Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy orlayba járó diák (Szombat...

Egy orlayba járó diák (Szombathelyi Kereskedelmi és Vendéglátói Szakközép) mesélne nekem az iskolai életről?

Figyelt kérdés
Jövőre oda fogok járni a kéttannyelvű német-turizmus szakra, és nincs ismerősöm aki oda járna és tudna nekem mesélni, hogy zajlanak ott a mindennapok. Amúgy kollégista leszek. Minden ezzel kapcsolatos érdekel:) Ha valaki ír egy normális választ, azt előre is köszönöm:)

2016. márc. 20. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En jartam oda egy evig, kettannyelvu angol tagozatra.Nem akarom elvenni a kedvedet, tenyleg, csak meg szeretnem veled osztani a harom evvel ezelotti elmenyeimet.Mikor sulivalasztasra kerult a sorom, nem igazan tudtam mivel szeretnek foglalkozni vagy tovabbtanulni, ezert anyukamra biztam, valasszon helyettem (utolag tudom hogy nem volt jo dontes).Anya az orlayban erettsegizett meg 85-ben es o nagyon szerette, ezert ugy gondolta, hogy a kettannyelvu tagozattal megalapozhatnank a jovomet.Hat..mindez szep is lett volna, ha nem kaptam volna egy szornyu osztalyfonokot egy annal is szornyubb osztallyal es tanari gardaval.Egy evig szorongtam, egyszeruen csak azt vartam hogy vege legyen ennek a hihetetlen evnek.Annyira rossz volt, hogy ma is gyomorgorccsel gondolok vissza ra.Aztan jott a mentsvar, majusban atmentunk a nagy lajos gimnaziumba, ahova atvettek, es ma mar ott tanulok.Imadom, es nagyon orulok hogy vegre felszabadulhattam, es ma mar egy olyan suliba jarhatok, ahova mindig is szerettem volna:)

Ne ijedj meg, nem mindenkinek ennyire rossz, mint nekem volt, sokan nagyon szeretik ma is, es ha jo tanarokat fogsz ki neked se lesz egy horror, menni fog!

2016. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy neked ilyen rossz élményeid vannak:(

Nekem viszont nem anyukám választotta, az az álmom hogy ott tanulhassak, ez a szak tökéletesen rám illik:) De köszönöm hogy leírtad a tapasztalataid.

2016. márc. 22. 06:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ez az álmod, akkor biztosan más lesz a hozzáállásod is, és biztosan jobban fog menni, mint anno nekem :)

Hozzáálláson tényleg rengeteg múlik!

2016. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 2 éve oda járok nagyon szeretem annak ellenére hogy szőrnyű osztályfőnököm van.Rengeteg emléket szereztem ott és még fogok is úgy gondolom. Szerintem nemfogod megbánn hogy oda jelentkeztél főleg ha ezt szeretnéd csinálni. Kolesz is jó szerintem bár én az elején kicsit honvágyas voltam de aztán egyre inkább összekovácsolódtunk szobatársaimmal illetve a nevelőkkel is. Igaz a koleszba vannak némi szabályok amiket bekell tartani gondolok itt arra hogy időben visszakell érni megvan adva hogy mikorra. Illetve tanulószobára kell járni az első évben, de ezek csak apróságok, ezektől az apróságoktól eltekintve ott is rengeteg emléket fogsz gyűjteni. Remélem tudtam segíteni.
2016. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, tudtál segíteni :)
2016. aug. 1. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!