Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek angolból, ha...

Érettségizhetek angolból, ha tavaly óta nem tanulom, de meg volt a 2 év?

Figyelt kérdés

Ha gimnáziumot nézzük 9.-ben és 10.-ben tanultam angolt(tehát megvolt az om.hu-n említett minimum 2 év) és németet is. 11.-ben (most) viszont már csak németet tanulok (tehát kizárólag abból kapok évvégi jegyet), és azt szeretném megkérdezni, hogy ettől függetlenül érettségizhetnék-e angolból? (hiszen azt általános 2. osztálya óta tanultam és elég jól megy)


Muszáj lenne ahhoz osztályozót tennem a 11.-es és 12.-es anyagból?


Hozzáértők válaszát várom!


2010. máj. 4. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Érettségizhetsz. De azt a sulidban kérdezd meg, hogy kell-e osztályzó. De szerintem ha alapból nem tanulsz 11-12.ben angolt, akkor nem kell. Ha a sulidban követelmény lenne 11-12.ben is, csak előrehozottat szeretnél tenni, akkor kellene, de így szerintem nem. De inkább kérdezd meg.
2010. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, érettségizhetsz. Bármely nyelvnél az a feltétel, hogy legalább két évig tanuld. Neked ez megvan.
2010. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érettségire már februárban jelentkezni kellett nem most kell.
2010. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két válaszadótól!
2010. máj. 5. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!