Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészmérnöki mesterszakra...

BME Gépészmérnöki mesterszakra milyen alapok nélkülözhetetlenek (értelem szerűen a választott specializációtól függően), például más más alapszakokon végzetteknek?

Figyelt kérdés

Szeretnék információt gyűjteni, pl. mennyire strukturált a képzés, az Msc-n leadott alapozó tárgyak mennyire fedik le a később követelteket? Azaz hiányosabb alappal, de megfelelő hozzáállással rendszeres készüléssel teljesíthető lenne-e?


Kifejezetten érdekelne az alkalmazott mechanika spec. De más képzésre is kíváncsi vagyok!


Most fejezem be műszaki menedzser alapszakot energetika szakirányon az SZTE-n, de úgy érzem, nem sok hasznosítható tudást szereztem meg a képzés során, illetve szeretnék jobban rálátni a műszaki problémákra, a dolgok működésére.


Szeretnék továbbtanulni, de félek megfelelő alapok hiányában, gyorsan elvéreznék.


Szakközépiskolába jártam, ahol a fizika nagyon jól ment, szerettem is, viszont a matek oktatás nem volt valami erős, sőt...


Gondolkodom még az energetikai mérnök, épületgépész Msc-n is illetve, hogy ha nagyon rosszak a kilátások azon, hogy másoddiplomaként elkezdem a gépészmérnök alapszakot.

Bár ezt szeretném elkerülni, anyagilag is elég megterhelő lenne, illetve most leszek 22 éves és ha újabb 4 év után még Msc-t is szeretnék... 28 évesen kerülnék ki frissen a munkaerőpiacra, tapasztalat nélkül...



2017. jan. 8. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A gépészkar honlapján találsz bővebb információt, hogy más alapszakról hogyan, milyen feltételekkel lehet bekerülni.

Az alkalmazott mechanikáról annyit, hogy az egyik legnehezebb szakirány. Matematikából nagyon jónak kell lenni, a tárgyak 80%-a kőkemény differenciálegyenletekre épül.

Nem véletlen, olyanok szokták ezt választani, akik a gépészeti fejlesztő szakirányon tanultak bsc-n, vagyis ahol diffegyenletek, differenciálgeometria, numerikus módszerek lettek leadva.

Mivel még a BME Gépészmérnöki Karán belűl is ez az egyetlen szakirány, ahol ezeket az alapokat meg lehet szerezni, kötve hiszem hogy egy menedzseri képzés keretében ezeket megkaptad volna.

Menedzseri szakokon jócskán kevesebb mechanikát, matematikát, lengéstant, gépelemeket tanultatok, mint ami gépészmérnöki msc-n elvárás.


Nem mondom, hogy lehetetlen elvégezni, de az alapok megszerzése nem lesz egyszerű. Felvezető tárgyakat kell majd előtte teljesíteni.


Sok sikert, és kitartást hozzá!

2017. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az oldalakat átnéztem, szinte az összes specializáció tantárgylistáját, leírását is. A többi specializáció kevésbé keltette fel az érdeklődésem. Talán még a polimertechnológia ami érdekel. Sajnos elég későn jött fel bennem ez a nagyon tanulhatnék és szeretnék tudást szerezni. Lehet a hosszabb utat kéne járnom és elkezdeni az gépészmérnök (esetleg mechatronikai mérnök) alapszakot az elejéről.

2017. jan. 8. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár elkezdheted a bsc-t is újból. Viszont annyi előnyöd lesz ilyenkor, hogy bizonyos tárgyakat el tudsz fogadtatni majd, esetleg akreditálni, létezik ilyen lehetőség.

A fő kérdés inkább az, mennyire vagy elhatározott és szorgalmas. Szerintem ezen a kettőn igen sok függ, szóval a döntés a tied.

2017. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy külsősöket nem nagyon szeretnek felvenni a BME-re, csak a legjobbakat. Hiába voltam színötös műszaki menedszer szakon, engem lepontoztak, mert hogy nem "mérnök" vagyok. De ugyanez igaz a külsős mérnökökre is. Egyik ismerősöm mondta, hogy náluk BME-s záróvizsgán olyat mondott az egyik tanár, hogy itt direkt úgy pontoznak, hogy mindenkit felvegyenek BME-s Bsc-ről Msc-re, de a külsősöket kiszórják...de hátha neked több szerencséd lesz! ☺
2017. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt szomorúan hallom :( Remélem ritka, nem általános elszólások egyike volt, kevés alappal.

Energetikai mérnök Msc-n van két műszaki menedzser Bsc-s lány is, őket felvették, azt mondták nehéz de szeretik, tetszik nekik, kedvesek segítőkészek az oktatók is .

A jövőhéten felmegyek az Educatio expo-ra, hátha ott felszedek egy kis plusz infót.

2017. jan. 13. 01:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz #4 válasza, vagy legalábbis nem mérvadó. Nézd meg a gépészkar honlapján a felvételik eredményét. Kb. 60-70%-ban külsősök felvételiznek, de jócskán születtek max. ponthoz igencsak közelálló eredmények.
2017. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ilyet hogy írhatsz, hogy nem igaz amit írtam? Te felvételiztél helyettem? Te voltál ott azon a bizonyos záróvizsgán, amikor ez elhangzott? Igaz, hogy másfél éve volt, de nem hiszem, hogy azóta más tanárok tanítanának ott...


A hivatkozási alapodat egyébként lecsekkoltam és nem találtam semmi olyat ami alátámasztaná az állításodat.

2017. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Nézd meg a gépészkar honlapján a felvételi pontokat! Elég sokan vannak, akik maximum felé járnak, szóval nem értem mi a problémád, mit nem lehet ezen érteni...
2017. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!