Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélamény a Medgyessy Ferenc...

Vélamény a Medgyessy Ferenc Gimnáziumról (Debrecen)?

Figyelt kérdés
Azt jelöltem meg elsőnek, és felvettek. Másodiknak Pedig a Csokonai Vitéz Mihály Gimunáziumot (szintén Debrecen). Már nagyon beleéltem magam a Csokonaiba, úgy gonoltam a Medgyessy-be úgysem vesznek fel, de de.:D Különben nem is bánom, csak azt az iskolát még nem láttam és.. nem sokat tudok róla. Jobban jártam, hogy oda kerültem be, mint a Csokiba? És milyen ott az oktatás, közösség? Egyébként mindkettőben általános tagozatot jelöltem be (angol-német).
2010. ápr. 25. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem mindkettő nagy hiba volt. A neve megvan, de egy nagy nulla mind a kettő.

Ha van pénzed és ott tanulsz minden menni fog, sajnos erről szól.


egy debreceni lakos

2010. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
A Csokonai jóval nagyobb múltú,jobb gimnázium. A Medgyessy Néhány éve mint lakótelepi gimnázium alakult,sajnos elég gyenge az oktatás színvonala, de a művészeti oktatás ott az egyik legjobb Debrecenben. A Medgyessy igazgatója az egyik legjobb igazgató a városban, talán idővel kihoz belőle valamit. Általános tagozatnál nem volt szerencsés jelölni, mert "gyűjtősuli", minden máshonnan elutasított gyereket ide vesznek fel, az általános osztályába. De attól te mégtanulhatsz jól.
2010. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

ma 11:47



Az egész Oktatás erről szól!!



Mellesleg nem értem miért kell ezen fennakadni, az büdös ha az iskolának fizetni kell de az már döfi ha kapsz ösztöndíjat mert jó vagy mi?



Üdv a Nyugati világban!

2010. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Különben sem igazán értem mit számít a Gimnázium múltja..


A Főiskolán vagy Egyetemen kábé magasról tesznek arra hogy ki honnan jön..

Ha megütöd a mércét (megvan a pontod) és beleférsz a tervezett létszámba, akkor fel vagy véve és ennyi!!!


Ha esetleg már betelt a létszám akkor még mindíg lehet pár hely a költségtérítésesen..


Mindegyiken ugyanazt fogod tanulni és ugyanazt a diplomát kapod..


Diploma nélkül meg ne is álmodjatok jó állásról vagy akár elismerésről..



A neveteket sem fogják megjegyezni egy munkahelyen sem ha csak érettségitek van..

2010. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:/

Végülis mind1, már oda kell mennem és kész...

Egyébként miután leérettségeztem, minimum egy fősuli vagy egyetem.

És úgygondolom, hogy ha tanulni akarok, akkor ott is meglesz a szükséges oktatás (végülis csak egy gimnázium)..:S Remélem.

2010. ápr. 25. 12:23
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért ebben ne legyetek olyan biztosak. Az Mszp előtt sose volt elég az érettségin elért osztályzat a felvételihez. Minden jobb egyetemre közös vagy egységes írásbelit kellett írni, utána a szóbeli. Ott viszont már nem, biztos, hogy egy gyengébb középiskola eredménye, illetve az oktatásának színvonala elég lesz egy jó felvételi megírásához. Mások a követelmények, hiába "eléméletileg ugyanaz". Ha az új kormány visszaállítja a régi rendszert, űjra emelni kezdi a jelenlegi béka hátsó fele alatt álló oktatás színvonalát, akkor nagyon sokat fog számítani, milyen színvonalú a középiskola, ahonnan próbálsz főiskolára-egyetemre bejutni. S remélem, tényleg változni fog, mert jelenleg már a legrosszabb az oktatás színvonala nálunk.Te pedig csak 4 év múlva érettségizel, neked tehát nem mindegy, melyik gimiben tanulsz.
2010. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Aszta. :S
2010. ápr. 25. 16:52
 8/18 anonim ***** válasza:
bocsi, milyen osztályos leszel?:D
2010. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nyugi, én a város másik felén lakok, és eddig halvány lila gőzöm nem volt róla hogy hol van a sulim, meg hogy az egész környékről semmi :D am a Megyóban az általános tagozat nem az angol-német, az külön osztály. a közösség hát..nagyon sok csaj van, de jó kis suli, rendesek a tanárok is, és a kiállítások a suliban nagyon szépek (: nekem ez volt a 3. suli amit annó bejelöltem, de most utólag nagyon nagyon örülök hogy ide vettek fel :D 17/L
2010. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A Medgyessybe hanyas átlagtól érdemes próbálkozni? A központi felvételitől függetlenül, mivel az amúgy is félév után van.
2011. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!