Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakdolgozatban, ha az...

A szakdolgozatban, ha az egyik könyvből olvasok valamit, de az iró is mástól vette azt a gondolatot, akor én parafrázisként kit irjak be az enyémbe mint szerző?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Te tudod mi az a "parafrázis"?


Szakdolgozatban nincs "parafrázis", ott vagy önálló gondolatok vannak, vagy aaz adott szakterületen általánosan elismert adatok, szabályok, és azokból levont önálló következtetés, vagy forráshivatkozással ellátott idézetek, adatok mások munkáiból.

2016. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2016. jan. 28. 15:08
 3/4 A kérdező kommentje:

te tudod miről beszélsz?


a kérdésem az hogy van egy szerző, aki egy levéltári kéziratból idéz, de én a szerzőét olvasom, és mondjuk én is akarom idézni, akkor a szerzőét irjam oda vagy a kéziratét

2016. jan. 28. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

"te tudod miről beszélsz? "


Én igen.

Te magad linkeled be a "parafrázis" jelentését magyarázó szócikket, de még mindig nem érted, hogy ha egy szerzőt idézel(!) az nem parafrázis, hanem egyszerűen idézet, amihez hivatkozás tartozik.

A parafrázis az egy adott mű ( festmény, irodalmi szöveg, film, zene) átdolgozása.


A kérdésedre: ha tudod ellenőrizni az idézett kéziratot, akkor annak a szerzőjét. Ha nem akkor a hivatkozásban megjegyzed, hogy az "X.Y. kéziratából származó idézet forrása Y.Z.ilyen és ilyen című műve".

2016. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!