angol-francia osztatlan tanárira mész, akkor nem mehetsz fordító-tolmácsra, maximum csak a tanári diploma megszerzése után. Ha tanár nem szeretnél lenni, akkor nem javaslom, mert osztatlan tanárin rengeteg a konkrétan tanítással kapcsolatos tárgy, plusz még vannak a pszichológia-pedagógiás tárgyak is.
Szerintem, ha ilyen terveid vannak, és tanítani tényleg nem akarsz, maximum egyetemen, akkor menj anglisztikára francia minorral. A BA 3 év, addig úgyis jobban belekóstolsz az egyetembe, és könnyebben tudsz dönteni, hogy melyiket akarod inkább: tudsz menni BA után angol mesterire, aztán doktorira vagy szintén rögtön BA után fordító-tolmács képzésre. Oda úgyis kötelező az angol, plusz még valamilyen nyelv(ek), szóval a francia minor tökéletes. Viszont francia minorral francia mesterire nem hiszem, hogy mehetsz, de ebben nem vagyok biztos.
Ha ELTE-re jönnél, akkor írj privátban, ha van konkrét kérdésed, jól ismerem az anglisztikát és a franciát is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!