Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szakon első félévben...

Jogász szakon első félévben mik a legnehezebb tárgyak?

Figyelt kérdés
Én a latintól félek, mert a nyelvtanulás nem az erősségem, igaz at angol egész jól megy, de még csak jövő nyáron akarok nyelvvizsgát tenni. A másik amitől tartok egy picit az a római jog, mert sok ismerősöm, mondta, hogy nagyon nehéz.
2016. szept. 8. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a latin nem olyan nehéz. A róma rettegett, de nekem azt mondták,nem olyan nehéz,mint hírlik.
2016. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A latin egy vicc, komolyan :D


A róma nem könnyű, ez tény, de simán abszolválható, a szigorlat is.

Egyetemes jogtöri és magyar jogtöri sem könnyűek, a rómánál talán egy fokkal jobbak szerintem.

2016. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Latintól nem kell félni. Róma a legnehezebb,de első félévben csak írásbeli van, szerintem normális, rendszeres tanulással hozható. Ezután az alkotmánytöri ami még tanulósabb, egyetemes jogtöri nincs első évben, legalábbis ELTE-n.
2016. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pécsett van egyetemes első évben is.
2016. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2017-es első félév tapasztalata (az új tanrend szerint), ELTE:

A Róma szóbeli valóban rettegett dolog, de az Alkotmányjog 1. is szórta az embereket rendesen. Ez a kettő vizsga az ami kimondottan nehéz, a Róma a tételek mennyisége miatt, míg az AJ a vizsga kissé “hallgatóbarát” felépítése miatt.

2018. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!