Eötvösösök, mi a véleményetek iskolátokról?
Ha kimegy a fejetekből egy dolgozat exisztenciája, rosszul írjátok meg, és egyes-kettes lesz, van lehetőségetek javítani (abból a témakörből)?
A tanárok mennyire hajlamosak pikkelésre/előnyben részesítésre?
Milyen szakkörök, foglalkozások vannak órák után? Valamint van lehetőség új - akár diák vezette - szakkört létesíteni?
A diákönkormányzat mennyire komoly, és mennyi szerepe van az iskola alakulásában?
A 2017/2018-as tanévi 9C-seknek az ofője mennyire jófej? :)
A válaszotokhoz tegyétek hozzá, hogy mennyi ideje vagytok az iskolában!
Köszi! :)
Óóó, hogy több is van... :D
Nem, Budapesti Eötvös József Gimnáziumról szól a kérdés.
Köszönöm az egyértelműsítési kérelmet! :)
1. Feltétlenül! De ez persze tanárfüggő, biztos van akinél nem lehet. De olyan is előfordult már velem, hogy négyest javíthattam 2db ötösre.
2. Ez is tanárfüggő. Alapvetően érezni ki az akit a tanár jobban szeret, de emiatt de az nem ha kevésbé.
3. Nagyon sok szakkör van, mindet én sem tudom...de a nagyobb létszámúak : kórus, színjátszó, újságírás (vagyis az iskolaújság szerkesztése. Mondjuk igy ritkábban járunk össze) tantárgy szakkörök: matek, angol beszélgetős, fizika kísérletezős, kémia, infó. Kilencedikben akinek nincs tanterven biosza annak lehet kisfakton szakkörként heti 1 bioszt fölvenni. Budapest szakkör, kéktúra szakkör, ezek kirándulósak. Eötvös színház kör. Sportból talán van kosárlabda fiú-lány, kézilabda fiú, lány torna. Meg talán ilyen mindenfélés is. De ezeket már nem tudom. És persze a BIMUN. Meg a MUN club. Ezek nyelvi kommunikációs készség fejlesztő nagyon komoly (nak hangzó ) programok. És szerintem lehet kezdeményezni saját szakkört, de általában ez elég szokott lenni. Ja meg van LEGO robot programozás meg talán filmszakkör is.
Szóval öregdiákként biztos van rá lehetőség de mondjuk gólyakén valószínűleg nem.
A DÖ elég komoly munkát végez soksok programot szervez az iskolában de ez persze a kormányon is nagyban múlik. Erről mondjuk még lehetne beszélni.
Nem tudom ki lesz ofő de ilyen fogalmazókészséggel matekos osztályba mennél? :D
Második évemet taposom itt...amúgy. ha van még kérdésed írj bátran.
#4
A dolgozat exisztenciájának elfelejtése arra a bűnös cselekedetre utal, amikor az ember elméjéből kiesik a dolgozat bejelentések emléke :)
3#
Húúú köszönöm a választ!
Nekem igazából a legjobb lenne az emelt szintű irodalom, matek, fizika, angol, francia, rajz, ének és infó oktatás, de ilyen nincs.
A három lehetőség közül a C és az F jöhet szóba - viszont az a kettő igen, úgyhogy választanom kell, hogy melyiket rakom előrébre.
A C-ben minden emelt tantárgyú tantárgyat bírom, ráadásul csoportbontásban van a fizika, és úgy könnyebben lehet tűrhető szintre hozni a jelenleg erősen hiányos tudásom.
Az F-ben viszont a töri emelt óraszámban van, és vannak kötelező múzeum látogatások (az eddigi életemben elvétve elvétett* múzeumlátogatások zöme dögunalmas volt). A művészet orientáltság viszont tetszik, úgyhogy ezen még fogok gondolkodni :)
*[OFF] ennek az én értelmezésem alapján van értelme
1. Legtöbbször igen.
2. Én nagyon ritkán vettem észre ilyet, de nem tanított nyilván az összes tanár.
3. A második válaszoló igencsak jól leírta, de a szakkörösben nincs teljesen igaza. Abszolút van lehetőség új szakkörre, csak legyen értelme, és kitartó, lelkes, ötletes vezetői. Ebben a tanévben indult például egy új (nagyon jó) szakkör kilencedikes gólyák! kitalálásában, szervezésében. Úgy, hogy nagyjából fél hónapja jártak oda a szakkör indulásakor :)
4. Nem tudom, ki lesz az ofő, ha leírod a nevét (mondjuk talán inkább üzenetben), akkor szerintem tudok segíteni.
+ sajnos már elballagtam, de 4 évig jártam oda :)
Hogyha a tanárok végigviszik az osztályukat, és nem variálnak semmit, akkor az idei végzősök ofőjét fogjuk megkapni, aki a C-ben most Matula Ilona, F-ben pedig Holik Tünde.
De nyugodtan javítsatok, ha ez nem így van :)
Megtoldanám kérdésem még pár másikkal (ami a témától nem tér el, tehát legális):
A tesi szét van bontva fiú-lány csoportra?
&
Egy osztályban nagyjából hány ember van?
Azt én is tudom, hogy ők a végzős C és F osztályfőnökei, de az Eötvösben elég ritka, hogy rögtön új osztályt vigyenek az ofők - legalább egy évet "pihenni" szoktak. Tehát ebből nem jutunk sokra.
A tesi bontva van fiúkra-lányokra, és általában 2 osztály van összerakva, így "osztálylétszámú" a tesióra, csak a nemek külön.
Osztályok: változó, 30 fő körül, van, ahol 32, van, ahol 27, és ez alakulhat az idők során, új osztálytársak, elmenők, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!