Valóban olyan nehéz a BME?
A BME VIK mérnökinfo elég szívatós. 720 hallgatót céloztak meg felvenni, amit szerintem nem tud minőségileg kiszolgálni a kar. Ha nem tudsz bekerülni az IMSC programba, akkor a gyengébb oktatókat, gyakvezéreket fogod megkapni. A hallgatók fele nem végzi el soha a szakot és jó részük is csak 5 év alatt a BSc MI képzést.
Persze nagyon kevesen csúszás nélkül is elvégzik. A hallgatók fele megbánja az első félév után, hogy ide felvételizett. A fele nem szerzi meg az első félévben a 30 kreditet. És aki megszerzi a 30 kreditet, annak további 20%-ka nem szerzi meg a második félévben a 30 kreditet. Tehát a hallgatók 70% -a nem szerzi meg a szükséges krediteket az első két félévben. Ez így megy évek óta. Az oktatók nagyobb része nem tanít, csak leadja az anyagot. Szervezett konzultációk nincsenek. Ha nem szerzed meg a szükséges krediteket nem tudsz szakirányra jelentkezni az 5 félévtől. Ha nem tudsz szakirányra jelentkezni, nem kaphatsz diplomát. Szóval nagyon keveseknek sikerül egyenesben elvégezni. Szerencse kérdése is. A diplomád nem fog többet érni, mint egy ÓE-es vagy PPKE-s, vagy PE-s diploma. Ha ezeken az egyetemeken végzed ezt a szakod jobb minőségű oktatást fogsz kapnai, de tanulnod ugyanúgy kell, naponta órákat, de több esélyed van, hogy elvégzed a szakot más egyetemen és diplomát kapsz. Ezek a diplomák többet érnek, főleg annál, mintha elkezded a BME VIK-en a mérnökinfót de nem fejezed be. Nagy a kockázata annak, hogy a itt csak fogyni fognak az államis féléveid feleslegesen, a nem éppen megfelelő előtanulmányi rend miatt. Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor azt javaslom válassz más egyetemet ezen a szakon.
Szia, hát igen jól látod a helyzetet. A nem tanítás a legnagyobb probléma a BME VIK-en. És valóban úgy van ahogy írtad.
Ha nem lesz meg a 36 kredited a két félév alatt összesen, átsorolnak majd nyáron költségtérítésesre. Viszont, ha újra felvételizel és felvesznek, és beiratkozol, akkor államis leszel megint a felvett szak és egyetem vonatkozásában.
Az eddig megszerezett kreditejeidet akkreditáltathatod, azaz elfogadtathatod benyújtott kérelem alapján, ami általában Neptun kérvény. De az is lehet, hogy a tanulmányi osztályon kell leadd papír alapon, mert mellékelned kell a tantárgyi adatlapokat is, kinyomtatva és lepecsételtetve, és a teljesített kreditekről az igazolást is.
Akkor fogadják el a kreditjeidet, ha a két tárgy legalább 75%-ban megegyezik, de ezt minden esetben a fogadó intézmény karának akkreditációs bizottsága dönti el. De szabadon választhatókként is elismerhetnek belőle krediteket, ha ilyen tárgy nincs a másik egyetemen.
Tehát ha bejelentkezel a második félévre és nincs meg összesen a 36 kredited, akkor átsorolnak, de mivel új felvételid lesz ezért ott újra államis leszel.
Azoban e két államis féléved elment, és így az új helyeden az új felvételi alapján további 9 államis félévet használhatsz el, ha nem sikerülne egyenesben 7 félév alatt elvégezned az új helyen. De lehet, hogy kredit elismertetéssel egy félévet visszanyerni tudsz összességében, de ez nem biztos.
Ha passzívra mész második félévben, akkor csak 1 államis féléved fogyott el. A megszerzett kreditjeidet szintén elismertetheted az új felvétel alapján. Nem kell TB-t fizetned a passzív jogviszony miatt és alatt, és diákmunkára is mehetsz. Családi pótlékot az egyetem alatt már senki után nem folyósítanak és passzívon se.
Ha másik egyetemre felvesznek célszerű kiiratkoznod a BME-VIK-ről, mielőtt a másikba beiratkoznál, vagy akár utána is. Ez legegyszerűbben egy Neptun kérvénnyel történik. Kiiratkozás tulajdonképpen egy bejelentés, amit elfogadnak és megküldik postán a határozatot, hogy kiírtak. Majd az új helyen jelentsd be a tanulmányin, hogy kiiratkoztál és mutasd be a határozatot.
Ha csak az első félévben vagy aktív és utána passzívon vagy akár 2 félévet is (max egymás után ennyit lehet), azaz nem kezdesz el a mostani képzéseden egy második aktív félévet, nem kell visszafizess az államnak semmit.
De ha felvételizel és szeptemberben elkezdesz egy másik egyetemet és szerzel egy bármilyen diplomát az új szak (ami lehet a mostani szakod is csak másik egyetemen, de akár lehet teljesen más szak is) képzési idejének másfélszeresén belül, akkor akkor se kell visszafizess az államnak semmit a félbehagyott képzésre vonatkozóan, ha a második félévedet a mostani képzéseden aktívon végzed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!