Japán szakra ELTE vagy KRE a jobb?
Figyelt kérdés
Adott a kérdés.
Melyik és miért? :D
2016. aug. 8. 21:20
1/9 anonim válasza:
egyértelmű hogy Elte hogy miért? a neve miatt, preztizs, KRE gyengébb
2/9 anonim válasza:
Ahova felvesznek. Mindkét helyen ugyanazt tanulod.
3/9 anonim válasza:
Egyértelmű, hogy az ELTE, nem véletlen, hogy azt külföldön is ismerik, míg a másikat nem. Bár én természettudományos vagyok, de vannak ismerőseim, akik Szegedről, Debrecenből, Pécsről jöttek át ugyanarra a szakra, ahol előtte tanultak, de az ELTE nem fogadta el a tárgyaikat, arra hivatkozva, hogy ott nem tanítják olyan szinten, ahogy itt elvárják. Ha valami szakot tanítanak az ELTE-n és más kisebb egyetemen, nem kérdés, hogy melyik jobb.
4/9 A legböszmébb Feri válasza:
ELTE, mert az egész Magyarországon világhírű.
5/9 anonim válasza:
Egyértelmű, hogy ELTE. Bölcsészettudományban még mindig az ELTE vezeti az összes rangsort, a Károli meg sztem még a top 5-ben sincs benne. Meg az ELTE-n nagyobb a választék a minor szakokból, több a specializáció, és alapvetően is több lehetőség van mindenféle tanárórán kívüli képzésre is.
6/9 anonim válasza:
Mindegy. Külföldön a legtöbb munkaadó egyiket sem ismeri. Sőt, sokan azt sem tudják hol van Magyarország és mi a fővárosa. Csak a jegyet nézik és a tapasztalatot.
7/9 anonim válasza:
Ugy tudom, KRE-n kell tanulni a japan mellett +1 keleti nyelbet, ELTE-n nem. Meg hogy az ELTE-n szenvedni fogsz, mert osszessegeben rossz egyetem, egucott tanito japan tanarom mondta, hogy a vegzosok nem ismerik a naptari napokat meg egy csomo ehhez hasonlo alapveto dolgot nem tudnak japanul. Csak gondolj bele, hogy akkor ott milyen szintu oktatas folyhat... tenyleg csak a neve jo. :) ha ez szamit, akkor termeszetesen oda menj.
8/9 anonim válasza:
*nyelvet
*egy ott tanito tanarom...
9/9 SeinHime válasza:
utolsó... te ezt ki a fészkes fenétől hallottad? :D ELTE japán szakos vagyok. van pár különbség a két egyetem között, nálunk nagyon írásorientált a dolog, de a sensei igyekszik lehetőséget biztosítani, hogy tudjunk beszélgetni is japánokkal. első évben ugyanabból a könyvből tanulunk, mint a károlisok. Károlin kötelező még 2 félév keleti nyelv, nálunk már nem. Károlin van több nyelvészetes óra BA-n, de például régi japán nyelv nincs. nálunk inkább MA-n van nyelvészet, viszont van régi japán nyelv, ami nehéz. egyik japán ismerősöm azt mondta, hogy a mi másodéveseink jobban beszélnek japánul, mint a károlis harmadévesek, de szerintem nincs jelentős különbség és minden inkább a szorgalmon múlik. ha ELTE érdekel, szívesen válaszolok privátban kérdésekre :) lényeg az, hogy válaszd azt, amelyik tetszik. mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!