Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban a szakirodalmi...

Szakdolgozatban a szakirodalmi áttekintést hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Sehol sem találok mintát róla, pedig megnéznék egyet. Idézőjelekkel vagy elég a sima link vagy nem tudom...

2015. ápr. 16. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi lennék, hogy írod a szakdogád, ha egy ilyen egyszerű kérdésre nem találsz választ magadtól. Hivatkozás szabályai, irodalomjegyzék kifejezések alatt 100%, hogy rengeteg anyag van.
2015. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kioktatást kértem, hanem egy kis segítséget.
2015. ápr. 16. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapból nem "sima link", mert a szakkönyvek jelentős része nem érhető el neten, csak a folyóiratok, de az se feltétlen mindegyik.


Először is el kell dönteni, hogy az évszámkiemelő, vagy a lábjegyzetes megoldást használod-e. Mindkettő korrekt, de különböző szakterületeken más-más szokások alakultak ki, ezt is érdemes figyelembe venni. Szó szerinti idézeteket csak akkor vegyél át, ha nagyon fontos, hogy szóról szóra meglegyen a hivatkozott mondat. Általában csak a lényeget kell leírni az olvasott cikkekből. Értékesebb a munkád, ha több szerző hasonló témára vonatkozó gondolatat hasonlítod össze saját szavaiddal, és közben a saját magad által megfogalmazott mondatban hivatkozol rájuk.


Leírok egy példát:

(...) Az utóbbi bő két évtizedben azonban a kutatók felfigyeltek arra is, hogy beszédünkben nem csak verbális tartalmak jelennek, jelenhetnek meg, hanem a beszélőre jellemző egyéni tulajdonságok is. Ilyen tulajdonság például a beszélő életkora (Balázs 1993, Bóna 2010), testalkata (Gósy 2001), vagy neme (...) Ugyanezeket a tulajdonságokat a beszédfolyamat során észleljük is, azaz a beszélőnek a beszéde alapján életkort (Gocsál 1998) és más jellemzőket is tulajdonítunk. Gósy (2001) azonban kiemeli, hogy az ilyen tulajdonságok beszéd alapján történő becslése pontatlan... stb. stb.


Itt az évszámkiemelő hivatkozást használtam, ebben az esetben a szakdolgozat végén az irodalomjegyzékben felsorolod szerzők szerint abc-sorrendben a felhasznált műveket.

2015. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nagyjából most már értem. :)
2015. ápr. 17. 10:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Internetes cikkeket nem tehetek bele? Csak könyvet meg folyóiratot?
2015. ápr. 17. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen tehetsz bele, de csak akkor, ha szakmailag elfogadott helyről idézel. Wikipédia, blogbejegyzések, különféle újságok ismeretterjesztő cikkei nem minősülnek szakirodalomnak, ezeket kerülni kell.

Az internetes cikknek is van szerzője, címe, tehát ezeket a hivatkozásban fel kell tüntetni. Ha pl. egy szakmai folyóirat internetes változatát használod, akkor a folyóiratot, illetve a linket kell megadni, és szükséges a letöltés vagy hozzáférés ideje is.

Internetes folyóirat pl. az [link] vagy a [link]


Innen meríthetsz még ötletet. Sok sikert!

2015. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Még egy utolsó kérdés: Ph.D. értekezést bele lehet írni, vagy az is felejtős?
2015. ápr. 18. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, bele lehet írni, sok disszertáció kint van, nyilvánosan elérhető. :)
2015. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!