Gimnázium vagy közgazdasági szakközépiskola? Többi lent.
Mindenképpen olyan suliba szeretnék menni ahol jól megtanítják a nyelveket.
A közgáznál ezt a sulit néztem ki: [link]
Gimiket még nem nagyon nézegettem.Ha tudtok jókat ajánlanátok?
Most leszek nyolcadikos és nem tudom hova menjek.
7.év végén kitűnő/jeles lettem.
Anyum azt mondja menjek inkább a közgázba mert az ad majd szakmát.
Késöbb szeretnék menni egyetemre vagy fősulira (közgazdasági szakirányban).
Légyszi érveljetek hogy melyik miért jobb.
14/L
Hűha nagyon felvitted bennem a pumpát. Igen, elnéztem a sort, de lényegtelen, mert így is 2x-ese az "egyéb érettségi" a diplomásnak. Szóvl ezen lépjünk túl.
Baromira kiborít, hogy úgy osztod az észt, hogy az érettségivel befejezted a tanulást. VALÓBAN, úgy nem sokat ér, akkor már inkább a szakközép. De könyörgöm, a gimnáziumok azért vannak, hogy előkészítsenek a felsőoktatásra. Komolyan megint képes vagy a te - ezek szerint gyenge - tapsztalatodból általánosítani?! Engem 3 nyelvre tanítottak meg 6 év alatt, kettőből felsőszintig. Ezzel nem azt mondom, hogy mindenhol, mindenki így jár, az se lenne igaz, nem? Akkor kezdd már el kicsit kinyitni a világképedet a közvetlen környezetedből tágabbra, mert a te életdből általánositani jelen esetben nettó f-szság.
Azért akaszt ez ki ennyire, mert a 14 éves kérdező elolvassa az "érvridet", hogy milyen jó a szakmunkásérettségi, aztán megvan az esélye, hogy erre alapozza a pályáját. Írtad, hogy nem vagy kormánypárti -- ezzel pedig pont Orbánék szekerét tolod: legyünk Európa Kínája, olcsó összeszerelőüzem, (+gyenge forint, forráskivonás az oktatásból), mert a munkásokat egyszerű kiárusítani. Hát szerintem baromira nem ez az út, és remélem legalább ebben egyetértünk.
Egy uolsó, zárójeles kiegészítés: kicsit elkanyarodott a vita a kell diploma / nem kell diploma irányba.
Kérdező: nincs baj a közgáz szakközepekkel, de annyi előnyt se adnak, hogy ezalapján érdemes legyen választani. Továbbra is azt mondom, hogy ha jók a jegyeid, nézegesd a közoktatási rangsort és onnan nézz ki pár helyet. Itt a gyakorin sok kérdés szolott lenni, hogy ebben vagy abban a gomnáziumban milyen a légkör, nyelvoktatás, stb. Utóbbi sztem továbbra is nagyon-nagyon fontos.
"úgy osztod az észt, hogy az érettségivel befejezted a tanulást."
Nem fejeztem be. Folyamatosan továbbképeztem magam, szinte az egész életemet végigtanultam :-) Csak úgy, hobbiból, mikor mi érdekelt :-)
És azt azért még el kell mondanom, hogy nem a "megkeseredett" életem mondatja velem, azt amit, ugyanis ellentétben sok-sok emberrel, én végig olyan foglalkozásokat űztem, amilyeneket szerettem csinálni :-) Sőt, amit még mások is érdekesnek tartottak :-)
Szinte az összes gyerekkori álmomat megvalósítottam, kiegyensúlyozott vagyok most is, stb. De ez nem rólam szól - csak azért írtam le, hogy érzékeltessem: diploma nélkül is lehet boldog az ember :-)
Köszönöm a vitát - szerintem jó volt :-)
(és nem, nem akarom azt a bizonyos szekeret tolni :-) )
Szia! Döntésedet szerintem attól is tedd függővé, hogy milyen szülői támogatást helyezel kilátásba.
,,Menj szakközépbe, mert szakmát ad." - Ez így önmagában egy ostoba kijelentés. Ha a közgazdaságtan érdekel, akkor úgyis felsőoktatásba szeretnél majd részt venni egy diplomáért.
Sok esetben azok a szülők biztatják gyerekeiket Szakközép-iskolára, akik érzik, hogy anyagi helyzetük bizonytalanabb / azaz nem biztos, hogy normálisan fogják/akarják támogatni gyermeküket/gyermekeiket. Így pl. az egy megnyugvás, hogy valaki 18 évesen leérettségizik, ott marad még egy évet, szerez egy OKJ-s képzést és el is mehet vele dolgozni. Ellenben, ha valaki 5 és fél évet még egyetemre/fősulira jár, akkor annak bizony komolyabb anyagi vonzata van.
Azt javaslom, hogy valami módon szerezz válaszokat ezekre a támogatásbéli kérdésekre. Döntésed ettől függetlenül simán lehet majd a szakközép, én csak azt mondom, hogy ne azért menj oda ,,mert az szakmát ad".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!