Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a mérnökinformatikus szak?

Milyen a mérnökinformatikus szak?

Figyelt kérdés

A mérnökinformatikusokat kérdezném, hogy mik a tapasztalataitok, miket tanultok és hol, mennyire nehéz stb. Nagyon érdekelne mások véleménye és tapasztalata.


Középszintű informatika érettségivel lenne esélyem bárhova bekerülni vagy bent maradni?


Milyen informatikával kapcsolatos szakokat tartotok a legjobbnak?


(Szinte minden érdekel, ami a technikával és az informatikával kapcsolatos, de a mostani sulimnak semmi köze hozzá, így csak magamra számíthatok, ha be akarok jutni valamilyen egyetemre, úgyhogy nagyon át kell gondolnom.)



2016. szept. 8. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Felvi.hu, illetve google, és gyakorikérdések kereső opciója.
2016. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most felsoroltad, hogy milyen sorrendben olvastam el a dolgokat. Nyilván azért tettem fel itt a kérdést, mert ezek nem adtak kielégítő választ, például felvi.hu-n szinte semmi sincs fent, végképp nem személyes tapasztalatok.
2016. szept. 8. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én mérnökinformatikusnak tanulok a GAMF-on, most kezdem a 3. félévet.

Eddig én két tantárgyat találtam nehéznek, a digitális technikát és a számítógép-architektúrákat.

A kötelező tantárgyak listája pedig ez:

[link]


Középszintű informatika érettségi a legtöbb helyre elég szerintem a bejutáshoz, de egy jó matek nem árt mellé.

A bent maradáshoz pedig az érettséginek nem sok köze van.


Mérnökinfón kívül még a proginfót tudom ajánlani. Ott kevesebb műszaki tárgy van( pl: fizika, villamosságtan) és elvileg több matematikai és programtervezési.

Aszerint válassz, hogy neked melyik jön be jobban.

Neten rátudsz keresni a szakok tanterveire.

2016. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne a kérdező kérdése.
2016. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Akkor szerintem az a informatikus tudásod nem sokat ér.

Minden fent van a neten.

Kezdjük azzal, hogy melyik egyetem érdekel. Utána megnézed a mintatervét, és már látod is az órákat. Külön a szakoknak van az egyetem által kiadott leírása is az órákról átfogóan, meg hogy melyik héten mit tanítanak, elvárások, minden.


Felvin látod a követelményeket.


Gyakorin csomó tapasztalatot leírták már a szakkal kapcsolatosan, azonban minden egyén függő. Van akinek ez megy, más nem. Fordítva is rengeteg példa van.

Google is számos oldalt, blogot kidob.


Több magyarázatot nem igényel gondolom a dolog.


"Legjobb" is egyéni dolog.

Programtervező a legjobb elhelyezkedés szempontjából, utána a mérnökinfó, majd a gazd. infó.

Nehézségi sorrendben is így alakul a lista.

De van aki bírja a nagyobb matekot(programtervező), és magát a programozást, van aki inkább sokkal materiálisabb, nekik mérnökinfó, akiknek meg nem megy annyira a matek, de szeretik az infót, és letudnak gyűrni pár nehézséget, azoknak a gazdinfó.

2016. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Pont a GAMF-ot néztem, csak sok rossz tapasztalatot olvastam eddig róla, úgyhogy elbizonytalanodtam.


"A bent maradáshoz pedig az érettséginek nem sok köze van." - Igen, az igaz. A kérdést úgy értettem, hogy nem lesz-e hatalmas hátrányom az emeltesekhez képest.


Külön köszönöm a képet.


#4 +1 kérdés elfér a gyakorin.

De köszi a választ.


"Programtervező a legjobb elhelyezkedés szempontjából..." - Köszönöm, erre is kíváncsi voltam, hogy hogyan vannak a nehézségek és melyik mire van kihegyezve.

2016. szept. 8. 18:44
 7/8 egybaba ***** válasza:
74%
én informatikus vagyok. Feljesztő tesztelő rendszerjavaslatokat készítő. Szóval ha valódi informatikus akarsz lenni é s egy komoly cégnél jó beosztásba kerülni a sulit épp csak végezd el, aztán felejts el mindent amit ott tanultál, mert 80-90%-a elavult. Informatikában egy év kb mire megjelenik egy tankönyv. Egy év alatt meg tudjuk mennyit fejlődik az ágazat. Rendszerfejlesztői módszertanon kívül a többi kutyagumit se ér. Aztán a gépeket és alkatrészeket is felejsd el nagyívbe. Nem a gép az informatika és nem is a szoftver. Nagy cégweknél tutti nem. Az információ begyüjtése feldolgozása majd biztonságos megsemmisítése - az alap. A többi csak segédeszköz. Filmkészítéshez hasonlítva. Ha meg tudod javítani a kamerát attól még nem tudsz filmet csinálni. Ha tudod kezelni a világítást attól se. Tudsz forgatókönyvet írni - hurrá de az is kevés. Kell hozzá az egész stáb , és kell valaki aki az egészet egybegyúrja. Na informatikába ugyanez megy. Begyüjteni ami kell a többi meg lapát. (sok sikert)
2016. szept. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szegedi diploma szerintem picit nívósabb,plusz az oktatás minősége is jobb.(Meg nem az lesz a diplomádba írva,hogy Pallasz Athéné Egyetem..:D)


De ha kell még indok:


-Elképesztően sokszínű város Szeged.Kollégiumi élet nagyon zsír.Sok a szép csaj,és rengeteget süt a nap.

-Igaz én még csak az első féléven vagyok túl,de nagyon korrektek a számonkérések,rendesek az előadók,és a gyakorlatvezetők is.Sikerült minden tárgyat teljesítenem elsőre,de nem is lógattam a lábam egész félévben szóval azért kell tanulni..3,4 átlagom erre kb már adnak 17 ezret szóval megéri tanulni ha nem tehetős családból származol.


Plusz gamfon vannak barátaim.(Gépész és járműmérnökök) szóval nem infósok,de azt mondják hogy komolytalan a képzés és a papírral meg max gyártástámogató mérnökök lehetnek kb a Merciben.Ettől független lehet hogy a mérnökinformatikus szak jó kecsón,de ezt már nem tudom megítélni.

2017. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!