A Károli Gáspár Református Egyetem jogász képzéséről mi a véleményetek?
Szia! Én most vagyok első éves. Nos nem vagyok pontosan biztos benne, hogy mikortól, de 2013-ig nem voltak az egyetem jogi karáról pozitív véleménnyel.
Azonban 2014-től igencsak változtattak az oktatás színvonalán, rengeteg új tanár van. Új lett a dékán is, nagyon sok eltés tanár került a Károlira. Egy felmérés alapján is az országban a jogi karok közül a Károli jogi karán vannak a legjobb oktatók az országban. Link: [link]
Római jogból például szigorítás történt, amióta az új tanár átkerült hozzánk. Az évfolyam fele már az első félévben kihullott rómából. Ezt szemináriumon is közölték velünk, hogy 2015 évtől szigorítás történt pl rómából.
Más egyetemek szempontjából mellesleg:
Pázmányon mostanában az utolsó 2 évben gyengült az elvárás.
Lehet menni az ELTE-re is akár. Azonban nagyon sok negatívumot hallok róla. Az ember ott 2-3 évig is szenved a római joggal, melyre meghatározó tárgyak épülnek. Amely azt eredményezi, hogy félévente fizeti az ember a 280.000 Ft-ot 2-3 tárgyért. Persze, pénzt szedni szeretik.
Egy jogi diploma az jogi diploma mindenhol! Csupán a szívatásoktól, csúszásoktól (amely időpocsékolás) kíméli meg magát az ember, ha jól választ. Jelentkezéskor nekem ez a tényező sokat számított. Azonban természetesen a vélemények igencsak megoszlanak ezekkel a dogokkal kapcsolatban.:) Minden relatív.
Nekem pozitív tapasztalataim vannak a Károlival. Persze itt is vannak szivatások. Igazából olvastam róla információkat és azt gondoltam, hogy lehet könnyebb is, tényleg. Aztán tapasztaltam és azt gondoltam "hu, ez nem is igaz".
Tényleg volt erről a karrol pár negatívum, de többektől is hallottam már, hogy ezen változtatás történt 2014-es évtől kezdve. Emelkedik az színvonal, amelyet én is tapasztaltam az év során.
igaziból nem ott vannak a legjobb oktatók, hanem ott kevesebb hallgató jut az oktatókra, akik között sok jó is van. Az ELTÉN vannak a legjobb oktatók, de ott sokkal több a hallgató és ezért maradt alul ebben a bizonyos statisztikában a gyengébbnek tekintett egyetemekkel szemben.
Na persze más kérdés, hogy a sok tudományos fokozatos oktatóval mire megy az egyetem. Én az ELTÉ-re jártam, hiába van extra tudományos fokozata annak, akihez a csoportod be van osztva szemináriumra, ha végig a telefonját nyomkodja, a haját nézegeti, vagy be se jön, csak beküld valami PhD-hallgatót maga helyett és abból áll ki a szeminárium, hogy felváltva olvassátok fel egymásnak a könyvet, s még a zárthelyi javításokat is másokra bízza, majd mikor reklamálsz a javítás miatt, akkor üveges szemmel mered a papírra, mert azt se tudja miből is zárthelyiztél, aztán maga elé motyogja, hogy "pedig ezt tényleg én javítottam". Vagy mikor a televízióban rendszeresen nyilatkozó szaktekintély majdnem kihajít egy alappanel tantárgyból, majd összevesztek azon, hogy a könyben (amit részben ő írt, és már hagyomány, hogy az első éveseket felkészítik, hogy szörnyű könyv és teli van helyesírási hibákkal..) márpedig az van amit te mondasz, majd mikor kinyitja, akkor dühösen szembesül vele, hogy és tényleg, ráadásul, amit mindenáron ki akart belőled húzni a kegyelem kettesért, de olyan hülye vagy, hogy nem tudod, az amúgy a következő félév anyga lesz...
Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan oktatóval találkoztam, aki tényleg jó, és hát nem nekik voltak az extra fokozataik.
Lehetne mesélni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!